Skocz do zawartości

demo gry wielkie wojny


kasmilus

Rekomendowane odpowiedzi

cześć wczoraj zaczołem tworzyć gre jak narazie jest cianiarska ale już możecie sobie pograć mam zamiar dodać tam pare efektów takich jak ogień z tyłu rakiety gdy ją wypuszczamy no i oczywiście jeszcze dużo planszy trzeba tam dodać jak narrazie macie https://gmclan.org/up921.html tu jest gra możliwe że tytuł troche nie pasuje strzelanie do balonu rakietami i nazywa się wielkie wojny ale nic lepszego wymyślić nie umiałem <_< aha zanim zaczniecie grać przeczytajcie informacje bo sie nie połapiecie w sterowaniu B) czekam na wasze oceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że masz zamiar coś zmienić, urozmaicić. Co do gry to ... rozumiem że to twoja pierwsza,domyślam się ile trudu musiałeś w nią włożyć.Także pozostaje mi życzyć Ci udanej pracy tak na dobry początek :thumbsup:

 

EDIT: Jeśli chodzi o punkty zobaczyłem że robisz na klockach , jest tam jeden taki "if score has a value"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki ale i tak nic z tym zrobić nie umiem :( oczywiście bede próbował coś z tym zrobić żeby zadziałało B)

no i fabuła już gotowa jeszcze pare zmian i już powinno być nieźle o co ci chodzi z tym niezabezpieczonym plikiem bo niekapuje jestem nowy więc wyjaśnij mi

 

a już kapuje :) wystarczyło pare słów przetłumaczyć i już kapuje wielkie dzieki ustawiłem poprzeczke punktową do 3 ale spróbuje teraz zrobić że jak nie trefisz w balona to odejmuje jeden punkt B) a jeśli ktoś by mógł pomóc mi w grafice bo faktycznie jest słaba jeśli ktoś chciałby mi pomóc to gg:7255521

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha wielkie dzięki już zamieniam plik dodałem tylko pare zmian ale jest już wersja 2.00 i jeszcze raz wielkie dzięki vianom jak by nie ty to ta gra była by bardzo słaba a teraz co nowego w wersji 2.00:

-fabuła(może jest słaba ale to lepsze niż nic)

-gdy wypuszczamy rakiete to z jej tyłu pokazuje się ogień(chociarz raczej to może nie przypominać ognia)

-dodałem pare planszy

-gra została zabezpieczona

a jeśli nadal bedziecie mi pomagać to w sobote bedzie następna wersja przynajmniej mam taką nadzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i kolejny błąd nie sprawdziłem dokładnie pliku zanim go wrzuciłem i niebyło tam paru rzeczy ale już jest dobrze ściągajcie plik wielka wojna wersja 2

 

no i kolejne pytanie kiedyś wiedziałem jak to zrobić ale to było gdzieś rok temu i niewiem jak to zrobić więc sie zapytam ja zrobić że jest sobie statek i naciskamy spacje i on strzela ale najlepiej żeby strzelał nie jednym pociskiem ale wiecej zależnie od tego jak długo trzymamy spacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw narysuj sprite pocisk, i zrób obiekt pocisk.

W stepie statku , daj execute piece of code a w nim:

 

if(keyboard_check(vk_space))
{
instance_create(statek.x , statek.y , pocisk)
}

W create pocisku dajesz :

speed = 20( do uzgodnienia )
direction = statek.direction

 

 

 

Mogłem się pomylić jeśli tak to sory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek troche za ostro powiedziałes to ;] . On chyba zaczyna swoja przygode z Game Makerem wiec jak ma sie wziąc za poważną gre skoro jeszcze wiele nie wie ;].

 

Co do tego strzelania to ja bym zrobil tak ;] :

 

Tworzysz object pocisk i ludek

 

w Create ludka dajesz tak :

 

global.strzal=1

 

w Stepie ludka :

 

if(keyboard_check(vk_space)) && alarm[0]<0 && global.strzal=1
{
instance_create(ludek.x , ludek.y , pocisk)
global.strzal=0
alarm[0]=20 (ile chces z;] odstepu miedzy pociskami)
}

 

W Alarm[0] ludka dajesz

 

global.strzal=1

 

 

 

Teraz w Create pociksu dajesz tak :

 

speed = 20( prędkośc pocisku )
direction = ludek.direction

 

Myśle , że powinno być dobrze ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek i BigSheark jak wam sie nie podoba to lepiej siedźcie cicho!
A dlaczego mają siedzieć cicho? Posłużę się cytatem: "czekam na wasze oceny". Bartek i Bigshark ocenili grę, tyle że negatywnie. Zgadzam się jednak, że bartek zrobił to zbyt drastycznie. Człowieku, pokaż swoją własną fajną grę to pogadamy! Jakieś pytania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra chce żeby było tak jest sobie mój ludek i jest ludek wroga i chce żeby ludek wroga do mojego ludka strzelał żeby chodził za moim i do niego strzelał

 

EDIT

nikt niewie?? ale nawet bez tego jutro powina już być trzecia wersja a w niej

-więcej rundek

-muzyczka

-więcej pojazdów

-możliwość zapisania i wczytania gry(ale narazie gra jest tak krótka że to się nie przyda)

może bedzie jeszcze coś ale niejestem pewien aha jak jutro nie bedzie nowej wersji to bedzie pojutrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak faktycznie jest a ja jestem zbyt leniwy by poszukać

 

EDIT

chyba jeszcze dziś skończe gre bedzie krótka i nudna ale jeszcze jest dość dużo błędów i dzieki wszystkim którzy mi pomogli bo to dzieki wam już wiem wiecej o programie game maker jutro w moim folderze uploader bedzie ta gra jeszcze raz dzieki wszystkim za pomoc :thumbsup:

 

Jeszcze jeden dublepost a będzie warn.

Tymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...