Skocz do zawartości

Pytanie do gry o wsiadaniu i wysiadaniu z auta


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka mam kilka pytań i uprzejmi prosze o pomoc gdyż to mój większy projekt daje do Cedrisów.

1.Zrobiłem z 5 samochodów i dużo gry gdzieś tak z 10% i jest problem bo wczoraj zobaczyłem , że jak wsiąde do tego auta to drogie też jedzie :( patrzałem na inne podobne problemy i nic mi to zkąplikuje całe kody. Czy może ktoś na podstawie tego przykładu zrobić jakiś kod zgodny z tym?? żeby nic nie konplikował?.

2. Chyba najłatwiejsze XD jak zrobic że jak jest poniżej np 20 życia to się zmienia sprite?

3. Najtrudniejsze jak zrobić przechodniów i samochody które bsie poruszają po ulicy i Policje która po zabiciu mnie goni(Z tą policją to wiem że nikt nie odpowie ale jeśli anwt to mam już pomysł jak ją zrobić.

 

 

 

Z Góry thx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zrób sobie zmienną, która sprawdza, czy do samochodu wszedł gościu. Jeżeli wejdzie to ustawiasz ją na 1, a jak wychodzi to na 0. Później dajesz warunek if(zmienna==1) {/*kod ruchu itd.*/}

 

2.Prosty warunek if(zmiennazycia<20) then sprite_index=nowysprite

 

3. Jak to policja goni po zabiciu cię : O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol, to go zamień. Aby takie auta działały trzeba zapisać sobie gdzieś id auta, w którym się siedzi, tak jak to w moim przykładzie.

U siebie masz pewnie zagmatwany system, lepiej całość zastąp ode mnie :P

 

 

i zmień nazwę tego tematu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. ja bym zrobił wsiadanie w ten sposób

mam kilka samochodów jako obiekty i jeden samochód taki który porusza się przy pomocy strzałek gdy wcisnę np. enter w pobliżu jakiegoś samochodu jakaś global.zmienna zapisuje sprita tego samochodu zmienia obiekt samochodu który jeździ w nasz samochód którym możemy sterować ustawiamy jego sprita którego mamy zapisanego w global.zmiennej usuwamy postać i git

3. A z tą policją to poprostu stosuj warunki pewnie każdy przechodzień ma jakieś życia gdy jego życia spadną do zera albo gdy kolidują z nim pociski nie cię goni albo gdy atakujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jejku po prostu skorzystaj z przykładu Marka albo porzuć projekt bo jeśli nie wiesz jak zrobić wsiadanie do samochodu to nie będziesz potrafił wielu rzeczy np. z tą policją i zajmij się prostszymi rzeczami żebyś ty wiedział ile moich projektów padło z powodu tego że czegoś nie potrafiłem.

 

E. A zapomniałem dodać żebyś też patrzył co piszesz i zastanowił się 5 razy zanim coś prześlesz i wyślesz tutaj bo modelatorzy nie zwracają uwagi, ale chyba jest punkt odnośnie ortografii na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...