Skocz do zawartości

Enfeeble


Morro

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Enfeeble

Gatunek: Strzelanka z elementami RPG

 

Opis:Dawno temu, w krainie rządzonej przez ludzi panowała harmonia, spokojne i dostatnie życie. Ludzie korzystali z dóbr naturalnych nie przeszkadzając naturze w dopełnianiu ekosystemu. Niestety ludzie byli coraz bardziej zachłanni i wycinali coraz więcej lasów, wydobywali więcej surowców naturalnych. Dążyli do samozagłady lecz nagle na świecie zaczęły się pojawiać różne plagi. Spostrzeżenia uczonych się sprawdzały - zbliżał się koniec świata. Pewnego dnia z ziemi wytrysnęły wielkie strumienie dziwnej cieczy. Każdy kto znajdował się obok niej szybko odzyskiwał siły, leczył swe rany. Dotychczasowe rozterki skończyły się wraz z pojawieniem tej energii. Lecz nie potrwało to długo. Ludzkie pragnienie potęgi sprowadziło z powrotem na ten świat zło. Starsi uczeni nauczyli się kontrolować tą energię koncentrując ją. Okazało się, że skoncentrowana mieszanka tej energii ma różne właściwości magiczne. Jako pierwszy opanował ją Wizjoner Kira. Po czasie wraz z grupką swoich podwładnych utworzył zaklęcie czerpiące moc z siły duchowej. Zaklęcie to sprawić miało by większość energii wypływającej ze strumieni skoncentrowała się w Kirze, lecz użycie go nie dało oczekiwanego rezultatu. Jedna pomyłka zmieniła losy całej ludzkości. Ludzie i zwierzęta zostały bardzo mocno napromieniowane tą energią w wyniku czego uległy rozmaitym mutacjom. Nowe rasy Ludzi były oczerniane, wyrzucane i zabijane. Odmieńcy uciekli z miast ludzkich jedynie po to by przetrwać. Mieli za to nadzwyczaj rozwinięte umiejętności - bardziej niż u zwykłych ludzi. W przeciągu tygodni powstawały wielkie miasta, w których chronili się odmieńcy. Ludzie zazdrościli im umiejętności i postanowili ich wszystkich wybić. Powstała I wielka wojna. Ludzie mieli liczną armię w porównaniu z Odmieńcami których była niewielka ilość. Ich lider Rew szybko wykorzystał magiczne zdolności do uzbrojenia każdego. W prawie każdym najeździe na miasta odmieńców wojska ludzi przegrywały nawet przewyższając ich liczebnie czterokrotnie. Odmieńcy bardzo dobrze opanowali zaklęcia dzięki czemu przewyższali wroga siłą. Ostatecznie Odmieńcy zaatakowali stolicę Ludzi gdzie żył Kira. Zmusili go do poddania się i opuszczenia zamku by już nigdy nie dostał się do władzy. Minęły lata i wszyscy już zapomnieli o walce, lecz wtedy Kira wyszedł z ukrycia i opanowawszy niektóre z zaklęć "przekonał" króla do popełnienia samobójstwa i znowu został przywódcą. Nigdy nie zapomniał tego co odmieńcy mu zrobili i postanowił się zemścić. Dopracował poprzednio napisane zaklęcie powiązania ze sobą energii ze wszystkich strumieni i użył go. Zyskał niewyobrażalnie wielką moc i postanowił się zemścić na Odmieńcach. Zaatakował swoimi oddziałami dwa miasta - Karthinval i Twinblades niszcząc je prawie doszczętnie. Niedługo ma zamiar zaatakować stolicę Etherwall z zamiarem zabicia Rewa. Robiąc to wywołałby II wielką wojnę. Twoim zadaniem jest temu zapobiec zabijając Kirę.

 

W demie questy mają mało wspólnego z fabułą.

Gra sprawdzona na Viście i działa

 

Download: Enfeeble.rar

Rozmiar pliku: ok. 17mb

EDIT:

PATCH Lekko ułatwiający (1sze noże się nie kończą) TUTAJ

Rozmiar patcha: ok. 4mb

 

Autorzy:

Programowanie:
Morro. Pomoc: gnysek (szyfrowanie, get_resource), Mimek (system questów & ogólnie), Platyna (przykład edytora poza GMem), Tymon (przykład playlisty)

Fabuła:
Morro

Grafika:
Morro

Muzyka:
Zova, soundtrack z Cabal Online

Screeny:

screenshot100.jpg

screenshot102.jpg

screenshot103.jpg

screenshot104.jpg

Edytowane przez Morro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem demo!

Gra się przyjemnie całkiem

ładna oprawa,muzyka i ogólnie

ale mrówki powinny być troche słabsze a do kuszy powinno się dostawać bełty bo tak to po co mi ona ?

4/5

 

btw. Jak się skończą piosenki to wyskakuje błąd!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie nie podobają mi się kolizje, postać wiecznie się o coś zahacza, pod F4 wciąż jest zmiana na full screena a bronie będą pod tymi klawiszami. Po za tym animacja postaci jest słaba są to tylko 2 sprity, po za tym gra się wysypuje jak przelecą wszystkie muzyki.

 

___________________________________________

ERROR in

action number 1

of Step Event

for object Playlist:

 

Error in code at line 38:

listaSound = sound_add( dir + ds_list_find_value( lista, listaDoGrania ), 3, true ); // i dodaj nowy :P

 

at position 48: Wrong type of arguments to +.

 

Dał bym ci 2 ale postawię 3 bo widać potencjał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod F4 wciąż jest zmiana na full screena

Ściągnij patcha, trochę się na początku pospieszyłem i zapomniałem zmienić, ale w patchu to jest poprawione. Postać haczy, bo obiekty nie są równo poustawiane, ze względu na to, że byłem dość zmęczony jak robiłem te mapki :P( no i edytor nie ma jak gm podziałki na siatkę, a nie mam takiej ultra mega ręki). Z muzyką nie powinno być problemu z naprawą, zaraz się za to biorę.

@Bosu

To idź do Gaijina (ten w mieście na górze) da ci te 40 bełtów

 

Anyway, kto dał pałę, bo dalej średnia się nie poprawia?

Jeśli wystawia się ocenę, to powinno się chociaż skomentować grę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...