Skocz do zawartości

Radio internetowe i komercja


Makary155

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Razem z kolegą robimy grę i jeśli się uda, to zamierzamy sprzedawać ją komercyjnie. Jedną z funkcji będzie możliwość ustawienia radia internetowego jako stację radiową w grze. Czy będzie to legalne i czy nie będzie żadnych problemów z licencjami? Z góry dzięki za odpowiedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winamp udostepnia radia, jakie kolwiek mu podamy, wiec w takim razie winamp lamie prawo? Nie zartuj.

Nie placisz za uzywanie radia, zadne radio internetowe nie jest platne, bo by to bylo bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gra ma posiadac technologie do udostepniania radia, on nie bedzie pobieral kasy za sluchanie radia, tylko za inne elementy gry, przeciez radio to nie bedzie nierozlaczny element gry. sama technologia jest darmowa wiec nie bedzie mial problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Sama technologia udostępniania funkcjonalności radia internetowego jest w pełni darmowa. Natomiast o stosowne licencje trzeba zadbać w dwóch przypadkach:

Po pierwsze jeżeli chcemy skorzystać z cudzej stacji radiowej, to trzeba wiedzieć, że każde takowe jest skierowane tylko i wyłącznie do odbiorców końcowych jakimi są zwykli słuchacze, którzy nie przetwarzają sygnału do dalszych celów. Gra komputerowa niestety jest tutaj pośrednikiem i przetwarza sygnał, dlatego też trzeba zadbać o stosowne pozwolenia / licencje / umowy.

Po drugie za każdy utwór chroniony prawami autorskimi zwyczajnie trzeba zapłacić stosowne licencje, dlatego też za free, to możesz w grze puścić tylko utwory darmowe dozwolone do użytku komercyjnego. Nawet jeżeli jakimś cudem miałbyś pozwolenie np. na puszczanie RMF FM w twojej grze, to i tak trzeba by zapłacić za każdą usłyszaną piosenkę, ponieważ stacje radiowe na pewno mają umowy uprawniające do korzystania z utworów tylko na użytek własny, a nie na pośrednictwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obyś się nie mylił YXE, bo jeśli on będzie miał problem to i ja. Jamendo okazało się być płatne w użytku komercyjnym więc radio internetowe to ostatni sposób na jaki wpadliśmy, żeby wprowadzić darmowe radio do gry.

 

EDIT po przeczytaniu posta Ranmusa:

No właśnie tego się obawiałem, czyli kicha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
winamp jest za darmo, ale winamp pro już nie, a odtwarza radio
No i? Winamp odtwarza radio, bo jest odtwarzaczem multimediów i po to został stworzony przecież - jest to narządzie wspomagające dla odbiorcy końcowego. Przykładem analogicznym jest odtwarzacz filmów. Czy jeżeli zrobisz takowy płatny, to płacisz potem za każdy film, który odgrywają sobie jego użytkownicy? Nie. Natomiast jeżeli streamowałbyś filmy w np. płatnej grze właśnie, to zaraz by się do Ciebie dowalili, ponieważ cudzą twórczością dopełniasz swoją twórczość - ulepszasz ją kosztem innych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, no cóż, trzeba będzie zrezygnować z tego pomysłu. BTW, winamp jest za darmo, ale winamp pro już nie, a odtwarza radio. Chciałem dać możliwość ustawienia stacji przez gracza, podniosło by przyjemność z grania odrobinę:)

A ja myślałem, że chodzi o nadawanie radia i wsadzanie go do gry :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...