Skocz do zawartości

Magic


Głośnik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja mam kupe tych kart, własny deck (złożony samodzielnie) i kilkadziesiąt dodatkowych kart różnych żywiołów. Imo, nikt w to u mnie nie gra. Jedyna osoba z którą grałem w tą gre to był mój wujek. Ogólnie gra dla tych co lubią wydać kase i grać sami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tych nowych sie nie znam. lepiej poczytaj na fachowych forach o tej karciance, ale nigdy nie kupuj tych, które będzie ci proponował sprzedawca ( prawdopodobnie drogie karty i dla prosów), chyba że wiesz dokładnie co chcesz kupić, lub tego sprzedawca naprawdę się interesuje kartami i przedstawia mi multum różnych talii i każdą dokładnie opisuje or whatever

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś miał jakieś konkretne pytania, to postaram się odpowiedzieć. Gram od jakichś czterech lat, a w zeszłym tygodniu zdałem egzamin na rules advisora.

 

EDIT: Ponadto czasem bywam na konwentach w Lublinie lub Rzeszowie i gram tam trochę. Na ostatnim Rkonie hardkorowego multiplayera udało się rozkręcić.

 

EDIT2: Jeśli idzie o pierwsze wydatki, to polecałbym ostatnio wydany Deckbuilder's Toolkit (solidna podstawa dla nowego gracza, wystarczająca do samodzielnego zbudowania jednego czy dwóch decków), ewentualnie jak w te wakacje wyjdzie Magic 2011 Core Set, to jakiegoś intro packa z tegoż (kompletny deck składający się z 60 kart + booster z losowymi kartami). Do gry turniejowej nie porywaj się zbyt szybko - do turniejów Constructed trzeba dużej kasy i/lub diabelnej zmyślności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o.0 Mam:

1.Co to są decki?

2.Co to są Arty?

3.Jaką talię polecasz?

4. Czy to się nie nudzi szybko ?

5.Ile około wydałeś na to?

6. I jak (cytat) W grze rozróżniamy 5 kolorów. Są to: biały, niebieski, czarny, czerwony oraz zielony. ,to skąd parę tysięcy jest tych kart?

7.Jak byłem w Hobbcie sprzedawali takie zestawy w ,jednym pudle ,więc trzeba mieć farta na karty ,czy ejst ich pare tysięcy (6)?

 

edit:

Ale czy Deckbuilder's Toolkit mi się sprzyda? Bo nie chcę kupić ,żeby się uczyć grać ?potem będę nim grać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o.0 Mam:

1.Co to są decki?

2.Co to są Arty?

3.Jaką talię polecasz?

4. Czy to się nie nudzi szybko ?

5.Ile około wydałeś na to?

6. I jak (cytat) W grze rozróżniamy 5 kolorów. Są to: biały, niebieski, czarny, czerwony oraz zielony. ,to skąd parę tysięcy jest tych kart?

7.Jak byłem w Hobbcie sprzedawali takie zestawy w ,jednym pudle ,więc trzeba mieć farta na karty ,czy ejst ich pare tysięcy (6)?

1. Deck = z angielskiego talia. Składa się z minimum 60 kart (w turniejach Limited 40)

2. Najprawdopodobniej chodzi ci o artefakty. Jest to jeden z typów kart. Pozostałe to: creature, enchantment, instant, land, sorcery, planeswalker. Artefakty różnią się tym, że są (pomijając udziwnienia w niektórych z ostatnich dodatków) jedynymi bezkolorowymi czarami w grze.

3. Uhh, trudne pytanie. Doczytaj sobie o różnicach między kolorami i może wybierz najbardziej ci odpowiadający z M11 jak już wyjdzie. Generalnie gra jest zbyt ogromna żeby móc jednoznacznie odpowiedzieć na takie pytanie.

4. To zależy. Jeśli grasz w kółko tym samym deckiem z tymi samymi ludźmi, to ci się znudzi. Gra jednak jest niesamowicie zróżnicowana, więc nawet jeśli po jakimś czasie ci się znudzi, to najpewniej jeszcze do niej wrócisz.

5. Zdecydowanie mniej niż przeciętny palacz na fajki w tym samym czasie.

6. Nie rozumiem pytania. Co roku wydają trzy dodatki + core set, w których większość kart należy do któregoś (lub kilku) z kolorów. Każdy kolor 'umie' inne rzeczy, ma inne wady i zalety.

