Skocz do zawartości

Zmienne do notatnika


Rekomendowane odpowiedzi

A więc mam pewien problem. Zapewne wiem jak go rozwiązać ale akurat zapomniałem a zależy mi na czasie więc daje to pytanie tutaj. Prawie zawsze to ja pomagam komuś ale dziś (mam nadzieje) będzie odwrotnie.

 

To jest p:

global.gracz[1,0] = "Pajonk";
global.gracz[1,1] = 1;

global.gracz[1,2] = 4;
global.gracz[1,3] = 4;
global.gracz[1,4] = 5;
global.gracz[1,5] = 6;

global.gracz[2,0] = "Trojmiensniak";
global.gracz[2,1] = 2;

global.gracz[2,2] = 5;
global.gracz[2,3] = 5;
global.gracz[2,4] = 3;
global.gracz[2,5] = 2;

global.gracz[3,0] = "Tyran";
global.gracz[3,1] = 3;

global.gracz[3,2] = 4;
global.gracz[3,3] = 4;
global.gracz[3,4] = 4;
global.gracz[3,5] = 4;

global.gracz[4,0] = "Freeze Krajalnik";
global.gracz[4,1] = 4;

global.gracz[4,2] = 4;
global.gracz[4,3] = 3;
global.gracz[4,4] = 4;
global.gracz[4,5] = 4;

 

 

To u góry to są statysyyki poszczególnych ludków. i one mogą się zmieniać w trakcie gry. pietruspan (10-05-2006 17:59)

 

nom

 

i żeby zdobyte statystyki były zachowane podczas kolejnego włączenia gry musiałbym użyć save ale.......

ale gdy użyje save to wtedy jak będe chciał coś zmienić w grze w pilku gmd to to przy loadzie nie będzie to uwzględnione.

dlatego chciałem te statystyki żeby po wcisnięci klawisza"L" zapisały się do pliku w notatniku , wiesz jak to zrobić?

 

Korzystałem z zapisywania do ini ale wtedy zapisywały mi się liczby z dwudziestoma cyframi po przecinku a jak jakas zmienna była wyrażona słownie np. global.gracz[4,0] = "Freeze Krajalnik"; To nie wyświetlało tej nazwy. Pomocy ?

 

EDIT

Jestem nie najlepszy w wrzucaniu zmiennych do notatnika. Dałem to do eventu press key i wyskakuje błąd zmienne.jpg Pomocy?

 

EDIT 2

Wielkie dzięki , mam jeszcze jedno malutkie pytanko. Czy da się tak zrobić żeby wyświetlało cudzysłów przy nazwie np. global.gracz[1,0] = "Pajonk"; Bo tak to nie wyświetla i trzeba dopisywać. Ale i tak wiele już mi pomogłeś więc jak ci się nie chce tego robić to nie rób. Nie chce nadużywać twojej cierpliwości. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

hehe uzywałeś widocznie złych funkcji zapisu ini, ja takie zmienne w farmerze franie zapisuję i nie ma kłopotu. tablice od pola, kur, krów i eventów to zmienne globalne, nie tylko jedno ale i dwu wymiarowe i mimo wyszstko jakoś do ini się zapisują (inna sprawa że po drodze je koduję, ale mam w delphi napisany edytor który mi ładnie odkodowuje ten szyfr i sprawdzałem że jednak wszystko dobrze się zapisuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARGH! Zapomniałem poprawić to z "" ;) To już powinno działać jak trzeba:

file='ble.txt';
file_open_write(file);

for(t=1;t<4;t+=1;)
{
    for(f=0;f<5;f+=1;)
    {
        if is_string(global.gracz[t,f])
            {
                file_write_string('global.gracz['+string(t)+','+string(f)+']="'+string(global.gracz[t,f])+'";');
            }
            else
            {
                file_write_string('global.gracz['+string(t)+','+string(f)+']='+string(global.gracz[t,f])+';');
            }
            
        file_writeln();
    }
}

file_close();

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...