Skocz do zawartości

Cursed


Rekomendowane odpowiedzi

A więc... moderatorów poprosił bym, żeby temat 'tekstowa przygodowka z elementami rpg' poszedl :bye1:, ponieważ mam zamiar tu sprecyzować całość i podać konkretną fabułę, której już nie mam zamiaru zmieniać, więc radzę żeby się podobała =p

 

Zacznijmy może od fabuły...

 

Wszystko zaczyna się w małej, gotyckiej kapliczce. Pada gęsty deszcz, grzmi burza, a między deskami pozabijanych okien prześwituje księżyc. Wszystko wewnątrz jest obrośnięte pajęczynami. Stoisz po środku, między rzędami ławek, oczekując, aż drzwi się otworzą... Nagle zza pleców dobiega głos: "Tu jestem, mój przyjacielu. Bez zbędnej przedmowy... pamiętasz chyba, po co się spotkaliśmy?" "Tak. A więc, co masz mi do zaoferowania?" - odpowiadasz. "Życie... Jeśli zrobisz, to, o co cię prosiłem, znów odzyskasz swą dawną postać. Nie będziesz już traktowany, jak przeklęta bestia, zabójca i krwiopijca, ktoś, kto z ludzi robi swoich podwładnych...". Przez chwilę milczysz, zaczynasz się pocić. "To znaczy, że potrafisz mi przywrócić ludzką postać?!" "Tak, mój przyjacielu... Ale nie teraz. Bez Czarnego Kwiatu nic nie zdziałam, a tylko ty możesz go dla mnie zdobyć..." "Więc jaką będę miał gwarancję, że dotrzymasz naszej umowy?!" "Uczynię to, gdy tylko kwiat będzie blisko mnie... Nie musisz mi go dawać, wystarczy, że przyjdziesz z nim. Wtedy odzyskam swą siłę...".

 

Jesteś wampirem. Zdecydowanie, nie odpowiada Ci to. Nienawidzisz, gdy ludzie uciekają na widok twojej twarzy, gdy chowają się w domach, łapiąc za krzyż i wodę święconą. Traktujesz siebie jak bestię, nienawidzisz siebie bardziej niż kogokolwiek... Poza tym, który przekazał Ci to przekleństwo.

 

Twoim celem, jest znalezienie Czarnego Kwiatu - artefaktu, który daje moc twojemu... Reszty dowiecie się w grze ;]

 

Zmieniam też trochę konwencję - gra będzie bardziej erpegowata, ale nie wyrzucę wszystkich zagadek, o nie.

 

Przewidywanej daty ukończenia wszystkiego nie ma, ale myślę, że po wakacjach wszystko będzie gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekstówka jeśli się nie myle to gra gdzie masz same napisy i wybierasz opcje np. "przejdź przez drzwi" albo "wróć do poprzedniego pokoju", w zależności co wybierzemy pokazuje się inny tekst.

 

EDIT:

Kiedys miałem program do robienia gier tekstowych, ale mnie niewciągneło, wole robić gry z grafiką np. w GameMakerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie LittleFish (Człowiek wywiadu Bigsharka ?) taką grę... No chyba że wymyślisz fajną fabułę, lepszą od tej co jest obecnie. Moim zdaniem mógłbyś osadzić akcje gry w naszych czasach...

 

EDIT: Robisz grę pod C# ?? To mniemam że wszystko będzie w okienku DOS'a =^-^"= ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie LittleFish (Człowiek wywiadu Bigsharka ?) taką grę... No chyba że wymyślisz fajną fabułę, lepszą od tej co jest obecnie. Moim zdaniem mógłbyś osadzić akcje gry w naszych czasach...

Czemu tak uważasz? IMO przygodówki tekstowe są dużo ciekawsze od point'n'clicków :) . Poza tym,

Aha tekstówka... Ja nawet nie wiem co to jest...

Grałeś może w MUD? Takie MMORPG ale tekstowe xD . Albo w pierwszą część Larrego? Tam jest wszystko oparte na tekście, ale dodatkowo wprowadzono interfejs graficzny, żeby się nie pogubić ;p .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Larry to fajna gra była... i rzeczywiście była tekstowa ^^"

 

EDIT:

 

Moho - polecam zagrać w pierwszego Zorka. To była gra! :P Chociaż i tak, najlepsza gra tekstowa w jaką grałem to był Hobbit (ten z c64) :D

 

Ja byłem zwolennikiem gier akcji i raczej nie przywiązywałem dużej uwagi do tego typu (textówki) gier...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie LittleFish (Człowiek wywiadu Bigsharka ?) taką grę... No chyba że wymyślisz fajną fabułę, lepszą od tej co jest obecnie. Moim zdaniem mógłbyś osadzić akcje gry w naszych czasach...

 

EDIT: Robisz grę pod C# ?? To mniemam że wszystko będzie w okienku DOS'a =^-^"= ??

