Skocz do zawartości

Zablokowane 3 niezbedne pytanka


uzu13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :rolleyes:

 

Mam małe pytanka, robię grę widoczną od góry ale:

1. zrobiłem bota który chodzi we wszystkie strony - ale nie wiem jak zrobić żeby jak ten bocik jak jest blisko mnie zaczyna strzelać w moim kierunku, jak odejdę chodzi dalej tylko żeby naboje nie skręcały!

2. na razie (bot) jest kulką, a jak zrobić aby jak idzie w lewo prawo itd. zmienia sie animacja?

3. wiem że to było ale jak zrobic ze np. mam 7kul w magazynku, i jak wystrzele je to nie strzela wogole tylko jest dzwięk (jakis podstawie) przeladuje i mam znowu 7. ( i jak by sie dalo umiescic to na ekranie jako 7 naboi i po kazdym strzale 1 naboj znika ) jak sie nie da tez bedzie goooood.

 

Z gory bardzo dziekuje, przepraszam za bledy (pisane na szybko). To moj 2 post :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się da.

I nie ważne który to post. Zasady pisowni obowiązują wszystkich.

 

Proponuje się trochę poduczyć. Jest pełno przykładów na GMC które można wykorzystać do rozwiązania tych problemów.

Chociażby:

https://gmclan.org/index.php?plik=151

 

Najpierw się ucz, potem rób grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie masz zielonego pojęcia o GML. Tak więc powtórzę:

Najpierw się ucz, potem rób grę.

 

Na stronie masz masę artykułów. Poczytaj je, poducz się. Nie masz o tym zielonego pojęcia, a się do tego zabierasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a jak mam zrobic aby pocisk lecial w moim kierunku? fakt na razie jeszcze robie na klockach ale juz cos lapie na komendach. Darlix komenda dziala dzieki bardzo ale jak mam zrobic aby strzelal tam gdzie ja sie znajduje? Prosze o odpowiedz i zamkne. Dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

move_towards_point(postacx,postacy,predkosc);

 

... kod nie działa... chodzi mi o to że jak znajduję się w pozycji x-11 y-11 przeciwnik strzela, pocisk leci w kierunku x-11 y-11. Ja się przemieszczam na pozycję x-12 y-16 pocisk dalej leci w pozycję x-11 y-11!!! bo do tej pory pocisk pojawia sie tam gdzie trzeba ale leci caly czas ze mna, ja skrecam i pocisk tez...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...