Skocz do zawartości

Sim City 4 - Problem


Grabarz

Rekomendowane odpowiedzi

Zo rginalem by sie tak nie dzialo :) Antyvirus blokuje cracka przez co gra nie dziala, wlala :)

Nastepnym razem kup orginal.

PS

Przynajmniej jestem prawie pewny.

Noobie, mówie, że mam oryginała, i wyłączonego antywirusa, więc to żaden z tych problemów. I nie mam żadnych cracków :o

EDIT: A najdziwniejsze jest to, że kiedyś działała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grabarz - tez moge powiedziec ze wszystkie gry ktore mam sa orginalami :) Jestem pewny wiekszosc ludzi mowiac to sklamala by.

Denerwujesz mnie. Mówie, że oryginał, to oryginał, jak mi nie wierzysz, proszę bardzo, ale jak masz pomóc to zrób to z wierzeniem że to oryginał, huh.

EDIT: Próbowałem z każdą kompatybilnością, od win95 do win2000 ;[

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W procesach sprawdz, nie jestem pewny abys to sprawdzil.

Jesli nie ma sprawdz skrot, wlacz z dysku. Niektore gry nie dzialaja gdy nie masz karty dzwikowej, ale skoro grasz w osu oznacza ze takowa masz, przeinstaluj sterowniki albo znajdz lepsze jesli mozliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W procesach sprawdz, nie jestem pewny abys to sprawdzil.

Jesli nie ma sprawdz skrot, wlacz z dysku. Niektore gry nie dzialaja gdy nie masz karty dzwikowej, ale skoro grasz w osu oznacza ze takowa masz, przeinstaluj sterowniki albo znajdz lepsze jesli mozliwe.

Ta gra mi kiedyś działała :[

W procesach, raz jest raz nie ma, ajak jest to co ja mam z tym zrobić, i tak nie moge tego odpalić :[

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Ja tym co wątpią w prawdziwość i legalność jego gry to powinienem chyba po ostrzeżeniu dać. Ja sam mam np. ponad 30 oryginalnych gier na PC, kilka na PS2 i 11 na PS3 i część z nich kosztowała niemałe pieniądze - nie każdy piraci, to jest chyba najpopularniejsze wśród dzieciaków tak w wieku 10 - 16 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tym co wątpią w prawdziwość i legalność jego gry to powinienem chyba po ostrzeżeniu dać. Ja sam mam np. ponad 30 oryginalnych gier na PC, kilka na PS2 i 11 na PS3 i część z nich kosztowała niemałe pieniądze - nie każdy piraci, to jest chyba najpopularniejsze wśród dzieciaków tak w wieku 10 - 16 lat.

Zazwyczaj dlatego, że nie ma $$ żeby kupić, ale na to sobie uzbierałem.

PS.

beztytuuki9.png

Pozatym, jak ten proces jest uruchomiony, wszystko idzie bardzo wolno / wcale, jak by było uruchomione, a nie jest :[

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.pcformat.pl/showthread.php?tid=69602

 

A tu jest list od EA:

 

Witam,

w tym wypadku proszę wykonać następujący przegląd systemu:

 

1) Grę zawsze należy instalować (i grać) przy wyłączonych zbędnych procesach (również należy spróbować zmienić ustawienia lub wyłączyć programy antywirusowe oraz zapory sieciowe, często są w nich ustawione zbyt wysokie zabezpieczenia i to powoduje problemy z grą)

więcej informacji jak również dokładna lista procesów, które proszę nie wyłączać znajduje się tutaj: http://eapo.custhelp.com/cgi-bin/eapo.cf...faqid=2420

 

2) Jeżeli to nie pomoże, to proszę ręcznie odinstalować grę razem ze wzmiankami w rejestrze i później ponownie ją zainstalować na koncie z pełnymi uprawnieniami administratorskimi oraz używając takiego folderu docelowego, jaki gra sama zaproponuje podczas instalacji. Proszę wyłączyć wszelkie napędy wirtualne oraz programy emulujące.

 

3) Proszę również pobrać ze strony producenta i zainstalować najnowsze sterowniki do karty graficznej. Proszę również regularnie pobierać aktualizacje MS Windows.

