Skocz do zawartości

PC kontra Konsole


Krajowa Rada Stolarzy

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że mój poprzedni temat z Chrisem uprawiającym seks z PS3 uległ skasowaniu przez kogoś, pragnę rozpocząć otwartą dyskusję o wyższości konsol nad komputerami bądź na odwrót.

 

Żeby nie było wypiszę odgórnie moje zdanie jaki mam na ten temat:

 

- Pecet był idealną platformą do gier jakieś kilka lat temu. Obecnie nastąpiło to, czego prawie każdy się obawiał - że gry będą nastawione głównie na dobrą grafikę.

- Obecnie z wydaniem nowych konsol (PS3, X360, PSP itp.), zarówno stacjonarnych i przenośnych, konsole powoli przejmują pałeczkę pierwszeństwa jeśli chodzi o gry (przynajmniej w cywilizowanym krajach - w polsce wciąż nie będzie skonsolnienia dopóki nie wydadzą na jakąś konsolę tibię. :P).

- Konsole relatywnie są dużo tańsze od komputera - żywotność konsoli jest dużo dłuższa bo nie trzeba zmieniać w nich non stop części.

- Konsole są stworzone do grania kooperatywnego lub gracz vs gracz bez potrzeby posiadania internetu, co sprzyja rozwijaniu więzi społecznych.

- Pecety teraz to domy starców dla gier które jeszcze kogoś tam obchodzą, w rodzaju counter strikea, fallouta1-2, quakea itp.

 

Pod tym podpisuje się dumny posiadasz PS2, PSP i PC (którego używa do GW a także do internetu i irca), Krajowa Rada Stolarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Komputer posiada (...) emulacje wiekszosci konsol

 

A wszystkie emulowane gry masz legalne i zakupione w sklepie. Tak.

 

Jak na razie z "nowszych" konsol to tylko ps2 da się emulować, a jeszcze nowsze konsole i tak umieją emulować swoje poprzedniczki.

 

A argument o większej ilości gier to bzdura, bo i tak nie będziesz w stanie nigdy zagrać we wszystkie gry jakie wyjdą lub wyszły na peceta. (Zresztą w konsolach też jest dużo - na samym ps2 6 tysięcy tytułów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pc > konsole przynajmniej w Polsce, a dlaczego?:

 

- Gry na konsole kosztują o wiele więcej niż na PC.

- Granie w fps'y na padzie to jest śmiech na sali, klawiatura + mysz ftw.

- Jest w ogóle jakiś mmorpg typu WoW na konsole?

- Konsola jest nastawiona na gry, muzykę i filmy, a na PC zrobimy o wiele więcej + to co możemy zrobić na konsoli.

- Jedyna dobra konsola to chyba SNES, i wszystkie konsole bez lasera tudzież stacji dyskietek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Jest w ogóle jakiś mmorpg typu WoW na konsole?

 

Przeróżne Phantasy Star Online, Monster Hunter, Final Fantasy 11, bodajże któryś Everquest na ps2 wyszedł. W dodatku większość ma tryb offline więc nie trzeba płacić haraczu bądź można przetestować dane buildy na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadasz jak fanboj konsol...co z tego ze ps2 ma 6k tytulow ,jak PC ma wiecej tytulow ktore MNIE interesuja + te wszystkie z ps2 ?

 

A wszystkie emulowane gry masz legalne i zakupione w sklepie. Tak.

 

Moge miec :) tak samo jak na konsole .

 

 

 

Na konsoli sie przyjemniej gra,ale te efekty DA sie osiagnac na pececie ( co wymaga duzego upgradu co nie zaprzeczam ) . Ale mozliwosci peceta na konsoli niestety nie osiagniesz :) .

 

//Edit

 

Imho PSP ssie jak porownamy go do uber niesamowitego NDS :) , ew. GPX2 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Ale pewnie ilość graczy w te gry w sumie, nie jest nawet zbliżony do ilości osób grających w tibie tudzież wow'a.

 

Final Fantasy 11 wyszedł na długo przed WoW'em i do dziś w ludzie w niego grają, a Monster Hunter przeżywa drugą młodość po wypuszczeniu remaków na konsole przenośne.

 

Może nie są to liczby porównywalne z takim wowem, ale należy pamiętać ze tibia to mimo wszystko zaścianek mmo wszędzie indziej poza polską i nie ma nawet co o nim wspominać normalnie.

 

Na konsoli sie przyjemniej gra,ale te efekty DA sie osiagnac na pececie ( co wymaga duzego upgradu co nie zaprzeczam ) . Ale mozliwosci peceta na konsoli niestety nie osiagniesz smile.gif .

