Skocz do zawartości

Grafika do RTS'a


Ziutt

:D  

22 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Styl ?

    • 2D
      12
    • Slabe 3D
      1
    • Dobre renderowane grafiki 3D w srodowisku 2D
      7
    • inne ( wymien jakie w poscie )
      2
  2. 2. Rzut ?

    • Izometryczny
      13
    • TopDown
      7
    • z lotu ptaka
      2
    • inne ( wymien jakie w poscie )
      0
  3. 3. Ruch ?

    • Obracanie spritu
      8
    • 8 kierunkowosc
      12
    • inne ( wymien jakie w poscie )
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Otoz chcialbym sie dowiedziec jaka grafike chetnie byscie widzieli w grze strategicznej (RTS) ? 2D ? 3D ? A moze rendery 3D w swiecie 2D ? Zwykle 2D troszke przestarzale ,chcialbym sie wiecej dowiedziec od innych uzytkownikow o sposobach tworzenia interesujacych grafik . Co sadzicie o renderach ? Sa dobrym zastapieniem grafiki 3D ?

 

Jaki rzut ? Izomoteryczny , topdown jak w almorze , z lotu ptaka jak w starych jrpgach ? Przy okazji jaki wolicie sposob poruszania sie jednostek w takich grach ? 8 kierunkowy czy moze obracanie sie ? 8 kierunkowy ma to do siebie ze latwiej mozna zadbac o wyglad jednostki , ale obracanie jednego spritu powoduje ze postac idzie prosto do celu :mellow: hmm

 

Ogolnie powiedzcie mi co byscie widzieli w takiej grze od strony graficznej ,moze macie jakies dobre pomysly ( tylko nie wyskakiwac mi z jakimis super wypas grafikami 3D xD ) ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

2D Top-down 360 stopni. Nie wiem na jakiej podstawie sądzisz że 2D jest przestarzałe. To nie jest jakiś system fizyki, tylko grafika. Nawet 16 bitowa może wyglądać klimatycznie. A w ogóle to nie wiem po co tyle tematów. Jak się robi grę to taką jak się samemu lubi, bo inaczej nie dokończysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swój uzasadnię tym, że top-down i lot ptaka to to samo.

imo jest różnica.

 

topdown to takie coś:

Final-Fantasy-6-Advance-02-m.jpg

z lotu ptaka to jak w GTA1,2.

 

edit: zdecydowałem się złagodzić posta, bo jest prawdopodobność, że się mylę, ale wątpię.

 

no i ankieta.

2D, Top-down, 8 kierunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak RTS to musi być rzut izometryczny. 2D lub 3D, wszystko jedno. Bynajmniej chodzi mi o taki rzut jak w Rise Of Nations. Teren trójwymiarowy, budynki 3D, ale nie ma obracania kamery, wszystko w jednym rzucie. Topdown jest imho zbyt mało szczegółowy jak dla takich gier. A poruszanie? Wszystko jedno. Mnie to tam obojętne czy postać której wydaje rozkaz gdzie ma iść, dojdzie tam chodząc w ośmiu kierunkach, czy obracając całą sobą. Chociaż uważam, że bardziej rozsądne będzie to drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...