Skocz do zawartości

Łysy the Platform Jumper


pawlo49

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Łysy the Platform Jumper

Gatunek: raczej Platformówka

 

Opis: W grze wcielamy się w tytułowego Łysego. Łysy bardzo lubi sporty extremalne, dlatego postanowił sobie trochę poskakać. Nie wiedział jednak, co na niego czeka.  Na jego drodze jest pełno niebezpieczeństw. Na szczęście został on wyposażony w broń, dzięki której może niszczyć wrogów.

 

Download: http://www.pawlo-fun.yoyo.pl/Gry/LTPJ.rar

Rozmiar pliku: 1,6 MB (archiwum), 2,77 MB (gra)

 

 

Autorzy:

Programowanie:
Pawlo4 - Paweł Suchy  (pomoc: Argin)

Fabuła:
Ta gra generalnie  fabuły nie ma...

Grafika:
Pawlo4 - Paweł Suchy

Muzyka:
Pawlo4 - Paweł Suchy, ale w większości muzyka z GM

Screeny:

 

http://img269.imageshack.us/i/screenshot101.png

 

 

http://img196.imageshack.us/i/screenshot104d.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam pierw przeskanować pliki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku myślałem, że to jakiś shit ale po krótszym czasie grania okazało się, że ta gra nie jest taka zła :P Tylko ciekawi mnie czy Argin pomógł ci tylko trochę czy odwalił całą grę ?

Grafika: 2/5

Muzyka: 2/5

Klimat: 3/5

Fabuła: 1/5

Gameplay: 3/5

Ogółem: 2/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam pierw przeskanować pliki :)

Nie strasz mnie proszę.. Już to pobrałem :boxed: .

 

EDIT:

Gra nie jest taka zła, aczkolwiek mam kilka zastrzeżeń:

- Brak zapisu gry ani restartu rooma... W poziomie 14 zablokowałem się na tym czymś głową go góry a nogami do dołu i niemogłem się ruszyć, przez co, bez restartu rooma, musiałbym zaczynać grę od początku, a naprawdę chciałem tą grę przejść :P

- Zablokowałem się pomiędzy podłożem a tym ruchomym co daje punkty i mi nabiło niezłą sumkę punktów :P

- Na przyszłość nie polecam robić postaci które mają różny kształt (przykład. czesio tha game), bo potrafi się blokować na byle czym

- Zbyt proste, i grafika nędzna, nawet się do niej nie przyłożyłeś. Ciekawe, czy to twoja 1 gra, bo nie wiem.

 

Grywalność: 3/5 (pomijając te blokowania już, ale polecam ci aby miejsca w których platforma zawraca były tak daleko od podłoża, żeby postać nie mogła się zblokować, i tak skok jest tak daleki że hoho)

Muzyka/Dźwięk: 2/5 (coś tu jest, ale i tak słabo)

Grafika: 1/5

Fabuła: /

Ogółem 2+/5 które zaokrąglam do 2 bo mam dzisiaj zły dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już myślałem, że nie będzie czego gnoić. Moim zdaniem to nie powinno się znajdować tutaj.

wady:

brak muzyki

trzeszczące, głośne dźwięki

jak to ująć? MS Paint

bezsensowne levele

brak wstępu "co czym jest"

i bóg wie co jeszcze, a mi się zapomniało

 

plusy:

traci się na tym czas... czekaj. To też wada...

 

wielkie:

 

1!/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od tego, że przyciągnął mnie tytuł: "Łysy... " Sądziłem, że platformówka o takim tytule musi być denna, bez sensu, z grafiką Painta (nie, nawet nie pixel art), bez muzyki... i o dziwo zgadłem :dots:

Mały spis błędów:

 

1. Przejrzyste, klarowne, ładne menu... byłoby może, gdyby autor zrobił jakiekolwiek. Gra zaczyna się od tego, że bohater stoi. Stoi. I nie wiem skąd, po co, dlaczego się tam wziął. Jedyne co wiem to "kiedy", ano wtedy gdy zdecydowałem się pobrać tą grę.

 

2. Fabuła. Całkiem prosta... mogła by być gdyby była. Jakakolwiek. Jednak z tego co widzę to jest taka: Łysy stoi sobie na platformie zawieszonej w turkusowej przestrzeni z szarymi chmurkami (te raczej nie są w paint'cie więc na +). Łysy lubi skakać, mrugać i otwierać usta podczas gdy stoi. Omijając wrogów zbiera swoje głowy. Po co to nie wiem, nie udało mi się ustalić na podstawie fabuły.

 

3. Ciekawi wrogowie. A w zasadzie jeden. Nie wiem czy to kosmita, potwór czy ... czy co? Nie było o tym mowy w fabule, której nie było.

 

4. Ładna oprawa dźwiękowa. Uspokaja mnie ta cisza w tle. Dźwięki też genialne: strzał z pistoletu po uderzeniu przez wroga.