 

Słabsze konsole umożliwiają w granie na dosboxie, a PS3 obsługuje natywnie linuxa, co więcej udało się na nim odpalić Windowsa. Ten argument od niedawna działa w obie strony :).

 

Gadasz jak fanboj konsol...

 

A ty jak fanboj peceta, lol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie nie :) imho konfiguracja konsoli sprawi ze prawie nic na tym "konsolokompie" nie zrobisz :) .

 

 

//

 

Nie ,moje argumenty trzymaja logiczna całość w przeciwieństwie do Twoich,starych powielanych w kółko błędnych argumentacji :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z konsol mam tylko DeeSa i mi starczy. Nie gram aż tyle, żeby mi gry przeszkadzały. Komputera używam głównie do internetu, komunikatorów i muzyki, a to na PCie jest najwygodniejsze. Poza tym w strzelanki niewygodnie gra mi się na padzie :3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie nie :) imho konfiguracja konsoli sprawi ze prawie nic na tym "konsolokompie" nie zrobisz :) .

 

Nie ,moje argumenty trzymaja logiczna całość w przeciwieństwie do Twoich,starych powielanych w kółko błędnych argumentacji :D .

 

 

1. Linux na ps3 oferuje wszystko czego normalnie konsola nie może (po podłączeniu myszki i klawiatury masz wręcz sprzęt biurowy), a jeszcze możliwość zemulowania/wirtualizacji windowsa dodaje do całej tej puli przynajmniej część gier z windowsa, z tibią włącznie. Nadal nie ma tak porównywalnych możliwości? A to tylko dodatkowa funkcjonalność konsoli.

 

2. To czemu jeszcze nie wytkniesz błędów moich argumentacji? Tak to można się kłócić w piaskownicy o wiaderko i łopatkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie popierasz swoich argumentow faktami :) prosze pokaz jedna gre online ( chociaz Tibie )z kompa odpalona na ps3 :) i mozemy zaczac gadac...

 

 

//

 

IMHO robisz z konsoli kompa :) Bo system operacyjny to esencja komputera , same pudlo to narzedzie tylko :) . Naprzyklad DS i DSlite to to samo bo dzialaja na tym samym ( imho kiepskie porownanie ale niechce mi sie myslec ) a maja ( lekko ) zmienione osprzetowanie .

 

 

//

 

Czyli sie przyznajesz ze bez komputerowego oprogramowania nie odpalisz gier komputerowych na konsoli :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie popierasz swoich argumentow faktami :) prosze pokaz jedna gre online ( chociaz Tibie )z kompa odpalona na ps3 :) i mozemy zaczac gadac...

 

<głośny aplałz>

 

A może jeszcze mam ci duma 4 odpalić i world of warcraft? Najlepiej będziemy sobie tak nawzajem udowadniać, popisywać się i przekomarzać.

 

http://forum.tibia.pl/showthread.php?p=1418803 <-- tu masz poradnik uruchamiania tibii na ps3.

 

Czyli sie przyznajesz ze bez komputerowego oprogramowania nie odpalisz gier komputerowych na konsoli smile.gif?

 

A czy przypadkiem do emulacji ps2 na kompie nie potrzebujesz ORYGINALNEGO BIOSA POCHODZENIA KONSOLOWEGO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ciagle pozostaja 2 pozostale argumenty :) .

 

 

 

 

Potrzebuje ale nadal dzialam w komputerze,nie odpalam samego biosa :) , pozatym mam mozliwosci podlaczania roznych pluginow i zmiany ustawien .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Ja niestety jak w coś gram, to w strzelanki (czasem najwyżej jakaś FIFkA), więc konsole mi się w żaden sposób nie przydadzą.

 

Pecet był idealną platformą do gier jakieś kilka lat temu. Obecnie nastąpiło to, czego prawie każdy się obawiał - że gry będą nastawione głównie na dobrą grafikę.

To chyba przemawia za pecetem z większymi możliwościami obliczeniowymi... :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO robisz z konsoli kompa :) Bo system operacyjny to esencja komputera , same pudlo to narzedzie tylko :) . Naprzyklad DS i DSlite to to samo bo dzialaja na tym samym ( imho kiepskie porownanie ale niechce mi sie myslec ) a maja ( lekko ) zmienione osprzetowanie .

