Skocz do zawartości

Duhees


donway

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Duhees

 

Gatunek: Platformówka

 

Opis: Duhees, jest małym duszkiem - strażnikiem gór. Kiedy szkodniki zaatakowały góry i pobliskie jaskinie, mały Duhees chce się z nimi rozprawić osobiście, używając umiejętności rzucania kamieniami i właśnego sprytu. Celem każdej planszy jest wyeliminowanie wszystkich wrogów i zebranie wszystkich kryształków.Gra jest moją pierwszą, która zostanie ukończona, więc proszę nie oceniać za surowo : p.

 

 

Autorzy:

Programowanie:
Donway

Fabuła:
Donway

Grafika:
Donway

Muzyka:
Donway

Screeny:

 

duhees1.jpg

 

 

duhees2.jpg

 

 

duhees3.jpg

 

Przewidywany czas wydania gry: Do końca sierpnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem już setki grafik i gier, ale tylko testowo, postanowiłem jakąs z gier skończyć : p

 

EDIT: Chodzi mi o to, że jak już wszystko dobrze chodzi to mogę zająć się grafiką, bo po co na początku starać się robić grafikę, a poźniej się okaże, że gra to niewypał. : p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Grafika, mogłeś bardziej się postarać. Strażnik gór? Bez sensu. Umiejętność rzucania kamieniami... to mnie rozwaliło. Może jakieś nie wiem strzelanie łańcuchem? Nie zapowiada się ciekawie.

Innymi słowi:

 

1/5 :crying:

 

E: Może jestem zbyt surowy, jednak gra nie zrobiła na mnie żadnego wrażenia. Wręcz przeciwnie - zniechęciła mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglada to marnie, badziewnie wrecz.

najwazniejsze to wymienic tlo, na cokolwiek, moze byc jednolity rozowy kolor, byle przy przesuwaniu ekranu nie bylo widac krawedzi obrazka/zdjecia

 

sprity postaci i mobow za duze, za okragle, zrob prostokaty z zaokraglonymi brzegami beda lepiej wygladac.

 

"Robiłem już setki grafik i gier" - az strach pomyslec jak wygladaly pierwsze grafiki i gry.

 

a co do siostry, poprostu nie chce robic ci przykrosci i pewnie nie grala w zadna inna gre zrobiona w game makerze... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha ;p jest zajęta : d demko będzie mało ważyć, ściągnąć można, żeby się przekonać czy warto będzie ściągać full wersje ; P

 

wyglada to marnie, badziewnie wrecz.

najwazniejsze to wymienic tlo, na cokolwiek, moze byc jednolity rozowy kolor, byle przy przesuwaniu ekranu nie bylo widac krawedzi obrazka/zdjecia

 

sprity postaci i mobow za duze, za okragle, zrob prostokaty z zaokraglonymi brzegami beda lepiej wygladac.

 

"Robiłem już setki grafik i gier" - az strach pomyslec jak wygladaly pierwsze grafiki i gry.

 

a co do siostry, poprostu nie chce robic ci przykrosci i pewnie nie grala w zadna inna gre zrobiona w game makerze... :twisted:

 

 

Pierwsze grafiki wcale nie były takie straszne, a jak chcesz się przekonać mogę ci na pw wysłać : )

 

Doublepost po 2 minutach? Warnik. Posty połączyłem.

Platyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem znowu zacząć oceniać gry bo widzę, że pojawiło się sporo nowości od mojego wyjazdu. Zacznę od szumnie zapowiadającej się gry "Duhees" (jak to się czyta by the way?).

"jest moją pierwszą, która zostanie ukończona, więc proszę nie oceniać za surowo : p."- Haha, nigdy nie zastosowałem się do takiej prośby więc możesz liczyć, że nie będę Ci mydlić oczu, że Twoja gra jest "cool".

 

1. Grafika:

- Plus za to, że po wpisaniu w Google grafika "góry" nie znalazłem Twojego obrazka. To znaczy że chyba trochę pogrzebałeś.

- Sceneria (po za tłem) nie przypomina mi gór ani jaskiń których ma bronić główny bohater. CZERWONE KWADRATY zamiast ziemi nie oddają tego ani trochę. Nie byłem w Tatrach, ale nie sądzę, żeby ziemia była tam zrobiona z czerwonych sześcianów. Poszukaj grafika

-Postaci to okręgi. Białe i niebieskie okręgi. Z oczami... w kształcie okręgów. Co to ma być? Poszukaj grafika

- Diamenty, kamyki... poszukaj grafika.

