Skocz do zawartości

Łączenie stringu


BBB

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji jeszcze chciałbym zapytać o bezpieczeństwo używania GET, zrobiłem wstawkę którą właściciel strony www może wstawić na swoją stronę. Będzie wklejał np.

 

<?PHP include("http://www.....pl/katalog/wstawka.php?kolor1=0088ff&kolor2=009i77"); ?>

 

I mam takie pytanie, czy coś mi grozi jeśli w katalogu w którym znajduje się plik nie ma haseł?

Da się to jakoś łatwo zabezpieczyć poprzez np. tylko htaccess?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie użyję readfile

 

register globals mam włączone

czy żeby zabezpieczyć się wystarczy wgrać php.ini (z wyłączonym register globals) do katalogu gdzie jest odpalany plik wstawka.php ? Mój serwer to CGI/FastCGI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby zmienna w GET składała się z samych liczb to wystarczyłoby użyć is_numeric

 

<?php

$id = $_GET['id'];

if (is_numeric($id)) {

} else {

echo'error';

}

?>

 

ale jeśli zmienna składa się z liczb i liter ale nie wiecej niż z 6 znaków to można by wprowadzić ograniczenie do właśnie tych 6 znaków, tylko jakiej funkcji użyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Powiem Ci, że w tej wersji to kwestia sekund aby włamać się na stronę :) A jak użyjesz takiej wersji $id do zaytań SQL, to SQL Injection jak nic można wykorzystać do przejęcia kontroli nad stroną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale przecież (int) nie użyję bo jak wpiszę kolor np. ffffff?

 

 

Powiem Ci, że w tej wersji to kwestia sekund aby włamać się na stronę smile.gif A jak użyjesz takiej wersji $id do zaytań SQL, to SQL Injection jak nic można wykorzystać do przejęcia kontroli nad stroną.

 

zapytań SQL akurat w tym przypadku nie używam, a chyba komend do hakierowania krótszych (bądź równych) niż 6 znaków nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...