Skocz do zawartości

Problemy - różne rzeczy


kubal09

Rekomendowane odpowiedzi

1i2

Step ludka którym sterujesz

GML
if keyboard_check_pressed(ord('z')) {

if HaveBall

{ HaveBall = false with(o_Ball) { move_towards_point(instance_nearest(x,y,o_Pilkarzyk).x,instance_nearest(x,y,o_Pilkarzyk).y,speed) } }

else { /* możesz tu dać skrypt faulowania */ }

}

 

Kolizja gracza z piłką :

GML
HaveBall = true

speed = 15

 

Create Gracza:

HaveBall = false

Piłki:

friction = .2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosisz nas oto abyśmy zrobili za ciebie całą główną mechanikę twojej gry tzw. silnik gry. Nikt tego za ciebie nie napisze chyba że naprawdę komuś się nudzi i planował się z tego powodu pochlastać.

Można ci tutaj co najwyżej podpowiedzieć jakich funkcji użyć oraz jakoś cię nakierować.

 

GML
if keyboard_check_pressed( ord('Z') ) // jeżeli naciśniesz literę 'Z' to /*akcja*/ ci się wykona

{ /*akcja*/}

najblizszy=instance_nearest( x,y,obj ) // tym znajdziesz ID najbliższego obj od podanej pozycji</span></span>

aby wprawić w ruch piłkę nadaj jej kierunek ( direction ) i prędkość ( speed )

GML
obj_pilka.direction=point_direction(x,y,najblizszy.x,najblizszy.y);

obj_pilka.speed=4;

teraz objaśniam:

obj_pilka. - jeżeli wstawisz kropkę po nazwie objectu to zmienna za kropką wykona się właśnie w nim

obj_pilka.direction - ta zmienna to kierunek poruszania się piłki

point_direction(x,y,najblizszy.x,najblizszy.y) - zwraca kąt w stopniach jaki jest pomiędzy punktami x, y objektu w którym jest ten kod a punktami x, y najbliższego piłkarza ( wcześniej podałem ci funkcję jaką masz użyć aby go znaleźć )

obj_pilka.speed=4; - nadajemy piłce prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matyxon ale jak podejde do piłki no to albo mnie wywala prawie poza ekran albo jak nacisne Z no to również wywala gracza. A i jeszcze 1 rzecz. Nie chce robic AI (gra zresztą będzie na 2) i chciałbym aby gracze byli tym samym typem obiektu(coś jak w FIFIE czy PES'ie że inni stoją a ty chodzisz tym nad którym jest strzałka a jak piłke bedzie miał inny twój to też nim chodzisz) Jak to zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry że się wtrące, ale platyna głupie pytanie w ogóle. bezsensiu i nie na miejscu. to tyle jeśli chodzi o mój komentarz dotyczący tego posta platyny

"Twoje niedopieczone kotlety latają?

A nie było tam jeszcze latających białych myszek? : ) "

PoZdRo

 

Wiedziałem, że ktoś się zaraz doczepi. Pozwoliłem sobie na mały spamik, bo od bardzo dawna mi się takowy nie zdarzył :) Jeśli poczujesz się lepiej to mogę sobie nawet wstawić warna :)

Swoją drogą czemu mojego się czepiłeś a Sausa nie? :D

Platyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...