Skocz do zawartości

Pendrive, formatowanie


sfinkss

Rekomendowane odpowiedzi

nie nie uzywałem, ale do penów ktos tego używa?;p

Dla zwiększenia Twojej wiedzy -> nieużywanie tego może poskutkować utratą danych, a nawet uszkodzeniem pendrive (kart pamięci, aparatów cyfrowych, mp3, dysków zewnętrznych itd. to też się tyczy). W każdej instrukcji obsługi do każdego pendrive masz napisane, że po skończeniu używania, trzeba użyć "Bezpieczne usuwanie sprzętu" i następnie dopiero wyciągnąć pendrive. 90% pewności że sobie załatwiłeś dane dzięki temu. Sprawdź na paru komputerach czy działa. Jak nie, to próbuj pod Linuksem (polecam INSERT który ma wbudowane oprogramowanie do odzyskiwania danych z uszkodzonych partycji/dysków/napędów). Jak nic nie da, to jak są to ważne dane, to idź do specjalistów od odzyskiwania (nie licz, że to będzie tanie), a jak nie są to ważne dane, to najzwyczajniej sformatuj i korzystaj z działającego pendrive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no są jaja... pokazuje ze ni moze dokonczyc formatowania.. jaki problem?

 

o teraz to juz... porgramem hp usb disk storage format probowałem sformatowac ten pendrive, ale ten program pomylił okreslenia i jako tego pendrive przyjął moj zewnetrzny dysk! skapowałem sie i nacisniąłem stop. i teraz dysk nie chce sie otworzyc... czy moge go sformatowac do konca a potem odzyskac dane z niego? musze po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że zacytuję swojego posta z tego tematu:

Jak nie, to próbuj pod Linuksem (polecam INSERT który ma wbudowane oprogramowanie do odzyskiwania danych z uszkodzonych partycji/dysków/napędów).

PROTIP: Dystrybucji INSERT nie trzeba instalować na dysku, można po prostu odpalić z płyty i odzyskiwać dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu, może program opisywany tu mógłby pomóc:

http://www.krollontrack.pl/program-do-odzy...danych,2,1.html

Ewentualnie można oddać to specjalistom, aby odzyskali, jak te dane są na prawdę ważne. Firma do której link wyżej podałem jest chyba najlepsza w tej dziedzinie z tego co się orientuję, ale nie mam pojęcia ile taka przyjemność by kosztowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

sa, udalo sie^^

ale, jedyny problem, program rozwalił po katalogach pliki jpg są w jednym, pliki dll są w jednym itd..

co oznacza ze raczej instalek programów do kupy nie mam szans poskładać.

program jeszcze ponazywał w katalogach pliki kolejno FIL1, FIL2 itd...

ale mp3 są tak niby nazwane, ale w winampie mam ich normlane pełne tytuły, teraz jak zrobić żeby te tytuły byly w nazach plików, a nie tylko widoczne w winampie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...