Skocz do zawartości

Podzielony ekran


Rekomendowane odpowiedzi

Hejka, mam pytanie, czy w grze z podzielonym ekranem można zrobić coś takiego, by na jdenej polowie ekranu były widoczne jedne obiekty, a by na drugiej te obiekty były nie widoczne? jeśli tak to jak to zrobić?

 

 

Jest kilka możliwości :

odpowiedź a)

jeśłi chcesz aby dany obiekt był widziany tylko na lewym viewsie to zamykasz prawe oko, a jeśli chcesz zeby był widziany tylko na prawym viewsie to zamykasz lewe oko

 

Skutki:

odpowiedz a jest bardzo wydajna: nie zżera pamięci zbędnym kodem. Niestety ma wady: Nie każdy potrafi zamykać 2 oczy z osobna .

A pozatym występują wielkie problemy gdy mamy do czynienia z ekranewm podzielonym w sposób : górny ekran/dolny ekran

 

 

 

 

odpowiedź B

wpisujesz komende np. if view current=1 itd

 

Skutki:

Działa bez ograniczeń, ale zżera pamięc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko że do jutra o godz. 15.00 to tu już bedzie z 5 odpowiedzi więc niewiadomo czy zdążysz przed innymi pewno timon wie co i jak a z nim nie masz szans w wyścigu kto pierwszy

 

Myślisz, że ja będę się ścigał ? Dziecinada lol.

 

A co do tych przykładów na gmclanie, to nie wiem, ponieważ nigdy tego nie potrzebowałem.. chyba mi wybaczysz miśku ? :P

 

EDIT

Tymciu, to ustalmy tak :D. Wyścig zaczyna się kiedy będę naciskał przycisk wysyłający posta, a kończy, kiedy post zapisze się już na forum ^^.. teraz to nawet sam Chuck Norris ze mną nie wygra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasmilus, jesteś śmieszny. Do tego piszesz nie na temat.

 

Tak jak Big pisze:

if view_current=0
{
    visible = false;
}
else
if view_current=1
{
    visible = true;
}

Mif@, dokładnie. Dziecinada... to się ścigamy? xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Jeszcze raz ktoś w tym lub podobnym temacie nie bedzie pomagał tylko pisał pierdoły, to dostanie z miejsca warna. A jakby mu było mało, to wpadnę takiemu delikwentowi do domu, przywiążę do fotela i będzie musiał oglądać przez dobę popisy Rasiaka. :] Tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...