Skocz do zawartości

Czy opłaca się ten komputer?


Cora Wind

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem sobie zakupić takiego kompa bo wydaje się dość atrakcyjny:

 

PHENOM X4 QUAD-CORE 9650

GEFORCE 9600 GT 1024 MB / 256 BIT

DYSK TWARDY 500 GB SATA

PAMIEC RAM 3 GB DDR2 / 800 MHZ

NAGRYWARKA DVD DUAL SATA

KARTA SIECIOWA 10/100

SOUNDBLASTER COMP. 3D

OBUDOWA TOWER ATX

MYSZ OPTYCZNA

KLAWIATURA WINDOWS XP

GOTOWY DO INTERNETU

 

Cena: 1099zł

 

Jak, opłaca się? Kupuje w Media Markt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG ohmy.gif 900 MHz.. nie ma bata kupujesz nowy komputer choćby ja bym za to płacił, nie pozwolę by twoi kumple się z Ciebie śmieli przez kompa smile.gif .

Jaaasne, możesz mi postawić.. Czemu nie :D

 

#up

Nie, rdzeni się nie sumuje. Ogólnie cała seria 9000 geforce jest tylko na zarobek, bo niczym zazwyczaj się od 8000 nie różni biggrin.gif

 

No i zasilacz no name będzie co oznacza szybką możliwość zjarania kompa

No, przez zasilacz to mi się ten popsuł przez co się cały czas resetuje..

 

Mówcie szybko bo starzy już po kompa pojechali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że ten sprzęt może być podkręcony. Większość ofert taniego i dobrego komputera ma haczyk w postaci podkręconego procesora, lub za słabego zasilacza. Nie mówię oczywiście że tak będzie w twoim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, iż Shocker ma taką kartę, a ona nie obsługuje poprawnie GMowych surfejsów... : )

 

Więc jeśli zamierzasz rozwijać się w znajomości gmla raczej odradzam... :P (mam to samo na laptopie, malowanie na surfejsie czegokolwiek przezroczystego, nawet zwykłego sprita z przezroczystością się rypie - sprite owszem się maluje, ale bez przezroczystości. Są też problemy z interpolacją (tzn. w surfejsach), i rozszerzone blend mode'y działają zupełnie inaczej niż w "normalnej" grafice. Teoretycznie, jeśli chcemy zrobić np. rysowanie plamy krwi na surfejsach, da się ten problem obejść ("ręcznie" usunąć alphę z odpowiedniego obszaru), ale jeśli rysowanych przezroczystych obiektów jest więcej, lub nie mamy możliwości bezpośrednio ingerować w nie (particle), mija się to z celem ze względu na wydajność).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo polecam kupowanie w komisach komputerowych.

Można tam wyłapać np mega tanie i dobre procesory za 350zł które nowe kosztują ok.1000zł. Najczęściej nie ma na nie gwarancje, ale przeważnie proce się nie psują :)

Tak samo grafiki, oraz ramy.

Za to nie polecam kupowania gotowego złożonego kompaw media marktach i innych Vobisach, ponieważ całego kompa masz w plombach gwarancyjnych, i nawet nie możesz sobie po 2 latach samemu wiatraczka odkurzyć, a gdy zerwiesz taką plombę tracisz gwarancję w każdym podzespole!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMD jest gorsze ale jednocześnie jest tańsze więc dla kogoś kto żałuja/brak kasy na dobrego C2D czy i7 kupi se athlona black edition i podkręci... wyniki będą podobne ale gorsze niż fabryczne intela :)

Inne zdanie mam o kartach graficznych, nigdy nie kupie geforce'a, zawsze miałem ATI/AMD i tak pozostaje :D (patrzcie jak nowe radeony zmiotły wszystkie GF'y)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Widzieliscie Pythony? Czy tam Phenomy, czy jak im tam? Grzeja sie o wiele wojniej od core 2 duo, a wydajnosc taka sama, jak nie lepsza : )
Tak, widzieliśmy. Phenomy II ledwo co doścignęły Core 2 Duo (po 2 latach), ale solidnie dostająw dupsko od Nehalema.

 

(patrzcie jak nowe radeony zmiotły wszystkie GF'y)
No ale to porównanie nowej generacji ze starą. NVIDIA niedługo też wyda karty nowej generacji i dopiero będzie można to sensownie porównać.

 

MD jest gorsze ale jednocześnie jest tańsze więc dla kogoś kto żałuja/brak kasy na dobrego C2D czy i7 kupi se athlona black edition i podkręci... wyniki będą podobne ale gorsze niż fabryczne intela
Tak, to prawda. AMD zostało zmuszone do sprzedawania procków po tańszej cenie niż Intel, gdyż nikt o zdrowym zmyśle by tego nie kupował, a tak to konkurują ceną. Procki od AMD nie są złe, ale wyraźnie brakuje im tchu gdy staną w szranki z Intelem. Na desktopach to jeszcze dobrze konkurują cenowo, ale jeśli chodzi o rynek serwerowy to masakra. Ostatnio składałem dwa serwery z dwoma quadami każdy i na początku przymierzałem się do Opterona (żeby były upgradeowalne później na dwa Opterony 6 rdzeniowe, bez potrzeby zmiany podstawki), ale po wyliczeniu wydajności oraz kosztu całej platformy - pozostałem przy Intelowych Xeonach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...