Skocz do zawartości

Brothers- gra RPG, z elementami fantasy


sindbad

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Brothers (może ulec zmianie!)

 

Gatunek: Gra RPG z elementami przygody oraz fantasy.

 

Opis: W grze wcielamy się w biednego, młodego chłopca. Już na samym początku gry doznamy wielu potyczek z wrogami, fabuła będzie nie-liniowa co oznacza, że można będzie obrać wiele dróg i w zależności od tego, którą z nich wybierzemy będzie dziać się coś innego np. po zrobieniu questów u maga wzrasta więź między magami a bohaterem. Świat będzie tętnił własnym życiem, będziemy świadkiem wielu wojn, potyczek niekiedy będzie trzeba walczyć samemu z kilkoma wrogami na raz. Na początku wybieramy profesję od której będzie zależało kupno broni oraz ekwipunku. Będzie to gra 3D, lecz teren pozostanie 2Dtak jak w Fallout.

 

Fabuła:,,Nastają czasy ataków, mroczne i krwawe walki toczą się w wioskach. Na tronie zasiada okrutny i zły władca Abeus. Aby zapobiec nastającym wydarzeniom, bohater musi odnaleźć swojego brata- Normusa, który gdzieś niespodziewanie zniknął przed koronacją."

 

Autorzy:

Główny koordynator projektu:

sindbad

 

Programiści:

Główny koordynator: sindbad

Graficy:

lobo46

 

Muzyka:

brak

 

Fabuła:

seba89

 

Testerzy:

Else

Screeny:Niestety nie posiadam wielu screenów, gra zaczęła "się robić" dopiero 2 tygodnie temu.

Mam dwie tarcze 3D, które wystąpią w grze:

tarczab.jpg

 

Uwaga: Prowadzimy nabór na kompozytorów (muzyka) oraz osoby tworzące grafikę 3D lub 2D i osoby tworzące fabułę, więcej informacji na GG:1588042, oraz e-mail: kamiolp100@wp.pl

 

Teraz mini-faq. Czyli wasze pytania (te które zadajecie najczęściej).

1. Ile jest zrobione ?

Praktycznie nic, w sierpniu (teraz) planujemy napisać trochę fabuły, misje, profesje, czary. Poza tym zrobimy ogólny zarys świata, systemu walk, itp. Możliwe że ruszymy z grafiką oraz muzyką. Za miesiąc lub dwa, zajmiemy się programowaniem.

 

2. Kiedy premiera?

Oj, jeszcze daleko. Planuję zrobić w IV kwartale 2010 roku (tj. pod koniec roku - listopad, grudzień) ale to tak na oko, więc nie wiadomo do końca.

 

3. Będzie demo?

Nie.

 

4. Strona będzie?

Będzie, wszystko w swoim czasie.

 

P.S. Do adminów i moderatorów: nie zastosowałem się do szablonu, przepraszam ale tak myślę że wygląda lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO ostro za wcześnie tę zapowiedź. Masz 2 tarcze, a projekt chcesz skończyć za ponad rok. :mellow:

 

Co prawda, to prawda. Tutaj podajemy zapowiedzi, nie gry. Zapowiedź jest, a grę skończę nie koniecznie za rok równie dobrze może to być parę miesięcy a nawet kilka lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co, zapowiedzi daje się po to, aby usłyszeć jakieś opinie a nie bo "to jest fajne". A niestety nie dałeś nic konkretnego do oceniania, więc nie wiem po co ta zapowiedź ( jedyne co mogę powiedzieć, to : " nawet fajna tarcza" ). Jakbym postępował jak Ty założyłbym już z 6 takich tematów, które kończyły by się informacją : "projekt upadł". NO ale cóż.... powodzenia ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem.... Zapowiedź poprawiła mi humor :P. Pokazałeś jakiś, krótki opis (w dodatku niespójny logicznie) + dwa rendery. Nie oczekuj pozytywnych opinii po takim popisie.

W grze wcielamy się w biednego, młodego chłopca

Fabuła:,,Nastają czasy ataków, mroczne i krwawe walki toczą się w wioskach. Na tronie zasiada okrutny i zły władca Abeus. Aby zapobiec nastającym wydarzeniom, bohater musi odnaleźć swojego brata- Normusa, który gdzieś niespodziewanie zniknął przed koronacją."