7. Musiałbyś powiedzieć coś więcej, nie jestem pewien o co chodzi.

 

EDIT: Deck Builder's Toolkit nie zawiera gotowej talii, tylko pulę 100 basic landów, 4 boostery z ostatnich dodatków i 125 półlosowo dobranych kart. Taki zestaw powinien pozwalać na zbudowanie 2-3 talii nadających się do gry, więc mógłbyś namówić jakiegoś znajomego do zapoznania się z grą. Ponadto jest jeszcze seria Duel Decks, czyli zestawów dwóch gotowych talii zbalansowanych pod kątem 'wsobnej' konfrontacji - jeśli wolisz najpierw zapoznać z grą za pomocą czegoś gotowego, ale nie chcesz czekać na Magic 2011 (intro packów z wcześniejszych setów nie polecam, bo zawierają jedynie 41 kart + booster), możesz chcieć to obadać.

 

Tak czy inaczej polecam rozejrzeć się w okolicy za jakimś klubem czy coś i zapytać lokalnych graczy o pomoc w opanowaniu reguł gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie takie same - nie ma jednak co się przejmować, że wszystkie najlepsze karty są skupione w najwyższych stopniach rzadkości (tych jest cztery: common, uncommon, rare, mythic rare), jako że wiele bardzo dobrych kart występuje również na tych niższych.

 

EDIT: Generalnie nie polecam rozszerzania kolekcji poprzez kupowanie boosterów, bo to jest straszna loteria - jasne, jak się fartnie, to można nawet trafić na kartę wartą 100zł, ale nie jest to coś, na co powinieneś liczyć. Jak już nauczysz się grać, polecam buszowanie po http://gatherer.wizards.com (oficjalna wyszukiwarka kart) i kupowanie pojedynczych kart od innych graczy - jest to rozwiązanie nieco mniej emocjonujące, ale bardziej ekonomiczne, bo zawsze dostajesz dokładnie to, czego chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze szybko jedno pytanie ,na razie :P

Dobra jutro idę kupić swoją pierwszą talię :) Tylko jaką powiedzieć w sklepie ?

Chcę z dobrym atakiem (podobno to czerwona) i jak mam powiedzieć ,nie powiem chyba czerwona talia :P ,i czy ta talia czerwona to jest taka ,co mi się sprzyda na zawsze (powiedzmy) ,czy może karty zbalansowane ? Czy takie zbalansowane ,sprzydają się na długo ? Bo nie chce tali ,żeby się uczyć :P Szkoda 56 złotych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Jeszcze szybko jedno pytanie ,na razie :P

Dobra jutro idę kupić swoją pierwszą talię :) Tylko jaką powiedzieć w sklepie ?

Chcę z dobrym atakiem (podobno to czerwona) i jak mam powiedzieć ,nie powiem chyba czerwona talia :P ,i czy ta talia czerwona to jest taka ,co mi się sprzyda na zawsze (powiedzmy) ,czy może karty zbalansowane ? Czy takie zbalansowane ,sprzydają się na długo ? Bo nie chce tali ,żeby się uczyć :P Szkoda 56 złotych...

Czerwona to ogien, zbieraj czerwono-czarna, imo najlepsza + dobrze sie lacza

 

Co szkodzi powiedziec "poprosze czerwona talie?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, to intro packi teraz stoją po 56zł? Chyba że masz na myśli coś innego?

 

Anyway, niezupełnie rozumiem, co masz na myśli pytając, czy taka talia przyda ci się na długo. Dopóki karty nie ulegną zniszczeniu, możesz nimi grać w nieskończoność. Miej jednak świadomość, że sklepowe gotowce są stanowczo za słabe do gry turniejowej. Jeśli zamierzasz tylko grać towarzysko, to możesz tymi samymi kartami grać przez wiele lat.

 

Co do tego, którą talię wybrać, to trudno mi coś podpowiedzieć, bo nie wiem, które intro packi mają na stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam w cholere tych kart, ale głównie gram deckiem czerwono czarnym z witherem, unearthem i flashbackiem. Kreaturka z witherem atakuje minusami w ataku/obronie zamiast obrażeniami, unearth pozwala na wskrzeszenie kreatury z cmentarza, użycie jej zdolności lub atak i usuwa z gry. Flashback to samo ale też do instantów. Ogólnie deck zależny od szczęścia, nie zawsze sie wygrywa.

