Skocz do zawartości

PHP + pliki


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie coś mnie tknęło aby ruszyć z miejsca i robię strone w PeHaPe. Szkrobie, szkrobie i trafiłem na problem, otóż chcę zrobić system dodawnia artykułów na podstawie plików *.txt. I tu śliwka w kompocie bo nie wiem jak to zrobić. Gotowy mam formularz składający się z 2 textboxów (Tytuł i Treść) oraz buttona (Wyślij). Chcę zrobić aby bo kliknięciu w button 'wyślij' tworzył się gdzieś-tam plik txt (np. 1, 2 itd.) i był widoczny na stronie arty.php (to drugie mniej ważne, więc możecie pominąć :lol:).

Z góry wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System logowania?

To mnie ciekawiło zawsze jak ktoś robi zapamietanie, ze ktoś jest zalogowany bez użycia sesji i cookies.

W IPB to jest wpisywane pod zmienną, ale przecież po odświeżaniu strony, ta zmienna sie resetuje.

Jeśli ktoś wie jak to dokłądnie jest zrobione np. w IPB to byłbym wdzieczny za wyjaśnienie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Przy wejsciu uzytkownika na stronie kasowane sa stare wpisy z tabeli sesji w bazie danych. Skrypt sprawdza w cookie czy jest user i hash hasla, numer sesji bodajze. Jesli sa te dane, to sprawdza czy w tabeli sesji jest jakis wpis o takowych danych. Jesli tak, to na podstawie tych danych szukany jest uzytkownik w tabeli members. Jesli zostal odnaleziony, to uzytkownik jest zalogowany. Jesli ktorys z krokow zawiodl, to tworzona jest sesja goscia.

 

Jesli skrypt wychwyci, ze nie ma zadnych cookie (czyli sa wylaczone), to do kazdego dynamicznego linka dokleja zmienna z hashem sesji, tak aby zaraz po kliknieciu w jakis link od razu go nie wylogowalo. Gdy natomiast jakies cookie sa dostepne, to skrypt nie dokleja zmiennej z hashem sesji, bo to zbyteczne sie staje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

w phpBB są to 3 sposoby

1) metoda cookie. Masz ciasteczko, numer sesji nie jest doklejany

2) metoda get. Numer sesji jest doklejany do adresu jako &sid=xxxxxxxx

3) świezo zalogowany. Numer sesji doklejany jest do adresu i utworzone zostaje ciasteczko. Po przeładowaniu strony, skrypt sam wychwyci której metody ma uzywać, wrazie gdyby nie było ciasteczek. Metoda ta jest wywoływana zawsze gdy brak ciasteczka i numeru sesji w adresie ($_GET), czyli zazwyczaj przy wejściu na stronę lub ręcznym usunięciu ciasteczka/numeru sesji.

 

Wejdź na pierwsze lepsze forum phpBB i zobaczysz, że pomimo iż obsługujesz ciasteczka, do linków na strnie doklejone jest &sid=xxxxxxx.

To właśnie zasługa działania 3 metody. Wystarczy, że klikniesz w pierwszy lepszy link i następna strona będzie tego pozbawiona. Odkrycie zasady działania takiego bajeru zajęło mi kilka dni, ale wersji z phpBB nie rozgryzłem do końca do dziś.

 

Na tej samej zasadzie (ale pewnie bardziej dziurawej) działa nowa wesja mojego portalu HMT, który niestety jest jeszcze w budowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Po ilu chcesz.

Ja naprzykład mam zrobione tak, że jeżeli wchodzisz na jakąś z podstron i minęła więcej niż minuta od ostatniej aktualizacji, to w bazie danych w sesjach uaktualniane jest data ostatniej aktywności. I tak za każdym razem sprawdzasz ile minęło od tego czasu, jak więcej niż minuta, to znowu uaktualniasz. A przy tworzeniu sesji przy pierwszym wejściu danego gostka na stronę możesz dodać DELETE aby kasowało wpisy w których ostatnia aktywność jest starsza niż np. godzina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...