 

Czyli PC i Macintoshe to niby to samo? (Wszak linux to unix a macos to też unix)

 

Nerd globi chętnie chce się wypowiedzieć:

<globi> zacznijmy od tego ze konsola tez jest komputerem
<globi> tylko ze ***** na konsoli producenci gier nie nazekaja na sprzet
<globi>;p

 

To chyba przemawia za pecetem z większymi możliwościami obliczeniowymi... mellow.gif

 

No ba, im bardziej gra wymaga ramu i karty graficznej tym lepsza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie komputer to rozlegle słowo :) , zaleznie od systemu operacyjnego mowimy o innych kompach ktore jednak mimo wszystko nimi sa .

 

Najwieksza roznica miedzy konsola a kompem jest soft ,wiec o nim gadajmy .... wszelakie Windy maja wieksze mozliwosc od konsolowego softu w sprawie odtwarzania gier i temu sie nie da zaprzeczyc ;>.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie komputer to rozlegle słowo :) , zaleznie od systemu operacyjnego mowimy o innych kompach ktore jednak mimo wszystko nimi sa .

 

Niekoniecznie. Macintosh od peceta różni się tym że ma inną architekturę procesora (z której korzysta np. PS3), a także Macintoshe i części do nich są produkowane prawie wyłącznie przez Apple. Można powiedzieć więc ze Macintosch to taka "konsola" w stosunku do peceta, z tym że używa się jej do edycji grafiki, muzyki, filmów, itp.

 

Globi nie ma racji, bo niektórzy producenci narzekali na ograniczającą ich architekturę danej konsoli (nie pamiętam tylko kto narzekał i na którą maszynkę).

 

A dokładniej Valve, których szefom nie starczyło już kasy z gier sprzedawanych na pececie i x360 (który to jest z kolei bardzo podobny do pc i nie ma żadnych problemów z robieniem gier do nich) i zachciało im się wyssać kolejne miliony od użytkowników ps3. Cóż, jaka konsola takie gry, a ci co chcą na siłę wydawać równocześnie na wszystkich możliwych platformach robią to ze szkodą dla siebie i nabywców.

 

<globi> cirno_: napisz maximalowi
<globi> ze nawet jak architektura procesora cos ogranicza
<globi> to nie zmienia faktu ze dalej jest to komputerem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znow mowisz o sprzecie :) ...

 

Dlatego Windows i Mac sa nazwane komputerami bo spelniaja podobne funkcje , nie sa aplikacjami stworzonymi jedynie do grania w gry tak jak soft do konsol :) . Gry wgrasz np. windowsa na ps3 , to juz nie bedzie konsola chociaz z zewnatrz bedzie tak wygladac :) . Bo sprzet jest tylko pojemnikiem umozliwiajacym poprawne dzialanie softawaru .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<globi> cirno_: napisz maximalowi
<globi> ze nawet jak architektura procesora cos ogranicza
<globi> to nie zmienia faktu ze dalej jest to komputerem

Nie neguję stwierdzenia, że konsola to rodzaj wyspecjalizowanego komputera. Czepiłem się tylko tego narzekania na sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to wlasnie software odpowiada za gry, a nie sprzet... odpowiednia konfiguracja sprzetowa pozwala tylko pociagnac odpowiednie programy , a nie w nie grac .

 

Bo porownywanie sprzetow , to np. porownywanie szybkosci procesora i takie tam :> . Co by bylo trudne , bo komputery maja rozlegla specyfikacje , a konsol na ogól sie nie przerabia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to wlasnie software odpowiada za gry, a nie sprzet... odpowiednia konfiguracja sprzetowa pozwala tylko pociagnac odpowiednie programy , a nie w nie grac .

 

Bo porownywanie sprzetow , to np. porownywanie szybkosci procesora i takie tam :> . Co by bylo trudne , bo komputery maja rozlegla specyfikacje , a konsol na ogól sie nie przerabia .

 

Gry na konsolach zasadniczo nie wymagają żadnego jednoczesnego działania z innymi wątkami (inaczej niż na pececie, gdzie system jest zawalony różnymi uruchamianymi w tle wątkami), dlatego nie można mówić że gry na konsoli są takie bo bios jest taki. Gra chodzi sobie sama, włączane są tylko API integrujące się z innymi funkcjami konsoli typu Achievementy, sklep PSN Store itp.

 

Zacznijmy od tego, że mamy tutaj udowadniać wyższość PC/konsol pod kątem GIER, nieprawdaż?

 

Tak. Ziutt tylko coś na sprzęcie się słabo zna i trzeba go douczyć.

 

Bo porownywanie sprzetow , to np. porownywanie szybkosci procesora i takie tam :> . Co by bylo trudne , bo komputery maja rozlegla specyfikacje , a konsol na ogól sie nie przerabia .

