Skocz do zawartości

przykład zaawansowanej alchemii


Rekomendowane odpowiedzi

Nowa wersja nie ma już bugu z maską, poprawiłem składnię kodu, ulepszyłem mieszanie teraz jest jeszcze bardziej realistyczne.

znajdziecie go tu: https://gmclan.org/up539_12_Advanced_alchemy_example.html dla gm8

rar z exe: https://gmclan.org/up539_4_advanced_alchemy_example.html advanced alchemy example exe[/url]

 

Instrukcja mieszania wyświetla się po uruchomieniu więc nie będę tu jej powtarzał, za to wytłumaczę jak działa:

 

każda potka posiada 3 typy cech:

Przeźroczystość (potionTransparency),

odcień (potionFeatureHUE),

jasność (potionFeatureVAL) te cechy składają się na ogólny wygląd cieczy.

 

Do typów HUE i VAL można ustalić 255 różnych statystyk mixtury np. siła, zwinność, życie, mana itd.

typ przeźroczystości jest mnożnikiem wszystkich cech to oznacza że jeżeli potionTransparency będzie wynosił 0 to mixturka nic nie będzie dawać, jeżeli 100 to mixturka będzie maxymalnie wydajna.

 

Jak mieszamy ro potka zmienia swój wygląd a statystyki zmieniają się w zależnści od coloru i przeźroczystości. Mozna uzyskać 16777215 kombinacji. W zasadzie to jest ich mniej bo statystyki są zaokrąglane.

 

Komentarze po angielsku bo umieszam to też na yoyo i 64digit, sorry :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, to wiele wyjaśnia

i jeszcze jedno: ja się dziwiłem , żeby nie było że nie umiem podstaw angielskiego(i nie tylko)

ja jakoś też używam angielskiego w komentarzach. poza tym, zanim zaczniesz kogoś oskarżać o plagiat, musisz mieć dowody ;o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie zauważyłem że maska się zfailowała pewnie przez to że przed pokazaniem tego wam rozblurowałem obrazek z pustą potką i nie przetestowałem.

Tak btw: całe BattleToads które robie nie ma ani jednego polskiego komentarza czy zmiennej, tam też robie wszystko po ang.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...