Reasumując na tronie "czegoś" zasiada okrutny tyran, który sieje postrach w całej krainie. Na szczęście jest ktoś kto może go powstrzymać: brat młodego biednego chłopca, który zaginął przed koronacją (czyją!?). Jak dajesz fabułę składającą się z 3 zdań to chociaż wytłumacz związek między postaciami, bo to co przedstawiłeś to jakiś niezrozumiały bełkot "literacki"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
fabuła będzie nie-liniowa co oznacza, że można będzie obrać wiele dróg i w zależności od tego, którą z nich wybierzemy będzie dziać się coś innego np. po zrobieniu questów u maga wzrasta więź między magami a bohaterem.

Po pierwsze wiemy, co to znaczy "nieliniowy" (nie zaś "nie-liniowy"), po drugie - ten opis wygląda raczej na jakiegoś sidequesta, a nie na możliwość wpłynięcia na przebieg głównej fabuły. Skoro można wybrać kilka dróg, to czemu podałeś tylko jedną możliwość (questy u maga) - jakie inne drogi można (zamiast tego) wybrać?

 

Świat będzie tętnił własnym życiem, będziemy świadkiem wielu wojn, potyczek niekiedy będzie trzeba walczyć samemu z kilkoma wrogami na raz.

"Wojen", nie "wojn". Przecinek po "potyczek". Co ma walka z wieloma wrogami do "własnego życia" (tj. niezależnego od działań gracza) świata?

 

Na początku wybieramy profesję od której będzie zależało kupno broni oraz ekwipunku.

Znaczy się co - tylko niektóre profesje mogą kupować broń i ekwipunek?

 

Będzie to gra 3D, lecz teren pozostanie 2Dtak jak w Fallout.

Nie bardzo rozumiem, jak to ma wyglądać. Coś jak w Alone in the Dark? Tła 2D, a na nich obiekty/przeciwnicy/postacie w 3D?

 

abuła:,,Nastają czasy ataków, mroczne i krwawe walki toczą się w wioskach. Na tronie zasiada okrutny i zły władca Abeus. Aby zapobiec nastającym wydarzeniom, bohater musi odnaleźć swojego brata- Normusa, który gdzieś niespodziewanie zniknął przed koronacją."

"Mroczne walki" - ciekawe, jak to wygląda. Dlaczego walki toczą się tylko w wioskach, a nie w miastach czy w terenie? "Abeus" - imię wygląda, jakby wymyślono je w parę sekund (może jeszcze Cedeus, Efeus albo Giehaus?) Rozumiem, że Abeus wlazł na tron, bo prawowity dziedzic zniknął, ale co mają do tego walki (po co o nich wspominać)? Jak można zapobiec wydarzeniom, które już nastają? (Zapobiec można tylko czemuś, co jeszcze się nie zdarzyło).

 

I jeszcze jedno: Dlaczego, do diabła, brat następcy tronu jest biednym chłopcem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze wiemy, co to znaczy "nieliniowy" (nie zaś "nie-liniowy"), po drugie - ten opis wygląda raczej na jakiegoś sidequesta, a nie na możliwość wpłynięcia na przebieg głównej fabuły. Skoro można wybrać kilka dróg, to czemu podałeś tylko jedną możliwość (questy u maga) - jakie inne drogi można (zamiast tego) wybrać?

 

"Wojen", nie "wojn".

 

Znaczy się co - tylko niektóre profesje mogą kupować broń i ekwipunek?

 

Nie bardzo rozumiem, jak to ma wyglądać. Coś jak w Alone in the Dark? Tła 2D, a na nich obiekty/przeciwnicy/postacie w 3D?

 

"Mroczne walki" - ciekawe, jak to wygląda. Dlaczego walki toczą się tylko w wioskach, a nie w miastach czy w terenie? "Abeus" - imię wygląda, jakby wymyślono je w parę sekund (może jeszcze Cedeus, Efeus albo Giehaus?) Rozumiem, że Abeus wlazł na tron, bo prawowity dziedzic zniknął, ale co mają do tego walki (po co o nich wspominać)? Jak można zapobiec wydarzeniom, które już nastają? (Zapobiec można tylko czemuś, co jeszcze się nie zdarzyło).

