Skocz do zawartości

PROPAGANJA vol.1 - Duuuży projekt skończony!


propaganja

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Niegdy w sumie na tym forum nie byłem ale z okazji skończenia gierki którą robie już od ponad roku postanowiłem się zarejestrować.

Więc tak. Gierka nazywa się propaganja i jest to ogólnie 1 część trylogii. 2 część wkrótce dostępna.

Bohaterami gry są po kolei Silas, Jamal i Bunny... rastamani żyjący sobie spokojnie na Jamajce, do czasu aż nowy prezydent - George Clinton wprowadza karę śmierci za palenie zioła.

Gra jest podzielona na 3 części, a każda z nich jest w rzeczywistości zupęłnie inną grą. Głównie chodzi o to żeby unikać kul, czasem postrzelać, porozkminiać proste minigierki zawarte w grze, oraz chyba przez największą część chodzić po ulichach, gadać z innymi rasta...

Zresztą nie będę się tutaj jakoś specjalnie rozpisywać, po prostu polecam, gierka waży ponad 80 mb, więc sciąga się ładny kawałek czasu ale myślę że warto. Piszcie opinie!

 

lol. zapomniałem dać linka.

 

http://rapidshare.de/files/20890600/PROPAG..._vol.1.rar.html

gierkę można pobrać stąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra mi się zacina kiedy spada bomba

... i dalej nie doszedłeś?

 

hmm

sprawdziłem ten błąd i w żywca się pojawia. Ale tylko w 1 części (jak zauważyłeś w menu są do wyboru 3) więc po prostu zacznij od 2. TA 1 to i tak właściwie tylko 5-minutowe interaktywne intro. W Drugiej części masz już bitą godzinę grania :)tylko nie używaj telefonu bo znowu sie moze coś spieprzyć ;p ale telefon nie jest potrzebny do przejścia tej gry.

Ogólnie dziękówa, wrzuce niedlugo poprawionego linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że będzie warta.. problem tylko w tej wersji której nie da się do końca przejść. Pozatym pojawiają się czasem błędy przy zmianie kawałka ale kliknięcie Ignore powinno wystarczyć. Wrzucam właśnie na serwer gierke odbugowaną. Jak się wrzuci dodam linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

1) Skonwertować muzykę mp3 do formatu ogg i odczytywać muzykę przez plugina sxms. Przytniesz trochę MB na muzyce a jak i zmniejszysz bitrate to i więcej nie pogarszając zbytnio jakości.

2) Gra ma tragiczne wymagania sprzętowe. Wiesza mi się jak ten ziomek z intra dostaje bombą z góry. Gra w tym momencie zajmuje już 200 MB ramu.

3) Sprawdź w pliku exe czy różne tła, sprity i dźwięki nie mają zaznaczonej opcji "preload". Jeśli tak to je poodznaczaj. Po co ładować wszystkie zasoby na starcie?

4) Najlepiej by było jakbyś ładował większość grafiki i resztę dźwięków z zewnątrz exe. Np. ładujesz je do gry w miejscach gdzie będą wykonywane.

4) Za pomocą specjalnych funkcji (poszukaj w help) czyść pamięć z zasobów już nieużywanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra porozkminiam. W międzyczasie demko nowego projektu, krótkie, ale klimatyczne i do tego grafika duużo lepsza niz w propaganji.

http://rapidshare.de/files/20925427/trip.exe.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem sobie parę minut, no i nawet ta gra ok. Ma jednak parę błędów (grafiki wyglądają jak wycinanka, czasem się wiesza), i masakrycznie zarzyna kompa, popracuj nad tym ;]

 

Btw używaj innego serwera, bo żeby teraz zassać Twoją drugą grę, trza czekać 40 min albo płacić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Dobra porozkminiam. W międzyczasie demko nowego projektu, krótkie, ale klimatyczne i do tego grafika duużo lepsza niz w propaganji.

http://rapidshare.de/files/20925427/trip.exe.html

Hmm... najpierw zioło, teraz trip (zły?) ? Nie lubię takich klimatów, ale ściągnąłem i muszę powiedzieć, że demko klimatyczne. Mam nadzieję, że to będzie jakiś psycho horror ala Silent Hill, a nie opowieść o tym, że ktoś ma ostrą fazę. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... najpierw zioło, teraz trip (zły?) ? Nie lubię takich klimatów, ale ściągnąłem i muszę powiedzieć, że demko klimatyczne. Mam nadzieję, że to będzie jakiś psycho horror ala Silent Hill, a nie opowieść o tym, że ktoś ma ostrą fazę. :)

no horror, horror, ale staram się ogólnie robić taką kwestię żeby można było rozumieć moje gierki na kilka różnych sposobów. Trip... Gierka zaczyna się tak jak to demo, nie wiadomo nic, nie wiadomo kim jest bohater, co to za potwory, skąd się wzieły, fabuła będzie dodawać nowe pytania, a gracz może to rozkminiać jak tylko chce. To że koleś ma złą fazę to tylko jedna droga interpretacji.

to samo zresztą z Propaganją. Nie chodzi tu o pokazanie Rastamanó jako morderców policjantów, ani na odwrót jako policjantów mordujących rasta, chodzi o ogólnie pojętą walkę z babylonem, cokolwiek widzisz pod tą nazwą. Udobrzenie rasta (uśmiechnięci nawet jak dostaną kulkę w twarz), i pokazanie negatywnych cech policji (ryje!), jest jak najbardziej celowe. Zauważ że w gierce masz prawdziwy Black & white, coś jest albo dobre albo złe, nie widać odcieni szarości. Btw. Kiedyś zrobiłęm taką gierkę jak BACK, trochę w klimatach tripa, ale mimo to bardziej na śmiesznie. Głównym założeniem było że fabuła dzieje się od tyłu (zaczynasz zabijając finałowego bossa, kończysz dowiadując się dlaczego masz go zabić), niestety sam już tej gry nie mam i obawiam się znikneła już na zawsze w czeluściach internetu...

btw Ranmus.. udało ci się odszyfrować napis na ścianie na końcu demka trip? Jak nie to spróbuj jeszcze raz :)

 

 

 

CO Do PROPAGANJI to skończyłem już robić wersje która nie wiesza się jak spada bombka, i co najważniejsze da się to w końcu przejsc :)

http://rapidshare.de/files/20932776/PROPAG..._vol.1.rar.html

jak pisałem - 80 MB. To dużo.