 

5. Pierdzenie?! Co to za umiejętność? Nie da się nią zabić wroga. Chyba to miał być taki pseudo zabawny elemencik w stylu wysokich lotów amerykańskiego poczucia humoru. Chodzi i pierdzisz. Ha Ha (Ha)!

 

6. Kolce i wrogowie lewitują. Nawet JA potrafię dopasować obiekty w roomie do siatki. Chociaż jestem Lamą w GM i jedyna komenda jaką znam to image_angle i image_speed.

 

7. Gra zapewnia wiele godzin zabawy. Pod warunkiem, że masz złamane obie ręce i próbujesz grać stopami. (Ekhem...przeszedłem ją w pół godziny)

 

8. Końcowy przeciwnik nie istnieje. Gra kończy się tabelą wyników i pytaniem: "Chcesz zagrać jeszcze raz"? Po przeczytaniu go zastanawiałem się co wolałbym robić zamiast męczyć się z tym po raz drugi...

 

9. Gdyby nożem ironii odciąć to co śmieszne, okazałoby się, że ta gra ma same plusy.

Brak muzyki co oznacza, że możesz sobie puścić z Winampa swoje ulubione utwory! Gra tak łatwa, że po przejściu jej możesz sobie wmówić: "Jestem hardkorem w platformówkach"! Twój bohater jest łysy więc możesz być dumny ze swojej czupryny! Gra nie jest na czas więc możesz zatrzymać się zastanawiając się jak przeskoczyć na kolejną platformę, wyjść zrobić sobie herbatę, iść na obiad, na spacer z psem, do kina, umówić się z przyjaciółmi, iść na dyskotekę, wrócić do domu nad ranem, podejść do komputera i zapytać samego siebie: "Po jaką chole*ę ściągnąłem to z Gm Clan?!!

 

NOTKA NA KONIEC:

Zawsze przechodzę każdą grę do końca, żeby nie być gołosłownym w ocenie.

Nie usprawiedliwiajcie autora ze względu na to, że jest nowy! Gdy pierwszy raz wszedłem na Gm Clan próbowałem sklecić grę z przykładów. I wiecie co? Gdybym nie poznał Marka S. to nie wrzuciłbym tu żadnej swojej gry! Jak można wrzucić do ściągania coś takiego? Pierwszą grą jaką tu wrzucę będzie robiony z Markiem Superfrog 2 którego robimy już od paru miesięcy. :construction:

 

Zatem: Zanim wrzucisz tu swoją pierwszą grę robioną tydzień, puknij się w czoło. :bash:

 

Oceniam na: 1. A powinienem na: "Nie wrzucaj gry, nad którą się nie napracowałeś"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzicie, że kolega jest nowy ? Pewnie to jego pierwsza gra a wy mu nic nie dodajecie zachęty. Nie przejmuj się nimi.

 

Jakoś nie kojarzę, żeby "średniawi" i "dobrzy" programiści wrzucali na GMClan paint'ówki. Co prawda ja The Black Planet w paincie robiłem, ale(mimo ubogiej szaty graficznej) starałem się z tego pikselka zrobić. Tutaj jest jedynie szybki ruch pędzlem i słabo powtarzające się tło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc powiem tak : Gra jest tragiczna pod względem grafiki, klatki animacji lecą z cholernie dużą prędkością. Fabuła też mało oryginalna. Gameplay, cóż nie jest źle, ale mogło być lepiej, BRAK menu i muzyki, brak urozmaiceń tj. jeden typ potwora, jeden typ bonusów. Ocena 2/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywitał mnie super loading, który był taki sam jak start gry. Niewiem czy chodziło ci o "ładowanie w tle", ale ten napisŁysy...Trochę mnie powalił :jezor: 

"Łysy" nie umie stać jak należy. A kiedy spadł, ktoś puścił fajerwerka i mnie trafił! :huh: 

Skoczyłem i........ platforma mnie walneła w głowa i nabiłem ponad 3000 pt.!

Ogólnie Grafa:2.5/5

Osobno Licząc: Gostek:4/5 (Jedyna rzecz dobra, dlatego w ogólnej grafice .5)

Platformy; 1.5/5 [Paint]

Przeciwnik,Pier...,Strzelanie: 1/5

(Zacieło mi się pierdzenie przy śmierci. :sick: )

Dwienki [specjalnie] 1/5

Pier.... 0.000000000000000000000[560].1/5

Dźwięków z Game Makera nie będe oceniał, tylko ich wykorzystanie 2/5

Fabuła:Krótko 2/5

PLUSY

+ Długa +5 pt

+ Innowacyjana +5pt

Pośrodku

Strzelanie +1pt

MINUSY

-Tło -5pt- Pier... -5pt-Fabuła [Raczej jej brak] -1pt

Gra tak słaba, że aż śmieszna. Jednak robiona przez new usera'a dodaje 20 pt

Za grafe 25 pt

Za dźwięki 10 pt

Ogółem 55 pt

Czyli 2/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...