 

I jeszcze jedno: Dlaczego, do diabła, brat następcy tronu jest biednym chłopcem?

 

Ja tam dałem tylko przykład! Fabuła będzie nieliniowa, przyczepiać się do literówki będziesz? Innych dróg na razie nie ma, zajmuję się bardziej fabułą, a misje/questy będą robione później...

 

Dobra niech będzie że wojen no mały błąd.

 

Znaczy że profesja typu Mag nie będzie mogła nosić i kupować mieczy. A profesja typu wojownik, nie będzie mogła nosić i kupować lasek magicznych.

 

To ma wyglądać mniej więcej tak: http://crazypumpkinsnest.files.wordpress.c...out_tactics.jpg (z tym że to Fallout a nie Brothers)

 

"Mroczne walki" - poczekasz, zobaczysz. Tak imię zostało wymyślone w kilka chwil. Tak samo jak Normus... mam siedzieć godzinę i składać imię? Czy poświęcić tą godzinę na rysowanie conceptów oraz pisanie scenariusza? Odpowiedź nasuwa się sama.

Walki mają za zadanie wyniszczyć większość ludu, z powodu tego, iż dawno temu (będzie historia świata w grze, możliwe że jako intro) ojciec Abeusa zginął przypadkowo przez armię rycerzy z rodzimej krainy... i Abeus w ramach zemsty, próbuje całe królestwo podporządkować sobie.Walki będą toczyć się w wielu miejscach o każdej porze (będzie cykl dnia i nocy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak imię zostało wymyślone w kilka chwil. Tak samo jak Normus... mam siedzieć godzinę i składać imię? Czy poświęcić tą godzinę na rysowanie conceptów oraz pisanie scenariusza?

Patrząc na poziom fabuły myślę, że jednak składałeś to imię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Ja tam dałem tylko przykład!

No, ale kiepski przykład. "Wzrost reputacji u magów" to jak dla mnie niezbyt porywające zdarzenie.

 

Fabuła będzie nieliniowa, przyczepiać się do literówki będziesz?

Tak, będę, bo umiejętność dobrego pisania ci się przyda, skoro zamierzasz mieć rozwiniętą, nieliniową fabułę (zapewne z dużą ilością dialogów). I co ma nieliniowość do literówki? Po co te dwie rzeczy u ciebie w jednym zdaniu?

 

To ma wyglądać mniej więcej tak: http://crazypumpkinsnest.files.wordpress.c...out_tactics.jpg (z tym że to Fallout a nie Brothers)

 

Na tym screenie widzę, że zarówno teren, jak i postacie/inne rzeczy są w 2D. Jak to się ma do twoich wcześniejszych wypowiedzi?

 

mam siedzieć godzinę i składać imię? Czy poświęcić tą godzinę na rysowanie conceptów oraz pisanie scenariusza? Odpowiedź nasuwa się sama.

 

Takie imię jak Abeus strasznie gryzie w uszy, bo słychać na kilometr, że zostało zrobione na rympał, w stylu: połącz dwie pierwsze litery alfabetu i dodaj "us" na końcu, bo to brzmi średniowiecznie. "Tę" godzinę, nie tą.

 

Walki mają za zadanie wyniszczyć większość ludu, z powodu tego, iż dawno temu (będzie historia świata w grze, możliwe że jako intro) ojciec Abeusa zginął przypadkowo przez armię rycerzy z rodzimej krainy... i Abeus w ramach zemsty, próbuje całe królestwo podporządkować sobie.Walki będą toczyć się w wielu miejscach o każdej porze (będzie cykl dnia i nocy).

