Skocz do zawartości

Jak go uzbroić i jak go skłonic?


Hobik

Rekomendowane odpowiedzi

można to zrobić na kilka tysięcy sposobów.

Jeśli chodzi o uzbrojenie to:

-jesli ma być dużo opcji konfiguracji to tu ci nie pomogę-musisz sam wybvrać najlepszy sposób który tobie odpowiada, możesz też skorzystać z rożych przykładów

-jeśli ma to być najprostsze uzbrojenie to wystarczy zrobić kilka zmiennych a każda z nich odpowiada innej częsci uzbrojenia. Możesz także zastosować tablice.

A jesli chodzi o atakowanie to tu musisz sam pokombinować gdyż to jest zalezne od takich czynników jak:

-plansza(i rozkład obiektów)

-statystki gracza(zeby się potem nie okazało ze przciwnik zabija jednym ciosem heroła)

-ilość przeciwników

- i wiele wiele innych.

Jeśli chcesz zebysmy ci pomogli to musisz zadać konkretne pytanie. Bo my nawet nie wiemy czy ten ludzik ma uzywac broni palnej czy tez nie, nie wiemy także czy gra ma się odbywać turowo czy tez nie, tak to opisałeś jak jakiś początkujący. Ehhh ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Hobik, po prostu źle rozumujesz. Jeżeli jesteś początkujący, to powinieneś sam wziąść się za naukę GML'a za pomocą manuala, a nie pytać się ciągle na forum jak zrobić grę. Jak nie zrozumiesz zasad logicznego projektowania, to zawsze będziesz się o coś pytał. A tu chodzi o to, byś to ty sam rozwiązywał większość tych problemów, choćby to miało trwać bardzo długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Tak posłuchaj starszych i mądrzejszych, bo na ten przykład Ranmus to raczej nie mół korzystac z GMClan jak się uczył robić pierwsze gry :P

A ja natomiast przez pierwszy rok nie miałem internetu - a jakoś się nauczyłem. I na ciebie przyjdzie pora. Pościągaj parę gotowców i poogladaj ich kod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Tak posłuchaj starszych i mądrzejszych, bo na ten przykład Ranmus to raczej nie mół korzystac z GMClan jak się uczył robić pierwsze gry :P
Nie tylko. Jeśli chodziło o GML, to i tak nie lubiłem się pytać na forach itd., bo primo - byłem zbyt niecierpliwy i sam wolałem dojść do rozwiązania problemu, secundo - wątpiłem, że ktoś mi w ogóle pomoże. :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...