 

Ja pier*olę, skąd wy takich debili bierzecie '_'? Co ma DOS do C#? Co ma okienko do DOS'a? Co to w ogóle jest okienko DOS'a? O_o Czyżby chodziło ci o konsolę >< ? A, tak, chyba tak, TEKSTÓWKI SĄ TEKSTOWE, więc morał z tego taki że formy są niepotrzebne, i jak już kilka razy wspominałem, ta gra będzie tekstowa i grać się będzie z poziomu konsoli. Btw. kto umie wyjaśnić Moherowi czy jak mu tam, co to jest C#, i dlaczego ma tyle do konsoli co wiatrak do jego avatara? ><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez nerwów chłopcze bo jak pojadę do tego pacanowa to zobaczysz !!!!

 

Nawet jeżeli robisz już tą textówke, to i tak postarał byś się o wygląd estetyczny... Grać się będzie z poziomu konsoli... to właśnie widzę jakie masz WIELKIE doświadczenie programowania w środowisku C#.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież konsolę można zrobić jako program tworzący odpowiednie okienko, gdzie się wpisuje polecenia. Konsola to nie jest tylko ten słynny command.com odpalony pod Windowsem. Zobacz chociażby Text Games Maker. Gry są tworzone pod Windowsa, są tekstowe, ale nie korzystają z command.com. Program sam tworzy konsolę i tak pewnie Shaq a.ka. Littlefish chce zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez nerwów chłopcze bo jak pojadę do tego pacanowa to zobaczysz !!!!

 

Nawet jeżeli robisz już tą textówke, to i tak postarał byś się o wygląd estetyczny... Grać się będzie z poziomu konsoli... to właśnie widzę jakie masz WIELKIE doświadczenie programowania w środowisku C#.

 

X______X

 

"Nawet jeżeli robisz już tą textówke, to i tak postarał byś się o wygląd estetyczny... "

 

Roksisz bracie, naprawde, roksisz =* TEKSTÓWKI NIE MAJĄ ŻADNEGO WYGLĄDU >< W TĘ GRĘ GRAĆ SIĘ BĘDZIE W TAKI O WŁAŚNIE SPOSÓB :

 

W konsoli Windy/Lina (nyo, jasne, że przekompiluję to do Linusia, a jak ^_^): sciezka/gra.exe

 

Po czym gra wyczyszcza wszystkie lini konsoli i sie gra. Cieciu. Konsola. Gra. 0 dosa. 0 dodatkowych okienek. 0 moherowości. Poprostu tekst. Konsola. Tekst. Tekst w konsoli. 0 poleceń. 0. 0. 0. Umiesz liczyć do zera? - wytłumaczył łopatologicznie LitylFisz.

 

Po chwili odsapnięcią LitylFisz dodał:

-I do k**wy nędzy C# to nie jest środowisko tylko język *_*...

 

Jeszcze jakies pytana '_'? Jeszcze jakieś trolle będą usilnie udawać 'programerów'?

 

P.S. Fajna próba bycia "fajnym" xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ty cwany szczawie z podstawówki teraz to mnie naprawdę zdenerwowałeś !!

 

Niech mnie jakiś Admin upomni zanim tu zrobię burdel !

 

PS: Pomyliłem się rzeczywiście Język a nie środowisko... ale to literówka bo dla mnie to jest jedno i to samo...

 

EDIT: My się chyba tu nie będziemy lubieć... Mały... =3

 

EDIT: (again) A kto powiedział żeby textówka nie była jakoś graficznie rozbudowana ?! Jak chcesz to zrobie ci ładny i estetyczny wygląd gry textowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec kłotni, bo bedzie LOCK i ban.

Jeszce jedno słowo wulgarne albo nie na temat...

 

A Ty littlefish chyba niebardzo sie znasz na tym co robisz, bo jak mi uruchomisz plik gra.exe, który nie ejst skryptem bashowym (czy innym) to chyle czoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BeWuO ! Ty żyjesz :lol: (coś rzadko cię tu widzę)

 

Po za tym ja już się nie kłuce skoro "Von Fisher" zna się tak dobrze na programowaniu to ja już nie będę mu psuł złotych myśli...

 

Przepraszam Little Fish za te wyzwiska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BeWuO: Program(bo myślę, że chodzi Ci o program - skrypt jest interpretowany, pamiętaj) bashowy pod Windą? Aha. Pozdro 600

 

EDIT: (again) A kto powiedział żeby textówka nie była jakoś graficznie rozbudowana ?! Jak chcesz to zrobie ci ładny i estetyczny wygląd gry textowej.