 

4) Również inne programy mogą zakłócać poprawne działanie gry:

Komputer, aby gra działała prawidłowo powinien być wolny od wirusów oraz programów typu spyware oraz adware. (np. darmowy antywirus: http://www.free-av.com/ , darmowe narzędzie do usuwania ad-ware: http://www.lavasoftusa.com/products/ad_aware_free.php , darmowy program do usuwania spyware: http://www.safer-networking.org/pl/mirrors/index.html )

Proszę również przeskanować rejestr systemu Windows programem do porządkowania rejestru np. http://www.eusing.com/Download/EFRCSetup.exe

 

O ile to nie rozwiąże problemu, proszę o wysłanie do mnie nazwy konta EA, pod którym została ona zarejestrowana (można to zrobić na przykład na stronie gamereg.ea.com ) oraz plik dxdiag. Poniżej zamieszczam instrukcję jak go zrobić:

 

Proszę kliknąć na START. W polu uruchom proszę wpisać komendę: dxdiag, proszę potwierdzić OK. Następnie proszę odczekać kilka chwil aż wszystkie informacje odnośnie systemu załadują się. Proszę je wszystkie zapisać klikając na "save all information" (wszystko zostanie zapisane w pliku tekstowym w wybranej lokalizacji) i wysłać w załączniku pod ten adres e-mailowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Sorki za odświerzenie (mojego) starego tematu (nie chcę zaśmiecać), ale mam pytanie. Nie wiem jak, ale udało mi się to jakoś zainstalować i uruchomić ale podczas ładowania wywala mnie na pulpit z takim logiem:

Flags

-----

hardwareDriver = false

DXT = true

fullscreen = true

MMX = true

FPU = true

backingStore = true

forcedFSAA = false

 

Strings

-------

userName = Damian

appName = SimCity 4

version = 1.1.610.0

osVersion = Windows NT 5.1

computerName = DAMIAN-07FE702C

CPU = AuthenticAMD

sglDriverName = Software

sglDriverVersion = 1.0

driverName = nv4_disp.dll

driverVersion = 6.14.11.7824, GUID: D7B71E3E-4742-11CF-E877-52140EC2CD35

cardName = NVIDIA GeForce 8600 GT

cardVersion = Vendor: 10de, Device: 0402, Board: 34521458, Chipset: 00a1

cardIdentity = NVIDIA GeForce 8600 GT

soundDriverName =

soundCardName = Podstawowy sterownik dźwięku

buildType = Release

 

Numbers

-------

cpuSpeed = 2611

memory = 2048

freeMemory = 2048

screenWidth = 1024

screenHeight = 768

screenBPP = 16

videoMemory = 248

textureMemory = 248

textureStages = 1

bogoFPS = 0

bogoMPPS = 0

 

Rules

-----

applying Sound

applying high sound detail

applying Memory Use

applying high memory

option 9 = 3

option 12 = 1

applying Standard software

option 0 = 2

option 1 = 1

option 2 = 1

option 4 = 0

option 5 = 0

option 7 = 0

option 8 = 1

option 6 = 0

option 10 = 0

option 11 = 0

applying medium CPU

option 2 = 1

option 9 = 2

 

Options

-------

Visual Effects current: 0 recommended: 2

Cars/Sims current: 0 recommended: 1

Shadows current: 0 recommended: 1

Atmospheric effects current: 0 recommended: 0

Water effects current: 0 recommended: 0

Software/Hardware current: 0 recommended: 0

Cursor current: 0 recommended: 0

VariableSpeedAutomata current: 0 recommended: 0

Translucent UI current: 0 recommended: 1

Graphic Detail current: 0 recommended: 2

Building Load Speed current: 0 recommended: 0

Texture Quality current: 0 recommended: 0

 

Properties

-------

forcesoftwaredriver = false

renderdynamicview = true

renderstaticview = true

renderwatereffects = true

rendercloudsandfog = true

forcepointsampling = false

forcebilinear = false

forcenoalphablend = false

forcenoalphatest = false

rendershadows = true

renderdecals = true

usesecondstage = false

forcedebugtexture = false

renderparticleeffects = true

renderflorashadows = true

renderterrain = true

showupdateregions = false

usecursoreffects = true

drawlottextures = true

drawlotfoundations = true

drawlotwalls = true

forcetexturerepeat = false

usescreenshake = true

renderui = true

useupdaterectclipping = true

usevertexbuffers = true

showboundingboxes = false

useoverlayculling = true

rendersnapshot = false

noaddsigned = false

nopartialbackingstorecopies = false

usescreenflash = true

renderautomata = true

preferopaque = false

displayalertborders = true

drawlotopaquetextures = true

useviewcleanup = false

doautozoomandrotationchanges = true

 

