Skocz do zawartości

potrzebny perkusista - woj. Lubelskie


Paqoo

Rekomendowane odpowiedzi

Gramy rock/metal!!!

 

W najbliższym czasie mamy zamiar zrobić próbę. W skład ekipy wchodzę ja (gitara prowadząca), wokalista, gitara pomocnicza/solówki, gitara wspomagająca, basista.

 

Jeśli jesteś zainteresowany/-a jak najszybciej daj znać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gitara wspomagająca?

Może jestem niedoinformowany ale pierwsze słyszę.

Masz może na myśli rytmiczną? O.o

Jeszcze ciekawiej brzmi to: gitara prowadząca, a potem pomocnicza/solówki. Zazwyczaj prowadząca rozkręca się tak naprawdę dopiero w momencie solówki. No chyba, że chodzi o to, że pomocnicza tak normalnie gra rythm, a w solówkach dodaje harmonie.

Ja tam ogółem jestem zwolennikiem podziału 1/1: lead/rythm.Praktycznie wygląda to tak, że tak w trakcie części niesolowej gram normalnie akompaniament, chociaż nie zawsze to samo co rythm, a dzięki temu, że druga gitara jest wyłącznie rytmiczna mam wszystkie solówki dla siebie i tylko dla siebie. I to mi odpowiada.

Ogółem powodzenia z trzema gitarami + bas. Jak zaczniecie i skończycie w tym samym momencie, to już sukces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko to kwestia zgrania. Na koncertach bluesowych trzech gitarzystów to dość typowe. Zresztą, są też zespoły z trzema gitarzystami grającymi jednocześnie (np. Iron Maiden, Bad Religion), wszystko to kwestia zgrania się imho :P .

A gra jak wygląda? Dwóch gra tą samą partię rytmiczną, lub dwie różne rytmiczne partie które się uzupełniają jakoś, a trzeci gra solówkę, a potem tamten przechodzi na rytm i kolejny trzaska solo. Chociaż, jak on napisał, że tylko jeden od solówek to nie umiem sobie wyobrazić po co aż 3 gitary ;p .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak, że metal należy do ogólnego gatunku o nazwie rock i stanowi podgatunek o stosunkowo dużej autonomii?

Tak sytuacja wyglądała na początku. Jednak potem(chyba najbardziej za sprawą Randy'ego Rhoadsa) metal został odseparowany od rock i stał się niezależnym gatunkiem. Oczywiście większość zespołów w mniejszym lub większym stopniu czerpie z rockowego nurtu. Często też nowe podgatunki rocka zyskiwały swoje odpowiedniki w metalu. Jednakże nie zmienia to faktu, że na bieżący moment metal nie jest gałęzią rock, bardziej potwierdza to, że jest do niego równoległy.

Twoje twierdzenie można by przyrównać do przekonania, że country to blues.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...