Skocz do zawartości

Dieta Senna


Cora Wind

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;P

Ostatnio w pewniej książce czytałem o diecie sennej, polega ona na:

Spaniu co 4 godziny 10 minut. I jesteśmy wypoczęci jak po 8 godzinach snu.

Haczyk polega na tym że musimy przestawić swój zegar spania(czy jak to sie nazywa..? Wiecie o co chodzi np. że chodzimy spać wieczorem a nie rano), Musimy tak spać przez 10 dni, przez te 10 dni będzie to bardzo męczące ale później już normalnie.

 

Wydaje się interesujące bo bym o wiele mniej czasu poświęcał na sen i mógłbym w tym czasie zrobić coś pożytecznego.

Czytaliście o czymś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Haczyk polega na tym że musimy przestawić swój zegar spania

Tak, a potem wpadniesz do noiproxa na chatę z samego rana żeby zobaczyć jak pływa.

 

A tak BTW to trochę dziwny pomysł IMO. Na pierwszy rzut oka wydaje się trochę nierealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ;P

Ostatnio w pewniej książce czytałem o diecie sennej, polega ona na:

Spaniu co 4 godziny 10 minut. I jesteśmy wypoczęci jak po 8 godzinach snu.

Haczyk polega na tym że musimy przestawić swój zegar spania(czy jak to sie nazywa..? Wiecie o co chodzi np. że chodzimy spać wieczorem a nie rano), Musimy tak spać przez 10 dni, przez te 10 dni będzie to bardzo męczące ale później już normalnie.

 

Wydaje się interesujące bo bym o wiele mniej czasu poświęcał na sen i mógłbym w tym czasie zrobić coś pożytecznego.

Czytaliście o czymś takim?

takie coś mają kierowcy tirów, 4h pracy, 4h snu... i uwierz mi wcale nie są wypoczęci..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś przetłumaczyć?xP Mniej więcej kapuje.

 

takie coś mają kierowcy tirów, 4h pracy, 4h snu... i uwierz mi wcale nie są wypoczęci..

To nie jest 4h pracy 4h snu tylko 4h pracy i 10 min snu. ;o

 

Wole spać o swojej dawnej porze biggrin.gif

Tak byś wziął więcej od życia :D

 

Kladzenie sie co 4 godz i wstawanie za 10 min bedzie bardziej meczace niz walniecie sie po prostu na lozko na te 6-8 godz

I tak przy ktoryms razie te 10 min by ci sie wydluzylo bo bys najzwyczajniej w swiecie USNAL!

Wiem że będzie męczące, ale tylko przez 10 dni, przynajmniej tak pisze.

A. Jak bym mógł usnąć jak by mi budzik dzwonił?

 

Tak, a potem wpadniesz do noiproxa na chatę z samego rana żeby zobaczyć jak pływa.

 

A tak BTW to trochę dziwny pomysł IMO. Na pierwszy rzut oka wydaje się trochę nierealny.

No, w tej książce pisało że drugi koleś co z nim to robił to coś później majaczył "Uważaj na wykałaczki" Podobno te wykałaczki to ze snu.

 

W sumie fajnie by było spróbować, jeszcze byśmy mogli doświadczyć halucynacji bo tak jest gdy się nie śpi 4 dni. Mała szyszynka w mózgu zacznie wytwarzać w małym stopniu dmt i by były haluniki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest 4h pracy 4h snu tylko 4h pracy i 10 min snu. ;o

Byłoby jeszcze gorzej, Marmot dobrze mówi :o. Co ty na internecie wyczytasz to jakieś bzdury..

W sumie fajnie by było spróbować, jeszcze byśmy mogli doświadczyć halucynacji bo tak jest gdy się nie śpi 4 dni. Mała szyszynka w mózgu zacznie wytwarzać w małym stopniu dmt i by były haluniki :D

Rzuć te dragi i nie zakładaj nowych tematów, wszyscy mają głęboko w czterech literach te twoje halucynacje, ty nawet nie wiesz co to realny świat tylko żyjesz w tym swoim małym, ciasnym świecie tabletek na ból brzucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grabarz:

Wcale że nie jeszcze gorzej, bo nawet lepiej niż 4-godzinny sen co 4 godziny. Zresztą, to jest w miarę znane i stosowane przez wielu ludzi na świecie, bo w ten sposób mogą ponoć zaoszczędzić czas będąc wyspanymi w takim samym stopniu (to 10 minut co 4 godziny oczywiście). Mi się rozchodzi tylko o to, że za młodu, kiedy mózg się rozwija, takie eksperymenty nie są wskazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże, Cora znowu plecie jakieś głupoty.

Skoro bierzesz, to znaczy, że życie ci nie miłe. Skoro życie ci nie miłe to co się przejmujesz, że przesypiasz jakieś 60% życia?

Poza tym, sen to sen, nie po to zostaliśmy stworzeni, żeby szukać sposobu na niespanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

To ile człowiek potrzebuje spać, zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu. Jednemu nie wystarcza 7 godzin, a inny jest rześki po 5. Ja tam w dni robocze staram się nie wyjść poza 6-8 godzin snu (staram się tak planować czas bym miał przespane 7-8 godzin, a w weekendy 8-10 godzin snu). Natomiast co do drzemek, 10 minut jest dla mnie jakąś abstrakcją, raczej działa to chyba na zasadzie autosugestii. Najlepszymi porami na drzemki są południe oraz 17:00, i powinny trwać po godzinie.

 

Podsumowując, lepiej spać więcej godzin dziennie i mieć organizm wypoczęty niż spać krócej, a być wiecznie zmęczonym, bo wtedy koniec końców i tak spada wtedy wydajność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...