Skocz do zawartości

Powrot z opcji do misji...


Lukaszekk

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem. Zrobilem kilka misji w swojej gierce i zastanawiam sie jak powrocic z opcji do misji (aby sie nie restartowala). Jest jeszcze jeden problem. Jak zrobic aby bylo wiadomo do jakiej on ma misji powrocic. Myslalem nad tym aby przy uruchomieniu misji zapisywal on nazwe rooma do jakiejs zmiennej jednak nie wiem czy jest to najlepsze rozwiazanie. W kazdym razie prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Jeżeli opcje, to taka jakby pauza, to ja bym wszystko dezaktywował i zostawił obiekt opcji, a potem na odwrót. Nie trzeba wychodzić z roomu, a gra zostanie jakby "spauzowana" na ten czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli opcje, to taka jakby pauza, to ja bym wszystko dezaktywował i zostawił obiekt opcji, a potem na odwrót. Nie trzeba wychodzić z roomu, a gra zostanie jakby "spauzowana" na ten czas.

 

czyli chodzi Ci o to ze np po wcisnieciu Escape wysuwalby sie panel z opcjami a gra w miedzy czasie byla by pauzowana? jesli tak to szkoda ze nie wpadlem wczesniej na tego typu pomysl, probowalem cos rzezbic aby nazwa room'a w ktorym toczyla sie misja byla zapisywana do zmiennej i naciskajac escape z powrotem wracalo do misji ale nie wychodzilo mi to... dzieki za pomoc :thumbsup: wpadlem na jeszcze jeden pomysl, ze podczas misji naciskajac escape bedzie automatycznie zapisywana gra a wtedy w glownym menu gry pojawi sie Wroc do gry a wtedy zostanie wczytany tamten zapis.(chociaz to nie jest idealny sposob.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...