Skocz do zawartości

Niewidoczne okienko, same pojedyncze elementy oraz program zawsze na wierzchu :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak ukryć okienko programu (czyli nie widać rooma), żeby było widać same efekty, które wstawię (taki przechadzający się pseudo-kotek po pulpicie)? I drugie pytanie - jak zrobić żeby ten pseudo-kotek był zawsze na wierzchu?

 

Ps. Tego kotka już mam, wszystkie skrypty do niego też - chcę tylko odp na te 2 pytania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz w ustawieniach obramowanie okna gry, jako tło rooma ustawiaj tapetę pulpitu (ścieżka jest pewnie zapisana jest gdzieś w rejestrze, potem wczytać ją za pomocą registry_set_root i registry_read_string), przesuń okno w róg za pomocą window_set_position(0,0) i ustaw bycie okna zawsze na wierzchu przez window_set_stayontop(true).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W GMie malować po pulpicie raczej nie będziesz... :P

Co prawda możesz użyć DLLa do ustawienia kształtu okna z bitmapy, ale wtedy ten ludzik nie będzie mógł być animowany - ustawienie rozmiaru okna trochę trwa, nie ma mowy, aby to było zmieniane dynamicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W GMie malować po pulpicie raczej nie będziesz... :P

Co prawda możesz użyć DLLa do ustawienia kształtu okna z bitmapy, ale wtedy ten ludzik nie będzie mógł być animowany - ustawienie rozmiaru okna trochę trwa, nie ma mowy, aby to było zmieniane dynamicznie.

 

Ale czy da się zrobić przezroczyste okienko? Bo wpadłem na nowy pomysł (takie przezroczyste jak np. jest Aero w Viście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...