Skocz do zawartości

YWF!Moja pierwsza gra!


edono111

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: YWF

Gatunek: Strzelanka top down

 

Opis: Jest to moja pierwsza gra .Ma ona niesamowicie rozbudowaną fabułe polegającą na zabijaniu wszystkiego co sie rusza:D ,mamy do dyspozycji 3 rodzaje broni i granaty.

 

 

miłej gry życze:)

 

 

Download v.0.5:https://gmclan.org/up5290_4_YWF_v_0_5.html

 

Rozmiar pliku: 5 mb

 

Autorzy:

Programowanie: Ja głównie za pomocą przykładów

Fabuła:nie maXD

Grafika: Ja+Paint+internet

Muzyka: z neta

 

Screeny:

 

 

ywfscreen.th.jpg

 

ywfscreen2.th.jpg

 

ywfscreen3.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dowcip? Już chyba nie muszę mówić, dlaczego :P

Link nie działa.

EDIT: Ale zauważam, że masz to w uploaderze.

EDIT2: Za pomocą przykładów? Tu praktycznie nie ma nic twojego! Postać się rusza jakby musiała a nie chciała.

Grafika: 2/5

Grywalność: 1/5

Fabuła: 1/5

OGÓLNIE 1/5

Baj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, pewnie sporo korzystałeś z przykładów, ale gra całkiem całkiem jak na pierwszą grę. Naprawdę niezła sieczka. Ciekawe z kąd bohater ma taki karabin którego nie trzeba przeładowywać i ma nieskończoną amunicję? :)

Słaba grafika, każda broń wygląda tak samo ;/ , a przeciwnicy paintowi. Ogólnie 2/5 + pierwsza gra = 3/5 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie gra tylko przykład Nikkasa . Nawet kodu nie umiałeś przekopiować, gdyż tam gdzie miał był granat (chodzi mi o ten event) to dałeś mouse_check_global a powinno być mouse_check_global_press bo jak przytrzymasz prawy przycisk wyskoczą ci wszystkie granaty. Grafika jest nie twoja znając życie nie spytałeś Wojzaxa o pozwolenie na użycie jej :angry1:

 

Edit: I co zatkało >?<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie gra tylko przykład Nikkasa . Nawet kodu nie umiałeś przekopiować, gdyż tam gdzie miał był granat (chodzi mi o ten event) to dałeś mouse_check_global a powinno być mouse_check_global_press bo jak przytrzymasz prawy przycisk wyskoczą ci wszystkie granaty. Grafika jest nie twoja znając życie nie spytałeś Wojzaxa o pozwolenie na użycie jej :angry1:

 

Edit: I co zatkało >?<

 

 musze ci napisać drogi kolego że z przykładu nikkasa korzystałem fakt(tak jak i z przykładu Jakluba) :rolleyes: musiałem podglądnąć kilka efektów

 

 

takich jak np:granat,bronie,wrogowie itp.gdyż jestem początkujący i nie wszystko potrafie wykonać tak dobrze jak wy,a zdaje mi sie że przykłady po to są aby się na nich uczyć.

 

Co do grafik (trzech Spritey'ów)to bardzo przepraszam  :mellow: usune je z gierki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorka poniosło mnie. zmień sterowanie bo strzałkami chodzeniejest wkur__jące zmień na wasd

 

 

luuuuzik :thumbsup:

 

 

tak!!! jak sie uda to jeszcze dzisiaj poprawie sterowanie,wywale nie moje grafy i coś tam pewnie zrobie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no kurde,cieszę się ze użył ktoś mojego przykładu ale bez przesady,podmiana grafiki,zrobienie menu i nowych plansz to kurde kiepskooo... 2/5 za fatygę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no kurde,cieszę się ze użył ktoś mojego przykładu ale bez przesady,podmiana grafiki,zrobienie menu i nowych plansz to kurde kiepskooo... 2/5 za fatygę

 

szanuje twoje zdanie i twoją ocene nikas :thumbsup: ale moja gra różni się od twojego przykładu pod wieloma względami np:

 

 

-inna grafa

 