Ja. No dobra, niby można, ale po co komu design graficzny w Console Application ?(od poczatku mowilem, ze gra będzie konsolową aplikacją ?) A zresztą, Wy się tu wszyscy znacie lepiej xD (k. poważnie: nikt z "krytykujących" [-> dzięki za konstruktywność, bździąs] moje "metody" tworzenia gry, nie powiedział absolutnie nic co byłoby prawdą :D, włącznie z samym BeWuO [bez obrazy, kolego, ale póki co nie wykryłem żadnego problemu związanego z bashem pod Linem ani z console app pod win]) A język to zupełnie coś innego niż środowisko, choć ma wiele wspólnego. Tzn: środowiskiem jest .NET Framework, umożliwiający integrację, w pewnym sensie scalenie wielu języków... a zresztą, macie Wikipedię i msn.com :].

 

Tak więc: dizajnu graficznego nie będzie, bo jak po raz milionowy powtarzam, to jest console app, a jak ktoś jeszcze chce pokazać co umie w dziedzinie C# to wynoszę się z tego zatrollowanego forum xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra tekstowa = gra w której jest tylko tekst(a tamto to już nie tekstówka, tylko gierka graficzno-tekstowa bzik ^^); na takiej idei się opieram (czyt. oldskul)

 

A żadnego skryptu nie będzie (bzik ><) więdz* zią rlzujesz. Chyba tematy pomyliłeś xd

 

Btw, czy odpowiada Wam taki system walki?:

 

Przy zaawansowanych combach, trzeba wykonać jakąś kombinację klawiszy w określonym czasie. Jeśli nie uda się wcisnąć któregoś z klawiszy, szansa wyprowadzenia prawidłowego ataku zmniejsza się o x, a wróg może kontratakować w tej samej turze (zadecydowałem, że walka będzie turowa).

 

tu celowo - dla Patrysia xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi sie tłumaczyć tego 3 raz.

Po prostu nie odpalisz aplikacji exe pod Linuxem i tyle.

 

A ten pomysł jest troche dziwny, no albo oryginalny jak kto woli ;] Ale spróbuj, zobaczymy co z tego wyjdzie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedział że uruchamiasz: sciezka/gra.exe

Poza tym ja tu sporu nie widze, tylko wymiana odmiennych zdan, połączona z niezrozumieniem. Ale nieważne, nie chce dalej zaśmiecać.

 

Czekamy na grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw, czy odpowiada Wam taki system walki?:

 

Przy zaawansowanych combach, trzeba wykonać jakąś kombinację klawiszy w określonym czasie. Jeśli nie uda się wcisnąć któregoś z klawiszy, szansa wyprowadzenia prawidłowego ataku zmniejsza się o x, a wróg może kontratakować w tej samej turze (zadecydowałem, że walka będzie turowa).

 

To ma być gra tekstowa, czy mordobicie? Swoją drogą, to może być niezłe doznanie, klepiesz sobie "GO NORTH" "LOOK MARCHEWKA", a nagle "Here comes a new challenger!" i to co gracz miał za konsolę okazuje się sprytnie zakamuflowaną grą z super grafiką. Blok+góra, fire, fire fire. "Scorpion wins! FATALITY!"

 

Wszystko odpowiada, zależy jak to zrobisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi sie tłumaczyć tego 3 raz.

Po prostu nie odpalisz aplikacji exe pod Linuxem i tyle.

 

X_____________X

 

Poprostu dla przykładu napisałem .exe, bzik XD

 

Btw zastanawiam się czy dać jakąś muzę generowaną oldskulowo na beepie (wbudowanym "głośniczku"), czy sobie darować :P?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

1) Ostrzeżenie dla Littlefish, następnym razem będzie czasowe zawieszenie. Jak komuś chcesz coś wytłumaczyć, to zrób to normalnie, bez chamskich docinek. Widziałeś bym ja kogoś tyrał, za to, że nie zna np. GM'a?

 

2) Rzeczywiście jest się o co kłócić, o przysłowiową marchewkę. :| A co do exe pod linuxem, to BeWuO akurat tutaj się nie zgodzę, ponieważ może przecież pod to rozszerzenie exe podmontować autostart Wine czego tutaj nikt nie wymienił, ale to jest i tak mało sensowne. ;)

 

3) Littlefish: Zwaliłeś z tym C#. Bo jeżeli dobrze pamiętam, to trzeba mieć bibliotekę .NET. Masz to zamiar skonwertować jakoś do programu nie wymagającego tego frameworka? Jak nie, to nie wróżę wielkiego sukcesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym skonwertował to do programu nie wymagającego frameworka, to gra byłaby trochę duuża :\, więc nie wiem... Zresztą, serwer duży jest, dam jedno i drugie, problemu nie ma xP

 

@Ranmus: ok, ok, wiem, trochę za bardzo porywczy jestem >.< ale to nie moja wina, że ktoś na siłę próbuje mi wciskać kit... jeszcze ktoś w to uwierzy :D A, i nie będzie żadnego wine, console apps działają pod Linem bez przepisywania kodu, poprostu trzeba go przekompilować pod Linuxowym Frameworkiem..

 

A co do beepa, to sobię chyba daruję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...