Skocz do zawartości

Forced Combatant


Cover

Rekomendowane odpowiedzi

2jewq4p.png

 

 

 

Tytuł: Forced Combatant

 

Gatunek: Platformówka

 

Opis: Nazywam się Jean. Jestem, przepraszam - byłem żołnierzem w OS, czyli ''Our Security.

Zostałem stamtąd wyrzucony przez spisek. Po co o tym mówię? To przecież jest nie ważne...

Dołączyłem do COES, "Control Of Earth Security". Wysłali mnie na akcję do dżungli.

Miałem znaleźć tam H+12, ekstrakt z rośliny która dawała super siłę. Niestety, nie byłem

tam pierwszy. Pierwsi byli jacyś bandyci, zaczęli strzelać do naszego helikoptera. Przeżyłem

tylko ja. Wyskoczyłem i znalazłem się gdzieś...ale gdzie? Muszę znaleźć stąd wyjście!

 

 

Autorzy:

Programowanie:
Cover

Fabuła:
Cover

Grafika:
Internet

Muzyka:
Internet

Screeny:

Menu:

 

2lj2iv8.png

 

Pierwszy poziom:

 

14bur5u.png

 

Drugi poziom:

 

 

2m4a8m1.png

 

 

Dwa poziomy do pobrania

 

Są na moim uploaderze

Link: https://gmclan.org/up5673.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna ta fabuła. Bardzo mało opisane, dżungli jest wiele. Japan masz rację. Nano-skafander robi swoje wyrzucając bohatera na 10 metrów wzwyż. Najbardziej zaciekawił mnie 2 lvl, nie mogąc oderwać oczu od pięknych widoków, wchłonąłem do świata gry. Tak na serio to trochę żal komentarza. Denne Ai, te podpowiedzi jakoś nie działają, nie wiem czym się strzela jak się wg. da O_o -2/5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra... Jest... Eeee... Do du... Tzn. Cienka.

 

Platformy są nieregularne. Wprawdzie składają się z 1 graficzki (po 3-wiecej razy) która jest lewym krańcem platformy. Przeciwnicy mają niezwykłą przewagę nad graczem ponieważ umieją lewitować a w drugim lvl'u jeden ludek posiadł moc wibracji. Btw, nie wiadomo ile mamy amunicji. A właśnie, dlaczego przeciwnicy nie strzelają chociarz mają karabiny? Sam engine robiony chyba 15minut (no dobra 10 jakby wszystko sobie wcześniej zaplanował). Graficzki z netu. Jedyne co jest fajne to żeś dał pamiętnik bohatera (którego graficzka bohatera pochodzi z gry Contra- dzieki ze zes mi przypomnial jak z kumplami tłukliśmy w tą wyczepistą, krótką gierkę :thumbsup: ).

 

Wiesz nie zabardzo chcę oceniać twoją grę, ale jeśli chcesz mogę ci postawić 2 za to że tworzenie gry zabrało ci godzinę czasu (15 min szukanie graficzek po necie, 15 min engine, 15 przerwa na obiad, 15min wymyslanie fabuly) Nie chcę cię zniechęcać, ale twoja gra narazie jest do kitu. Mam nadzieję, że poprawisz AI przeciwników, narysujesz grafikę (wierz mi, lepiej samemu narysować, choćmy kiczowatą, niż pobrać gotowca z neta), rozbudujesz fabułę (bo jest ciekawa) i oczywiście mam nadzieje że dasz swojej grze grywalność (na czas teraźniejszy- brak). No to na tyle, a teraz popraw zajmij sięgierką :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta gra jest zła, a jej jedyną zaletą jest to, że nie można wyjść poza ekran (niezwykle rzadko spotykane na GMClanie, niestety). zero grywalności, zero oryginalnych pomysłów. w drugim levelu jest jakiś koleś z padaczką. grafika ohydna, a te ripy z Mario Forever zabijają. strzelanie za pomocą F2 i F3 przemilczę

jeśli chcesz to kontynuować, zacznij od nowa

Boshe

Boże, przez 80 z twoich 84 postów mało nie rozwaliłem swojej klawiatury z nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo kombinowałem ze strzelaniem, bo nie chciało działać. W końcu udało mi się ale zrobiłem na dwa klawisze. Jakie były by lepsze? Postaram się zmienić grafikę, zrobić strzelanie przeciwników i jakiś klimat...

Muzyka może zostać taka, jaka jest? Czy zmieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Relacja z gry!

 

- Już początek wymiata: "Kliknij w ten punkt, by przejść dalej". Fajnie, dla pańskiej przyjemności pójdę se klikać myszką w jakieś maleńkie pikseliki. Nie można było zrobić np. na Spację?

- W całej grze muzyka z Blooda. Za to plus, bo lubię tę grę i jej muzykę. Minus za to, że muzyka po pewnym czasie wyłącza się na zawsze...