- Tło się nie schodzi w miejscach, w których się powtarza

2. Muzyka nie wiem jaka będzie, ale chyba troszkę się boję.

3. Sądząc po screenach będzie to kolejna platformówka w której tylko idziesz w prawo, przeskakujesz dziury i ubijasz przeciwników. Wiem, wiem... jesteś młody, zdolny, kreatywny... i początkujący. Ale takich gierek było na kopy (kopa = 60, ale chodzi tu o przenośnię, czyli było ich dużo). Wymyśl coś oryginalnego. Tajne przejścia, duże poziomy,(poszukaj grafika tak nawiasem mówiąc), ciekawe pułapki, więcej przeciwników.

4. Sama fabuła nie jest zła i można by ją wykorzystać do zrobienia dobrej gry. Ale to już zależy od wyobraźni i skojarzeń. Co można z tym zrobić: kopalnia, jaskinie, bohater broniący kopalni ....

 

Dołączyłeś niedawno, więc witam młody w naszych szeregach. To, że przejechałem Twoją grę na wskroś ma na celu poprawienie jej przez Ciebie, żeby była lepsza niż jest. Poszukaj grafika tak nawiasem (sam bym się nawet chętnie podjął gdyby nie praca nad swoim projektem). Jeżeli nie zmienisz gry, to ja raczej nie czekam na jej wydanie

 

Oceniam (na razie) na: 10 - 9 = 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

W Galerii zawsze powtarzacie, żeby ludzie najpierw skończyli grę, a później grafika szukali/prosili o grafikę whatever. A tu widzę zupełnie inną opinię. Trzymajcie się jednego nabsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Galerii zawsze powtarzacie, żeby ludzie najpierw skończyli grę, a później grafika szukali/prosili o grafikę whatever. A tu widzę zupełnie inną opinię. Trzymajcie się jednego nabsy.

 

Nie wiem kto tak powtarza, ale jeśli przeczytałbyś wszystkie moje oceny gier to wiedziałbyś, że zawsze tak piszę jak tutaj.

 

już zmieniłem sporo rzeczy, m.in. grafikę, ta była tylko do testowania : )

 

No i właściwie podejście :thumbsup: Trzymaj tak dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Wiem, że ty zawsze piszesz "znajdź grafika" lub "zrob lepsza grafike", bo sam jesteś grafikiem i dla ciebie to nie problem, ale jakbyś czytał co ludzie wypisywali w dziale galeria to byś wiedział, że mam rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że ty zawsze piszesz "znajdź grafika" lub "zrob lepsza grafike", bo sam jesteś grafikiem i dla ciebie to nie problem, ale jakbyś czytał co ludzie wypisywali w dziale galeria to byś wiedział, że mam rację.

 

Może. Nie czytałem bo Galeria Grafik ma za dużo stron i tylko czasem wejdę przeczytać kilka postów. Z drugiej też strony nigdy nie określiłem do kiedy ma zmienić grafikę, zaznaczam tylko, żeby koniecznie to zrobić. Nie mogę przecież wiedzieć czy pokazana w Zapowiedzi grafika jest ostateczną czy tylko testową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Jeśli pisze kilka razy, że testowa to myślę, że łatwo się domyśleć, iż to grafika testowa. Ale dobra skończmy tą dyskusję, bo to nie ma sensu. Nie chodziło mi o twoją opinie tak poza tym, a o innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pisze kilka razy, że testowa to myślę, że łatwo się domyśleć, iż to grafika testowa. Ale dobra skończmy tą dyskusję, bo to nie ma sensu. Nie chodziło mi o twoją opinie tak poza tym, a o innych.

 

Dobra masz rację. Ale gdy oceniam to nie czytam wszystkich postów tylko zwykle pierwszy. Teraz przeczytałem to wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No stary! I o to właśnie chodziło! Między tym a poprzednim jest duża różnica. Mógłbyś tylko zrobić, żeby nie było widać, że to osobne klicki (tak jak się robi tileset) i tło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Nie rób obramówki na klockach to będzie mniej sztucznie i będą się zlewały, no i dodaj tło, ale ogólnie to nice one.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...