viewoffsety = 0

viewoffsetx = 0

texturebits = 32

lodoffset = 0

shadowdebug = 0

maxparticlestarget = 10000

particlelodoffset = 0

effectprioritylevel = 5

backingstoremaxzoomall = 5

backingstoremaxzoombuildingsprops = 5

backingstoremaxzoomterrain = 5

backingstoremaxzoomflora = 5

shadowquality = 2

minvehiclezoom = 3

minpedzoom = 4

cursortype = 1

depthoffset = 2

debugtexture = 0

dirtyrectmergeframes = 1

sounddetail = 2

buildingvariety = 2

buildingloaderspeed = 1

modellodoffset = 0

stringtexturecachesize = 1024

 

particleeffectslod = 5

splattexturescale = 50

texbindmaxfree = 4

particledensity = 1

particledamping = 0

particlescale = 1

lightingupdatedelta = 0,0001

shadowmodelthreshold = 12

demolishmodelthreshold = 12

rendermodelthreshold = 6

rendermodelthresholdscroll = 40

particlesizethreshold = 300

maxvehiclepct = 1

maxpedpct = 1

opaqueuialphavalue = 0,55

Co robić?

EDIT: sambady help mi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... Miałem kiedyś pirata to to samo miałem zero reakcji... Potem sobie kupiłem SimCity4 sformatowałem dysk i ponownie to samo było... Coś pogrzebałem i było cacy... Weź zmień zgodność to mnie w jednej grze kiedyś uratowało... A i teraz chciałbym ci powiedzieć że mam Deluxe Edition... Poszperam trochę w necie jak coś to ci odpowiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... Miałem kiedyś pirata to to samo miałem zero reakcji... Potem sobie kupiłem SimCity4 sformatowałem dysk i ponownie to samo było... Coś pogrzebałem i było cacy... Weź zmień zgodność to mnie w jednej grze kiedyś uratowało... A i teraz chciałbym ci powiedzieć że mam Deluxe Edition... Poszperam trochę w necie jak coś to ci odpowiem...

Ja mam oryginała :P

Zgodności zmieniałem też było to samo.

Słyszałem, że może coś jest z .dllem bo jak widać na logu to pokazuje, że mam Windowsa NT 5.1, ale nie wiem.

Na innej stronie czytałem, że to wina XP, ale to niemożliwe, bo mi kiedyś działało..

 

Teraz już pokazuje na logu hardwareDriver = true, ale jest tak:

 

Flags

-----

hardwareDriver = true

DXT = true

fullscreen = true

MMX = true

FPU = true

backingStore = true

forcedFSAA = false

 

Ktoś wie co to jest forcedFSAA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może skojarzysz grę pod tytułem Need for Speed Porshe czy jakoś tak w każdym razie nie była ona zgodna z XP, ale ja się usunęło plik właśnie formatu .dll jeżeli dobrze kojaże gimme.dll to wszystko działało normalnie poszukaj może i w Simsach trzeba było coś usunąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje takie coś jak przywracanie systemu :) . Zresztą, z tego co pamiętam, to chyba jest odinstalator service packa.

W większości przypadków, takie niezgodności, że na nowszej wersji systemu nie działa są spowodowane zabezpieczeniami, które nie działają już na nowszej wersji OSa, przez co gra się nie odpala. Jeżeli producent nie wydaje patchów, to jedynym sposobem są cracki niestety. Bardzo często gry, które np. nie działają pod Vistą, po scrackowaniu nagle już działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje takie coś jak przywracanie systemu :) . Zresztą, z tego co pamiętam, to chyba jest odinstalator service packa.

W większości przypadków, takie niezgodności, że na nowszej wersji systemu nie działa są spowodowane zabezpieczeniami, które nie działają już na nowszej wersji OSa, przez co gra się nie odpala. Jeżeli producent nie wydaje patchów, to jedynym sposobem są cracki niestety. Bardzo często gry, które np. nie działają pod Vistą, po scrackowaniu nagle już działają.

W Dodaj i usuń programy w panelu sterowania jest uninstall SP3, ale pokazuje mi komunikat, że gry i programy z listy (dużej) mogą działać niewłaściwie. Czy dalej kasować, czy odpuścić sobie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...