Skocz do zawartości

DAT Operate For GM v2


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Większość już pewnie widziała DAT Operate For GM v1, a jak nie to informuję jeszcze raz, że jest to silnik do gm'a umożliwiający operacje na plikach DAT.

 

Zmiany w tej wersji:

- poprawione niedociągnięcia i bugi

- zoptymalizowanie skryptu dat_write

- auto-wykrywanie typu zmiennej

- urozmaicona metoda szyfrowania

- nowe funkcje: dat_exists, dat_fname, dat_key

- nowy example w formie tak jakby gry

- jeszcze łatwiejsza obsługa silnika

 

Example (przykład) w tej wersji (v2) pokazuje jak zapisać przykładowe zmienne do pliku .dat w grze. Jest w nim 'o_player', którym można chodzić strzałkami w góre i w dół, a zmieniać kierunek chodzenia strzałkami w lewo i prawo. Są też punkty, które powiększają się co 1/3 sek. Po wyłączeniu i ponownemu włączeniu gry, jej stan jest taki sam, dzięki zapisywaniu zmiennych do pliku save.dat

 

Jak wyżej widzicie trochę zmian jest, lecz szczególnie chciałbym zwrócić Waszą uwagę na nową metodę szyfrowania. Otóż jakaś profesjonalna nie jest ale z rozszyfrowaniem byłby już większy kłopot (nie znając zawartości skryptów). Potem może zrobię v3 z jakąś zupełnie inną metodą albo tą, jeszcze bardziej "ukombinowaną", to wszystko zależy od Waszej opini.

 

Apropos opini (up) - piszcie mi, co sądzicie na temat tego silnika, jakie wprowadzić zmiany, oceńcie... no nie wiem, chciałbym wiedzieć czy robię szajs czy coś przydatnego :P Bo np. w temacie v1 nikt nie odpowiedział, prócz huntera który prosił o przeniesienie na inny upload :)

 

 

No to podsumowując: ściągajcie, komentujcie i oceniajcie :D

 

 

DOWNLOAD: https://gmclan.org/up6160_4_DAT_Operate_For_GM_v2.html

 

 

 

P.S. - Jeśli macie jakieś propozycje co do szyfrowania śmiało pisać

 

 

E: Omg ale gafa! Wszystko sprawdzałem 10 razy przed uploadem, a nie zauwazyłem że jeszcze nie napisałem skryptu dat_exists! Zaraz wrzucę poprawkę :D

 

Ok poprawione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...