Skocz do zawartości

Okienko w GM


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie. Otóż w gamemakerze można dać taki event: show message. Wiadomo że wyskakuje okienko a w nim tekst który sami napiszemy. No cóż, jednak czy da się zmienić kolor tła tego okienka? Czy da się zmienić kolor liter? Zademonstruję:

Oto okienko:

 

okienko.png

 

Jest szare. A chcę żeby było takie:

 

plamka.png

 

I tekst czarny.

Jak to zrobić? Proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oknom można nadawać różne parametry typu tło itd.,oto kilka z nich:

message_background(nazwa_tła) - tło okienka.message_alpha(alpha) - przezroczystość od 0 do 1 np. 0.4 lub 0.7(nie mylić kropki z przecinkiem!.

message_button(przycisk) - zmienia zwykły przycisk na sprite.message_text_font(nazwa_czcionki,rozmiar,kolor,styl) - zmienia czcionkę okienka.

message_input_color(kolor) - Służy do określenia koloru pola textowego

message_input_font(nazwa_czcionki,rozmiar,kolor,styl) - Określa czcionke pole textowego

message_button_font(nazwa_czcionki,rozmiar,kolor,styl)(czcionka) - zmiana czcionki przycisku.

message_caption(1,'nagłówek' - nagłówek okienka (jeśli wpiszemy 0 to ten skrypt zostanie zignorowany).

message_position(x,y) - pozycja okienka.message_size(szerokosc,wysokosc) - rozmiar okienka.

Info:

nazwa_czcionki - wpisujemy nazwe czcionki (o ile dodaliśmy ją wczesniej do gm'a)rozmiar - zamiast niego wpisujemy rozmiar w px np. 12

kolor - zamiast niego dajemy kolor np. c_black lub c_green

styl - określamy styl: 0 - normalny, 1 - pogrubienie, 2 - kursywa, 3 - pogrubiona kursywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie dolacze :) Jak zrobic, aby okienko bylo tak jakby mniej wazne niz gra? Tzn. Gram, jest jakies zdarzenie i wyswietla mi sie okienko, a ja zanim klikne, chce jeszcze zabic wroga.

 

tego nie ma w dokumentacji ;/

 

e: i jeszcze jedno: gdzie wsadzic kod typu message_position, tzn jest:

show_message("...")

i gdzie wrzucic message pos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Okienko jest już spoko, jednak chciałbym zmienić czcionkę, kolor i rozmiar. Oto mój kod: (z dokumentacji)

GML
message_text_font(czcionka,11,c_black,styl)

Zwróćcie uwagę na słowo: styl. Co mam tam wpisać? Chcę aby czcionka był normalna.

Kiedy piszę bold (pogrubiona) wyskakuje błąd. Po za tym nie chce pogrubionej!

Kiedy piszę italic (przekrzywiona) także błąd. Też nie chcę takiej :D

Co robić? Proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info:

nazwa_czcionki - wpisujemy nazwe czcionki (o ile dodaliśmy ją wczesniej do gm'a)rozmiar - zamiast niego wpisujemy rozmiar w px np. 12

kolor - zamiast niego dajemy kolor np. c_black lub c_green

styl - określamy styl: 0 - normalny, 1 - pogrubienie, 2 - kursywa, 3 - pogrubiona kursywa

naucz sie czytać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...