Skocz do zawartości

Bunkier


tomalas

Rekomendowane odpowiedzi

Moja najnowsza produkcja. Druga opublikowana :D

 

Bunkier 1.2

 

Kilka słów o powstaniu gry:

Z początku miało być to mini gierka którą chciałem zrobić w 2-3 dni. Ale w sumie wyszła mi nawet rozbudowana, jak na moje umiejętności. Wiele się przez nią nauczyłem.

 

Kilka słów o samej grze:

Za zadanie mamy obronić bunkier. Działem sterujemy myszką. Typowa zręcznościówka. Za zabitego wroga dostajemy expirience , a potem levele. Po każdym levelu mamy do wyboru kilka opcji Atakują nas trzy rodzaje wojska. Zwykli żołnierze, z bazookami i czołgi. Zapewne w grze znajdują się bugi więc ktoś coś znalazł to proszę pisać. Jeżeli mamy wysoki wynik można wysłać na stronę internetową.

 

Sterowanie, klawiszologia:

 

Działem sterujemy myszką.

LPM - strzał

PPM - strzał(rakieta, na czołgi)

P - Pauza

BACKSPACE - Poddanie się.

F1 - Pomoc

 

SCREENY:

1

2

3

 

Wyniki Online:

 

Wyniki

Strona

 

DOWNLOAD:

 

Bunkier wersja 1.2

 

- Poprawiona grafika

- Żołnierze nie chodzą pod trupami

- Kilka zmian w kodzie

 

PLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra spox ale musisz jeszcze poprawić :

1) przechodzenie wroga przez drzewa

2) czołgi i ludzie nachodzą na siebie

 

1) Nie mam pomysłu jak to zrobić , a nie mogę użyc opcji step towards point avoiding obejcts, a nie chce też używać skomplikowanych skryptów omijania. Ale jeszcze może coś wymyśle :D

 

2) Ok Czołgi poprawione, a co to ludzi myśle ,że są tacy mali że troszkę na siebie najdą to nic nie robi ale jeżeli aż taki to błąd to oczywiście można poprawic :D

 

P.S. 9119pkt. niezły wynik :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Ciekawy projekt. Mógłbyś dodać cienie obiektów oraz wprowadzić trajektorię pocisków w takim sensie, że nie leciały by poziomo przez całą planszę, ale parabolicznie i udzerzały w ziemię w miejscu celownika. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o skopiowaniu i uruchomieniu samego exe-ka w innym miejscu bez dll-i nie stety wywala sie blad.

No ale myślę, że nikt nie będzie rozrzucał plików :D No ale postaram się to zrobić...

 

Myślę, że może gdy rakieta spotka się z ludzikiem powinien wybuchnąć

Zastanawiałem się nad tym trochę czasu... Stwierdziłem jednak ,że w trudniejszych levelach gdzie jest dużo żołnierzy a czołg za nimi, trudno go będzie zniszczyć, więc zrezygnowałem. Zawsze można powiedzieć ,że rakieta leci nad żołnierzem :D

 

Mógłbyś dodać cienie obiektów oraz wprowadzić trajektorię pocisków w takim sensie, że nie leciały by poziomo przez całą planszę, ale parabolicznie i udzerzały w ziemię w miejscu celownika.

Pomyśle, ale narazie z moimi umiejętnościami to to nie wyglądało by ładnie :D

 

Grałem: fajne.Depth trupa jest mniejszy niż żywego(żywy ludzik chodzi pod trupem a powinno być na odwrót )

 

Depth się poprawi :D A jak zmienić żeby ludzik chodził po trupie sam nie wiem coś się wymyśli :D

 

 

Dzięki wszystkim za komentarze. Co umiem to postaram się naprawić, co nie umiem to też postaram się naprawić :D

 

Edit:

 

Co do trajektori pocisków to mam juz zrobione, ale nie wiem jak mają takie cienie wyglądac i jak działac. Może jakiś przykład gdzie są wykorzystane albo rada jak zrobić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy tacy niecierpliwi :D Nie miałem ostatnio czasu już kilka porawek jest, zrobie jeszcze coś i będzie nowa wersja. Właśnie się biore za robote :D

 

EDIT

Nowa wersja gry. Plik i co nowego w pierwszym poście :D

 

Tymon: Duble post =D Ha!

 

@Tymon: Eh specjalnie double post, żeby odswieżyc temat, bo nowa wersja :/ Co mam tworzyć nowy temat :/

 

Tymon: Było zedytować. Napewno ktoś by zajżał =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...