Skocz do zawartości

Nie odtwarza dźwięku z avi


Ra3l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam do gm chciałem wstawić filmik, i go wstawiłem tylko że nie odtwarza on niestety dźwięku...jest film niemy

 

GML
splash_show_video('video.avi',0);

 

Mam również ścieżkę dźwiękową w mp3, ale nie wiem jak zrobić żeby równocześnie były puszczane.

 

proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może jeśli odtwarza film to ustaw, że "jeśli film jest odtwarzany to puszczaj muzykę".

GML
if ( splash_show_video('video.avi',0) )

{

sound_play(<muzyka_z_filmu>);

}

else if !( splash_show_video('video.avi',0) )

{

if ( sound_play(<muzyka_z_filmu>)

{

sound_stop(<musyka_z_filmu>);

}

}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
Ale po za gm mi odtwarza ładnie. A jeśli to nie ma znaczenia to jak zrobić z tym kodekiem?;]

Albo jeszcze lepiej audio i wideo w osobnych plikach ale na raz żeby leciało.

 

Ale w media playerze? Bo jak odtwarza Ci w jakimś innym cudacznym programie, to tego nie licz, GM korzysta z tego co dostarcza Windows i chyba reaguje tylko na kodeki które działają z WMP. Sprawa jest też taka, że niestety jak ktoś w innym systemie nie bedzie miał takich kodeków, to i tak nic nie zobaczy.

Najlepiej przekonwertować film do WMV - wtedy pójdzie każdemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gnysek: temat chyba do zamknięcia gdyż wczoraj kazałem mu przekonwertować na WMV. Wskazówka dla wszystkich:

 

Game Maker najlepiej odczytuje rozszerzenie WMV gdyż jest to podstawowe rozszerzenie w windowsie nie wymagające kodeków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
Gnysek: temat chyba do zamknięcia gdyż wczoraj kazałem mu przekonwertować na WMV. Wskazówka dla wszystkich:

 

Game Maker najlepiej odczytuje rozszerzenie WMV gdyż jest to podstawowe rozszerzenie w windowsie nie wymagające kodeków.

 

Przesadziłeś - bez WMP to nawet WMV nie pójdzie xD Avi też jest podstawowym rozszerzeniem, tyle, że można w nim używać jakich się chce kodeków no i wtedy już tak kolorowo nie jest. W Folderze C:/Windows/ jest bodaj plik Clock.avi - sprawdź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...