Ale tyram tą grę od roku i wkurze się na was jak nie będziecie jej sciągać i oceniać :D Dla Fanów reggae jazda obowiązkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Propaganja: Ten napis tak lata, że ciężko coś odczytać. ;) Swoją drogą jak to napisałeś, to zauważyłem, że trzeba iść bohaterem w lewą stronę i wtedy jest następna plansza. :D Z jedną rzeczą stanowczo przesadziłeś: rozdzielczość. Ja mam jeszcze CRT 17', ale pomyśl sobie o ludziach co mają np. 15' lub LCD poniżej 20' gdzie nie ma 1600x1200. Nie da się tego zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie, kolesiem idziesz w lewo... napis też przeczytaj od prawej do lewej :)

 

Demo nie straszy. Ale grafika IMO ######sta :)

//chodzi o Tripa.

Straszyć nie straszy... ale co by nie mówić krótkie jest narazie...

Remnus a z tą rozdzielczością... sam się przestraszyłem jak mi powiedziałeś że 1600 :D nawet nie pamiętam jak to ustawiałem.

Trip narazie pozostanie tylko demkiem, nie wiem kiedy to skończę, ale pierwsze w kolejce są propaganja 2 i 3. (drugiej propaganji mam już ponad połowe, może niedługo dam jakieś demko)

Acha, i co myślicie o sposobie poruszania się postaci w Tripie? pierwszy raz robie coś takiego (że każda kończyna jest osobnym obiektem i ma osobną animację, na którą wpływają jeszcze elementy środowiska), trochę czasochłonne ale efekt chyba nie jest najgorszy...

 

heh jak obiecałem w tym poście krótkie demko propaganji 2, jeszcze krótsze niz demko tripa ale ważne że jest:

http://rapidshare.de/files/20935393/PROPAG...e_fall.exe.html

i drugie demko, nieco dłuższe, ale jeszcze się nei da umrzeć (umieranie to ostatnia rzecz jaką robie zawsze w gierkach :D)

http://rapidshare.de/files/20936072/PROPAGANJA2_war.exe.html

i jeszcze multiplayer propaganji, w stylu wormsów, też zreszta jeszcze nie skończony.

http://rapidshare.de/files/20936380/multiplaya.gm6.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super te demko ja pociągniesz ten projekt. Gra bedzie jedna z lepszych platformówek <ok>

pociągne, napewno, tylko to moze jeszcze dluugo trwac, bo juz nie mam takiej zajawki na Game MAkera jak kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To każdemu sie kiedyś kończy mnie jak sie na początku game maker podobał to nic na kompie nie robiłem poza grami w game makerze teraz siedze 10 min. dziennie.

 

A co do gry to faktycznie duuży projekt weż zrób coś żeby to sie tak długo nie włączało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To każdemu sie kiedyś kończy mnie jak sie na początku game maker podobał to nic na kompie nie robiłem poza grami w game makerze teraz siedze 10 min. dziennie.

 

A co do gry to faktycznie duuży projekt weż zrób coś żeby to sie tak długo nie włączało.

szczerze... nie wiem co.W gierce jest sporo ponad 1000 resourse (sprite-ow, obiektow, dzwiekow..), i z taka iloscia chyba nie da rady juz nic z predkoscia zrobic.

JA tyram game makera od.. hmmm... myśle że 5 lat, i staram się rozwijać bardzirej pod względem kreatywności niż ogólnie programowania, większość rzeczy ciągle układam z klocków :)

Btw. Przeszedł już ktoś Propaganje? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 lat i robisz na klockach???!!oj gościu tyle czasu i jeszcze na klockach ja bym tak nieumiał.

 

A propaganji jeszcze nie przeszedłem jeszcze mi sie nie włączyła.

ta.. mialem kiedys zajawe na pisanie jak najwięcej skryptów ale doszedłem do wniosku że stawianie klocków jest przyjemniejsze (kojarzy się z dzieciństwem :) ), ogólnie to jest 'znowu na klockach' a nie 'jeszcze na klockach'. Zreszta mowie, w gierkach najwazniejsze jest dla mnie klimat, grywalnosc i grafika a nie linijki zapisanych skryptó, a W gierki staram się włożyć serce a nie umysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przeciwnie fabuła też ważna :jezor:

no ważna, fakt, ale po 1 nad tym też sporo czasu poświęcam, po 2 do fabuły też skryptu potrzebne nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się troche wtrące ale musze coś napisać. CZy to ważne czy ktoś zrobił gre w GMie czy w C++ czy na klockach czy w skrypcie ... Jeżeli gra jest fajna i szybko chodzi to mnie już nie obchodzi jak została zrobiona.... mogła by być nawet w 3d gamemaker.

 

Tak więc kozaczenie kodem i programem w jakim się robi gry i jednocześnie nie tworząc ciekawych gier jest WG. mnie bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...