Skocz do zawartości

Pinbal


Pawli

Rekomendowane odpowiedzi

Gra ma nieco niepasującą fizykę kulki (odbija się pod jednym kątem), ma ładną grafikę (co z tego, że sporo cudzej grafy? Ważne, że ładne!) i wkurzające udźwiękowienie. Nieźle, jak na pierwszą (albo jedną z pierwszych) grę.

Grafika: 8/10

Audio: 5/10

Grywalność: 5/10

Ocena ogólna: 7.3/10

Dlaczego?: Piłkę się odbija i tyle, brak bonusów. No i tytuł nieco mylący (myślałem, że to symulacja flippera, a to klon breakouta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! :bye1:

Plansza jest specjalnie ustawiona,bo po lewej stronie i na górze wyświetla dane(których jeszcze zabardzo niema). Bonusy będą. Napisałem,że poprawiam. :P Dźwięku narazie nie będe zmieniał, ale dzięki za chęci. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po tytule gry zarzucisz jakimś porządnym Pinballem, w szczególności, że nie widziałem Pinballi robionych w GM, a tu co? Arkanoid... Mógłbyś chociaż inaczej nazwać grę. Pinball, to coś zupełnie innego. Pozatym, radziłbym ci dać lepszą fizykę odbić piłki. Możesz to zrobić min. tak:

{
 if (other.x < x)
   { other.direction = 110 + 80*(x-other.x)/sprite_width;}
 else
   { other.direction = 70 + 80*(x-other.x)/sprite_width;}
 if (other.y > y) other.direction := 360-other.direction;
}

Grafika zaś stoi na takim sobie poziomie. Klocki nie są twoje, tylko gotowce z Game Makera. Pamiętaj, że choćby najgorsza grafika własna, jest lepsza od cudzej. Jak nawet, to pod F1 mogłeś o tym wspomnieć. Także radziłbym ci zrobić sterowanie myszką, bo klawiaturą jest nieporęczne i można czasami nie nadążyć za piłką. Jeszcze kolejna rada - ściągnij ten oczoje*ny kolor z Game Information xD .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Tak jak BP Ultimate napisał, to nie jest Pinball tylko gra typu arkanoid lub BREAKOUT. Pinball nie na tym polega. Zresztą sam porównaj:

 

Breakout:

http://images.google.pl/images?svnum=10&hl...out&btnG=Szukaj

 

Pinball:

http://images.google.pl/images?svnum=10&hl...all&btnG=Szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...