 

No i jak myślisz, dlaczego na peceta jest coraz mniej gier? Bardziej się opłaca zrobić grę na sprzęcie na którym zawsze zadziała czy na sprzęcie który ma zmienną konfigurację i różne wersje systemów, i bardzo prosto można spiracić taką grę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Sprzet nie ma nic wspolnego z graniem tylko oprogramowanie . Sprzet to sprzet . A że Ty myslisz inaczej no coz ..zloz sobie konsole z odpowiednich czesci i odpal gre na tym bez odpowiedniego softu :) .

 

Na peceta wychodzi wiecej gier . Sa Freewary ,Sharewary , nie tylko komercyjne :) . Pozatym duzo konwersji z konsol na kompa ma dodatki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Sprzet nie ma nic wspolnego z graniem tylko oprogramowanie . Sprzet to sprzet . A że Ty myslisz inaczej no coz ..zloz sobie konsole z odpowiednich czesci i odpal gre na tym bez odpowiedniego softu :) .

 

Napisanie softu to pikuś. Problem w tym że sprzętu nie sprzedadzą ci ot tak, bo większość podzespołów konsoli jest produkowana na wyłączność i zamówienie by nikomu nie przyszło do głowy zrobienie podróbki konsoli (jakiś bardziej przedsiębiorczy chińczyk by się dorwał i cały interes w szlag diabelski by poszedł).

 

Na peceta wychodzi wiecej gier . Sa Freewary ,Sharewary , nie tylko komercyjne :) . Pozatym duzo konwersji z konsol na kompa ma dodatki .

 

A na konsolach się nie da? X360 ma cały serwis sieciowy z takimi grami za darmo lub za grosze, a microsoft udostępnia API do programowania gier na xpudło za darmo takie samo jak dla normalnych developerów. Często freewarówki z peceta są wydawane na handheldach jako pełnoprawne produkcje za cenę gry AAA (np. N+, Everyday Shooter na psp.) i się sprzedają. Może po prostu są takie dobre że ktoś chce je kupić a nie dlatego że są za darmo i do ściągnięcia lub za niską cenę? :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu ze wiecej gier ( i jest ) wychodzi na pacetach :) Jezeli niepotrafisz zaprzeczyc wyzszosci softu kompow na konsole : ) to ten temat jest juz ołwer dla mnie bo wygrałem . Bo wszelkie Twoje porownania ,jakies zbaczania z temtow sa poprostu przeciagniaem spawy .

 

1 ) Na pecety wychodzi WIECEJ GIER ( zaraz powiesz o jakosci gier , ale duza ilosc gier z Twoich konsolek jest do dupy :P + jeszcze bylo trzeba je zaplacic )

 

2) Przykladowo WINDOWS ma wieksze mozliwosc w odtwarzaniu gier niz konsolowy soft

 

Jezeli nie potrafisz temu zaprzeczyc albo przyznac racji no to ja nie mam nic do powiedzenia bo to sa cechy ktore deklasuja kazda konsole... :)

 

 

// Komfort gry sprawa osobista..kazdy woli grac na czym innym , i w gusta nie wchodze ,tylko w suche fakty ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, wyrzucam konsolę i idę zagrać w coś nowego na pc.

No zobaczmy co tam jest nowego wydawanego:

hmmm...

Wolfenstajn, RAGE, hmm... co tam jeszcze, może starcraft 2?

 

1) Może i wychodzi, ale i tak nie zagrasz w połowę tego co wychodzi jeśli nie zarabiasz 6 tysięcy zł miesięcznie albo nie jesteś piratem. No i czemu wzbraniasz się z tą jakością gier? Może faktycznie gry na PC są do kitu? Może byłyby lepsze, ale te tysiące seedów na pojedyńczych torrentach i jeszcze więcej ściągających peerów nie pozwalają developerom na tyle zarobić?

2) Czy ty jesteś już po prostu tak tępy, żeby porównywać pełny system operacyjny do prostego biosu którego zadaniem jest uruchamianie bibliotek i gier na żądanie i zabiera jakieś 0,1% zasobów konsoli? Na konsoli jak gra pójdzie zależy od samego programisty a nie od tego czy w międzyczasie system nie odpali jakiegoś potężnego procesu. Dlaczego GTA4 chodzi gorzej na PC niż X360 jeśli Windows jest lepszy?

3) Ostatecznie to ja mógłbym powiedzieć że wygrałem bo ja chciałem po prostu porozmawiać o tym a ty obrałeś za cel dyskusji "zwyciężanie". Ktoś tu ustalił cel jakiejkolwiek gry? Może znajdzie się ktoś milszy do pogadania od tego bufona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...