-inni wrogowie(niektórzi mają iq chodzą za graczem)

 

-swiatełko w około gracza

 

-dzwięki

 

Co niezmienia faktu że zerżnąłem pare kodów :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee...

te rzeczy tp każdy sobie może zmienić,gra to po prostu zerżnięty przykład z inną grafiką (gorszą) i dźwiękami ;)

btw. światełko jest takie jak w przykładzie bo nie umiał byś sam zrobić takiego :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tyle, że trudno jest teraz zrobić strzelankę Top-Down aby nie była podobna do żadnych przykładów, takich przykładów jest po prostu mnóstwo.

Gra mi się podoba ale fabuła typu "strzelaj wszędzie gdzie się da" szybko się nudzi. 2.5/5

Pobaw się jeszcze z tą grą, dodaj coś co podniesie adrenalinę, np. ogranicz amunicję, dodaj przeładowywanie broni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tyle, że trudno jest teraz zrobić strzelankę Top-Down aby nie była podobna do żadnych przykładów, takich przykładów jest po prostu mnóstwo.

Gra mi się podoba ale fabuła typu "strzelaj wszędzie gdzie się da" szybko się nudzi. 2.5/5

Pobaw się jeszcze z tą grą, dodaj coś co podniesie adrenalinę, np. ogranicz amunicję, dodaj przeładowywanie broni.

Dzięki :thumbsup: pracuje nad tą grą i poważnie się zastanawiam nad zrobieniem fabuły typu "Survival"

 

 

(chodzi o to aby wrogowie atakowali  bohatera ze wszystkich stron i w niektórych wrogach  kryły się niespodzianki)

 

Już tera poprawiłem grafe,bronie(gracz moze trzymać wszystkie rodzaje broni,a nie tylko jedną)

 

 

edit:Już jest wersja 0.5 :jezor:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety...

ta gra to na razie Dno....

Ale popracuj to może full będzie lepsze ;)

 

Niestety narazie dam tak:

grafika: 2/5

Fabuła: 0/5

Kod: 1/5 (dlatego bo granat źle zrobiony =P)

Muzyka: 0/5

3 : 20 oj niestety: 0.75 / 5

 

Popracuj nad grą to zmienię zdanie ;)

 

PS: Grafiki rób w innych programach lub zrób je bawiąc sie w pixel art

a w kodzie granatu zamiast "mouse right button" daj "mouse right button pressed"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety...

ta gra to na razie Dno....

Ale popracuj to może full będzie lepsze ;)

 

Niestety narazie dam tak:

grafika: 2/5

Fabuła: 0/5

Kod: 1/5 (dlatego bo granat źle zrobiony =P)

Muzyka: 0/5

3 : 20 oj niestety: 0.75 / 5

 

Popracuj nad grą to zmienię zdanie ;)

 

PS: Grafiki rób w innych programach lub zrób je bawiąc sie w pixel art

a w kodzie granatu zamiast "mouse right button" daj "mouse right button pressed"

 

Pobrałeś z pierwszego linku a to stara wersja,pobierz wersje najnowszą  w niej błąd granau został rozwiązany,grafa poprawiona,dodane bronie i nowy tryb gry survival.Pozdro :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dam:

grafika: 2.5/5 (Dlatego bo paintowa)

Kod: 2.5/5 (Bo z przykładu :P )

Muzyka: 0/5 (bo jej brak)

5 : 15 oj niestety: 1.66/ 5

Przecież jest muzyka :unsure: sprawdz może wyłączyłeś głos <_<

 

z przykładu wziąłem tylko pare potrzebnych mi rzeczynp:granat,zycie i shotguna.

 

a grafa nie jest paintowa :rolleyes: Pozdro :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też robię taką grę, ale nie będzie taka jak twoja. będzie można wybrać albo 'Rzeź' innymi słowy Deatmath? albo Misje i sie bedzie wypelniac misje. zrobilem w mojej grze calkiem fajną fabułę o czym sie niedlugo przekonacie..

 

takie gry są dosyc fajne jak są misje wiec radze ci takowe zrobic ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...