 

Musiałbyś popatrzeć na zdolności i jaki typ by ci odpowiadał, np Devour poświęca swoje kreatury w zamian za podpakowanie innej, Exalted dodaje do ataku i obrony za każdego z Exaltedem jeśli kreatura atakuje samotnie, bądź wstawianie tzw tokenów (kreaturka bez nazwy, jedynie typ i staty) albo denerwujące przeciwnika typu zadaj X obrażeń graczowi lub wyrzuć X kart z ręki do cmentarza. Taktyk jest w hooy, dlatego gra jest taka popularna, każdy może złożyć talie wedlug upodobań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, mam jeszcze inne rozwiązanie: w Magic Online można grać za darmo intro packami z M10 (Magic 2010, obecny core set) - byłby to sposób, zeby wstępnie zapoznać się z zasadami i naocznie przekonać się, który z intro packów M10 odpowiada ci najbardziej. Minus jest taki, że instalacja zajmuje od cholery czasu, a gotowa gra pochłania niezły kawałek przestrzeni na dysku (od razu ściąga się calutka baza kart z grafikami włącznie).

 

Jeśli zapytasz o 'czerwonego intro packa z M10', to sprzedawca powinien wiedzieć o co chodzi. No, chyba że bardziej interesuje cię np. coś z Zendikara, Worldwake czy Rise of the Eldrazi.

 

Co do turniejów, to jest kilka różnych tzw. formatów: dzielą się na Constructed i Limited.

W Constructed mamy Block (karty z bieżącego bloku, obecnie Zendikar-Worldwake-Rise of the Eldrazi), Standard (dwa ostatnie bloki + obecny core set/sety, obecnie Alara block, Zendikar block i M10), Extended (niestety nie pamiętam ile bloków obejmuje), Legacy (dozwolone są niemal wszystkie karty, z wyjątkiem banlisty) i Vintage (tak jak Legacy, ale karty nie są banowane, tylko ograniczane do max 1 sztuki w decku - te są wymienione w tzw. 'restricted list'). Poważna gra Constructed zżera sporo pieniędzy, chyba że się jest wyjątkowo cwanym i się opracuje jakąś totalnie offową talię, o której jeszcze nikt nie pomyślał, więc karty nie zdążyły zyskać na popularności, a więc i cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie mogą być jedne karty do wszystkiego :(

Kupie te M10 czerwone :) A potem połącze z czarnym tylko czym się różnią te wszytskie Bloki ,bo w ogóle tego nie mogę załapać ,spytam też faceta w Hobbicie ,bo na rl jak ktoś tłumaczy to łatwiej i też pokaże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co roku na jesieni wychodzi pierwszy set kolejnego bloku. Wprowadza on nowe mechaniki (np. Landfall, allies, questy i pulapki w Zendikar), typowe dla tego bloku. Potem zimą i wiosną wychodzą kolejne dwa dodatki kontynuujące motywy bloku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszą tak :):

Czarny : Zwany inaczej magią śmierci. Bardzo ciekawy kolor, który nie jest łatwy do grania. Specjalizuje się głównie w "grze z wykorzystaniem cmentarza", czyli we wskrzeszaniu stworów, czarach niszczących oraz osłabiających. Czarne talie służą do niszczenia stworów przeciwnika, oraz wskrzeszenia własnych.

 

Czerwony : Mocną stroną tego koloru są czary zadające damage'a (obrażenia) przeciwnikowi, tym samym redukując jego liczbę żyć. Talie czerwone są bardzo dobre w połączeniu z czarnymi, ponieważ praktycznie nie dają szans przeciwnikowi.

 

Zielony : Posiada najmocniejsze stwory w grze, czary leczące rany, oraz wzmacniające stwory, co czyni je praktycznie niepokonanymi. Zielone decki opierają się na wystawianiu jak najwiekszej liczby stworów i podpakerzaniu ich, tak, aby były nie do zatrzymania.

 

Ale jak tak mówisz to Ci zaufam :)

Najpierw kupie czerwony ?

A jak kupie te m10 to mogę połączyć z Zendikar? Ale to potem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...