- Krwawe logo jest nieczytelne. Jakbym przypadkowo przechodził i zobaczył sam tylko ekran tytułowy z tej gry, nie wiedziałbym, jak się nazywa.

 

- "Rozdział pierwszy. Część pierwsza. Pierwszy wpis..." Dodaj jeszcze kilkanaście razy wyraz "pierwszy" i będzie spoko.

- "Po co o tym mówię? [no właśnie] To przecież jest nie ważne... ["nieważne"] Dołączyłem do COES, "Control Of Earth Security". [pikne nazwy tych organizacji] (...) Wyskoczyłem i znalazłem się gdzieś...ale gdzie? [sądzę, drogi Watsonie, że w dżungli]

- Muzyka w "pamiętniku" nie jest zapętlona, przez co urywa się po jakiejś minucie.

- Tekst jest brzydki, jakby źle przeskalowany w Paincie i jeszcze skompresowany jpegiem.

 

- "Te istoty [ludzie to to nie są], które widzisz to bandyci, twoi przeciwnicy [no shit, sherlock. Już myślałem, że bandyci to moi kumple.] Musisz do nich strzelać [a nie częstować herbatką?]"

- Nasz bohater wystrzeliwuje kule z nóg. Odlotowo.

- Muzyka nie jest zapętlona i urywa się głupio.

- Dobrze chociaż, że nasz bohater animuje się przy chodzeniu, bo przeciwnikom już nie dano takiego przywileju.

- Nasz "pochader" jest tak wysoki, że nie mieści się w niektóre przejścia.

- Nigdzie nie pokazano liczby amunicji, za to w rogu siedzi bez powodu ikonka pistoletu.

- Przy płotach (płoty w dżungli?!) latają w powietrzu jakieś białe wykrzykniki.

- Niektóre drzewa nie mają pni. Cud!

- Po jaki gwizdek mam zbierać monety i punkty? Coś mi to daje?

 

- "Rozdział 1 [już nie "pierwszy"?], Część 2, "Co?!" [Ale wymyślny tytuł...]"

- Nie ma muzyki w drugim pamiętniku.

- "Ukryłem się za jakimś krzakiem. [ciekawe, skąd krzak w środku krainy karłowatych drzew i latających brzydkich platform] Poczekałem, i gdy zbliżał się do mnie bandyta - zabiłem go. [cool story, bro] Wyszedłem zza krzaka i zobaczyłem Krisa Tetea, szefa silnego gangu Kife ! Rozmawiali coś [nie można "rozmawiać czegoś"] o jakimś eliksirze... czy chodziło im o H+12? [nie, o napój z gumijagód] Przybliżyłem się i podsłuchałem ich [i nie zauważyli go, mimo że dopiero co zabił kogoś i wyszedł z ukrycia?] Miałem rację! Mówili, że wiedzą gdzie jest H+12. [przecinek po "wiedzą"] Chwilę po tym Kris wszedł do helikoptera i odleciał. Bez chwili zastanowienia [to u niego normalne] wyszedłem zza drzew [to nasz heros był za drzewami?] Teraz trzeba coś zrobić... [porażająca głębią konkluzja]"

 

- Na drugim poziomie znów muzyki niet.

- W drugim poziomie coś nowego w tle: pagórek rodem z Mario. Aż się rozejrzałem, czy nie znajdę gdzieś grzybka, tudzież kwiatka, co bym przeciwników lepiej rozwalać mógł. (W pagórku - dziwne prostokąty.)

- Kolejny element tła: jasnozielona, na wpól leżąca na ziemi, a na wpół lewitująca - platforma, na którą - wbrew pozorom - nie da się wskoczyć.

- "Pochader", jako geniusz stojący ponad rzeczywistością, jakimś cudem zasłania licznik punktów.

- No i oczywiście dwóch epileptyków.

 

Podsumowując: Platformówka, jakich wiele. Nie wyróżnia się niczym, absolutnie niczym, oczywiście oprócz swej własnej, niepowtarzalnej dawki głupoty i idiotyzmów. Nie wiem, po co ludzie taśmowo produkują brzydkie platformówki z brzydkimi postaciami zbierającymi źle zripowane sprite'y.

Moja ocena: 5/25 gwiazdek

 

A więc masz aż 5 gwiazdek! Gratulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ocena: 5/25 gwiazdek

 

A więc masz aż 5 gwiazdek! Gratulacje

 

Hehehe lubię tego typu ironię.

 

A co do gierki to jest cienka, tego typu gier się nie publikuje bo są one tylko i wyłącznie (nawet z tego sobie nie zdajesz sprawy) do nauki gm'a. W moim przypadku dopiero 10 grę opublikowałem bo się nadawała do grania. Wiec zrób jeszcze 9 gier i dopiero obublikuj :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...