 

Wolnego! "Rodzimej krainy" - czyjej rodzimej krainy, Abeusa? To on nie mieszka w tym "niewiadomogdzie", w którym teraz rządzi? Kim w ogóle jest Abeus? Najeźdźcą z obcej krainy, który podbił naszą krainę i ją zajął? Jeśli tak, to dlaczego jego wojska wciąż jeszcze wyniszczają lud? Jeśli chce z zemsty zabić wszystkich, to po co zasiada na tronie (kim będzie rządził, wybitymi wieśniakami?) zamiast rozwalić wszystko w cholerę przy pomocy swoich wojsk? Co ma "cykl dnia i nocy" i "wiele miejsc o każdej porze" do reszty akapitu?

 

I nadal nie odpowiedziałeś na pytanie: czemu brat następcy tronu jest biedakiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imiona lepiej brzmiace, metoda popatrz na klawiature:

Iguaro, Aero, Vesh, Ukogi, Navia, Cigov, Ehoga, Tiffa, Defurio.

 

Przecie imiona nawet mozna brac ze slow z roznych jezykow:

Puregi (Czysty-Pure), Maston (Kamien-Stone) , Jemoto (Motocykl), Cadogi(Kot-Cat, Pies-Dog), Ventil (Wentylator), Handev (Reka-Hand)

 

Czy to takie trudne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopcy, kolega będzie się uczył na blendach, prawda?

 

co do tematu, nie robił bym tego tematu mając dwie tarcze, w dodatku takie sobie (do GM'a OK). Gdybym zakładał takie tematy wraz z pomysłem na gre był bym już dawno zbanowany za Spam... dodaj cosik więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

trochę za wcześnie na tą zapowiedź nie prawda ?

Daj więcej screenów a nie pokazałeś jakieś 2 tarcze ale skoro pokazałeś je to ocenię 4/5.

Opis w miarę 3.5/5.

Ale sądząc po opisie jeszcze dużo pracy przed tobą

więc pracuj, pracuj... i dawaj tu postępy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

http://brothers.czo.pl/topics12/5.htm?sid=...30b509bcca8b2f9

Pojawia się krótki film: widzimy Abeusa w powozie z zaprzężonymi dwoma czarnymi koniami. Oboje patrzą przez chwilę sobie w oczy (następuje szybkie zbliżenie na ich oczy).

Oboje kto? Konie sobie patrzą w oczy?

 

Na dwóch koniach (czarnych) stojących z tyłu siedziało dwóch uzbrojonych rycerzy, a za nimi stała nieduża grupa łuczników (max. 4 łuczników) oraz trzech tarczowników (za nimi chowają się łucznicy w razie walki bądź niebezpieczeństwa). Abeus krzyczy do nas: ,,Witaj! Co tam u Twojego brata- Normusa?".

"Siedziało", "krzyczy", zdecyduj się na jeden czas, co?

 

Rozwija się nam lista z wyborem:

a) Zaraz Cię dorwę, ty bezczelny i okrutny człeku!

"Ty niedobry człowieku! Ty terefere! Zaraz cię... cię... uderzę! Nie lubię cię!!"

B) Mogę do Ciebie dołączyć?

Ad. b. ,,Oczywiście, rycerze, dajcie mu tarczę i miecz! Niech idzie razem z tarczownikami."

Jesteśmy zUym władcą. Brat prawowitego następcy tronu - wiemy, że marzy o obaleniu nas i odnalezieniu swego brata - pyta: "Mogę zostać twoim zaufanym przybocznym?" Co odpowiadamy? Oczywiście: "Ej, rycerze, dajcie mu drogi ekwipunek! Od dzisiaj ufam mu bezgranicznie! Jestem pewien, że będzie mi wiernie służył!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brothers będzie grą osadzoną w średniowieczu. Będziemy świadkiem wielkich bitw, wojen oraz krwawych walk. Gra będzie tętniła własnym życiem. Będziemy mogli pomóc rolnikowi, lub go zabić albo ograniczyć się do zwykłego "Dobry!". Będziemy mogli przystąpić do bractwa, walczyć z wybranym bractwem albo być obojętnym dla nich.

 

Fabuła będzie nieliniowa tzn.

Jeżeli wybierzesz a, to stanie się to.

Jeżeli wybierzesz b, to stanie się coś innego.

ROTFL :D Ja idę wybrać a, żeby stało się TO.

Naprawdę znajdźcie kogoś kto potrafi teksty redagować, bo to przechodzi ludzkie pojęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...