Skocz do zawartości

Black-Men 2.1


lvla2y

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Black-Men 2.1

 

Gatunek: platformówka

 

Opis: Naszym zadanie jest wzbieranie wszystkich znajdujących się hamburgerów na planszy. W grze mamy 15 plansz w tym 2 walki. Jeśli będą jakieś błędy , pisać w komentarzach.

 

Download: Download [1.3MB]

Autorzy:

Programowanie:
lvla2y

Fabuła:
lvla2y

Grafika:
lvla2y

Muzyka:
lvla2y

Screeny:

 

Gra

Menu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to nadal wersja Alpha.

Nie poprawiłeś żadnych błędów tylko dodałeś kilka plansz i znak informacyjny który zakrywa planszę choć wystarczyło mu zmienić alpha na np. 0.5(mówię o tekście i okienku).

Jeżeli chcesz to mogę ci podać wszystkie błędy bo je trzeba jak najszybciej poprawić bo ja bym się czegoś takiego bardzo wstydził.

Chcesz?

Póki co 1/5 Bo przynajmniej cokolwiek umiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że masz te 18 lat i weźmiesz porażkę jako mężczyzna. Oto błędy:

1.Nieważne czy ta gra to pierwsza, ostatnia, na serio czy bna luzie, gracz zawsze będzie graczem. Zrób tutorial w którym uczysz gracza jak się ruszać, strzelać, co go zabija. Instynktownie sprawdziłem spację shift i ctrl i tylko dlatego wyłapałem co i jak.

2. Grafika jest nieco niespójna. W jednej tonacji to namaluj.

3.Postać porusza się chociaż stoi.

GML
image_speed=0
i po sprawie. Potem wystarczy zrobić że jak gracz naciska ruch to
GML
image_speed
było na 1. W stepie dodać że jeżeli się nie wciska w lewo ani w prawo to ma się zmienić spowrotem w
GML
image_speed=0

4. Gracz się zacina na scianie. Założę się, że masz precise. Kliknij w postaci edit mask i wybierz "rectangle".

5. Znowu to co w 1 punkcie. Jak gracz ma ograniczony czas to ciężko mu na czas z powietrza wyciągnąć co zrobić ze skrzynką by była, po co jest jak już jest i jak użyć przycisku.

6. Za mała widocznosć w levelach z ruchomym viewem. Zwiększ odległość od krawędzi 3-krotnie.

7. W niektorych levelach podwójnie ustawiłeś przeciwników więc trzeba dwa razy trafić żeby obaj padli. Za kij nie da się tego wytrzasnąć więc jak odmierzysz ilosć strzałów to masz przesrane.

8. Spadający ptak zabija? Jeśli tak ma być to poinformuj gracza. Nie musisz robić tutoriala jak nie chcesz ale daj info w menu że F1 wyświetla pomoc i zrób tę pomoc pod tym F1.

 

 

Więcej nie byłem w stanie w to grać. Mimo to podoba mi się kilka aspektów tej gry:

1.Muzyka jest nawet fajna

2.Dźwięki bynajmniej jakieś są, poszukaj innych, chociaż te jakieś totalnie beznadziejne nie są.

3.Ciężko się skacze, ale gra jest grywalna i miło sobie polatać.

4.Ładne menu

5.Fajny wybó leveli

6.Nice kursor

7.Pomysł nie jest ######sty, ale przynajmniej jakiś. Nawet nawet..

 

Oceny nie wystawiam, napraw co powiedziałem a będzie niebo lepiej.

 

Edit: dopiero teraz zauważyłem pomoc :x

Lepiej ją wsadź do tego F1.

A i nie resetuj pkt po śmierci, dodaj opcje dodawania PKT za zaoszczędzony czas. Jeśli już punkty musza ulegać zmainie na minus to odbieraj po kilka pkt na dead.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc poprawiłem kilka sugerowanych tu błędów. Czyli: jak stoi to nie ruszają mu się nogi , bohater nie powinien się zacinać o kamienie , zmieniłem dźwięki , ustawiłem pomoc poprzez F1 , już nie powinno być dwóch wrogów w jednym , zwiększyłem widzoczność view-a

 

Download :

 

https://gmclan.org/uploader/6285/Black_Men_2.rar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Plusy:

-menu

-przesuwanie skrzyń

-wybuchajace kwadraty

-nienajgorsza grafa i muzyka

 

Minusy:

-strasznie NIE płynne poruszanie się

-nie używaj eventu collision do zbierania hamburgerów jeśli przy poruszaniu korzystasz z place_free

-zacinanie się w tilach

 

Grafika: 2/5

Muzyka: 4/5

Gameplay: 3/5

Programowanie: 2/5

 

Razem: 3-/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się nie podoba... na początku myślałem, ze nie idzie zabijać...

Potem, że można robić podwójny skok...

A na końcu jak się o tym dowiedziałem...

(W******) Zdenerwowałem się, że np. jak skoczę o spadnę na ziemię to tak dziwnie postać opada przez co nei można jednego skoku wykonywać zaraz po drugim :S

 

Mi się nie podoba daję dwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc zacznę od fabuły gry , no to fabuła gry to zbieranie hamburgerów , bardzo pomysłowe.

Graficznie może nie jest wspaniale ale też nie jest źle. Menu gry wygląda dobrze . Muzyka gry jest Ok.

Poza tym gra po przejściu 4 plansz , troszkę nudna się robi , ciągle te hamburgery..

A więc moja ocena to: +2/5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...