Skocz do zawartości

Prosty system broni


Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem taki prosty skrypcik do robienia broni. Chodzi o to, aby wszystko co trzeba zrobić, aby nową utworzyć to namalować, ustawić originy i "wpisać" jej parametry do tablicy. Działa to mniej więcej tak:

Tworzymy nowy sprite dla broni. Origin ustawiamy na miejscu, w którym bron ma być trzymana przez naszą postać (tak samo z originem postaci). Następnie podajemy parametry typu szybkość naboi, jaki obiekt jest tym właśnie nabojem, ile można ich stworzyć na sekundę itp... Na koniec przy da się utworzyć akcje kolizji w naboju, ze wszystkim, na co ma działać. Wraz z przykładem stworzyłem dwie bronie. Jako, że jest to pierwsza wersja trzeba ją ulepszyć i testować! Szukam propozycji, co można dodać ew. zmienić...

 

O to, co sam wymyśliłem:

-większa automatyzacja (nie trzeba samemu obliczać pewnych rzeczy),

-parametr określający, jaki i, czy w ogóle będzie dźwięk podczas oddania strzału,

-parametr określający ilość tworzonych naboi (na razie jest 1),

-rozrzut,

-długość istnienia naboju.

-wydać wersje do różnych widoków (perspektyw) tzn. "z góry" itd.,

-zbudować na podstawie tego "edytor" pozwalający dodawać bronie do już istniejącej gry oraz przestać się ograniczać do broni(pojazdy itd..),

 

Czekam na wasze opinie!

Interesuje mnie wasze zdanie na temat przydatności „tego czegoś”, propozycje, oceny, błędy, ale to nie zmienia faktu, że każdy komentarz jest mile widziany!

 

Link:

Prosty system broni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Moim zdaniem to zam mało rozbudowany ten przykład, bo tylko dwie bronie. Dałbyś jeszcze granaty, miotacz ognia i panzerfausta i by było ok :P

Ale widać że ostatnio zaczynacie wszyscy próbować coś robić a nie tylko pytać i pytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... Właśnie o to chodzi, że tak mało broni bo to tylko takie coś co ma pokazać jak zrobić grę do, której łatwo coś dodać, ale rozbuduje to o pare innych bajerków..

 

 

A co do pytania to nawet z jeden przykład jest w Top ten (powstały jeszcze, za czasów, gdy 6.0 nie istniał xd), czyżby jakiś bład? Wiem dużo^^...

EDIT: Tuning robi cuda xD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...