Skocz do zawartości

Zablokowane Orion


Wezyr

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Orion

 

Gatunek: Shooter

 

Opis: A więc ludzie opuszczają ziemię, gdyż stopiły się lodowce, naturalne surowce się wyczerpały. Osiedlają nową planetę i żyją na niej spokojnie, na ziemi pozostaje stacja badawcza która wysyła informacje dot. aktualnej sytuacji. Pewnego dnia kontakt z ziemią zostaje zerwany, powstaje misja badawcza mają na celu zobaczyć o co kaman. Więc lecą w kierunku ziemi, nagle radary wykrywają duży obiekt, okazuje się że to wielki meteor, a raczej jego część- załoga zauważa że ziemia została przez niego zniszczona. Meteor pękł na jeden duży i wiele małych (stosunkowo :]) meteroków które lecą w kierunku nowej planety ludzi. Na szczęście tor lotu dużego odłamu nie koliduje z planetą lecz mniejsze na nią lecą. Nagle w statek wpada meteor i niszczy go. Cała fabuła (po ang.) w grze. Oceniajcie i najważniejsze:

- podawajcie błędy w kodzie tak żebym mógłbym im zaradzić

- podawajcie błędy językowe !

 

Download:

 

2,97MB (spakowane 1,7MB)

 

Autorzy:

Programowanie:
Norbert Songin (Wezyr)

Fabuła:
Norbert Songin (Wezyr)

Grafika:
Norbert Songin (Wezyr)

Muzyka:
John Williams- Battle of Heroes

Screeny:

 

orion001hg1.th.jpgorion002yr5.th.jpg

orion003vd7.th.jpgorion004xm1.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedna prosbe do wszystkich wystawiajacych gry: zanim wyslecie gre w publike, usuncie wszystkie pliki thumbs z katalogu i podkatalogow, bo to strasznie brzydko wyglada ;P

 

EDIT: jak dla mnie to ta gra jest troche bardziej niz nudna ;P ogolnie nie ma nic co by w sumie przykulo gracza na dluzej, daje male 2/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bledy jezykowe:

Nie chcialo mi sie czekac az sie przewinie, wiec w opisie na poczatku masz: as a result of global warming cos tam melt, a za chwile masz ze people leave planet and start new life

Chyba left i started :P?

Dalej przy bonusach masz np increasing the maximum speed of missiles. Lepiej brzmi, i powinno byc increases :P

 

Minusy:

- waga

- muzyka jakas taka dretwa, jak z pogrzebu

- nudy

- nie wiedzialem jak wyjsc ze sklepu nacislem ESC i koniec

 

Plusy:

+ pomysl

+ fajnie zrobione :P

 

#Edit

A, ocena

2+/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram w tę grę przechodzę pierwszy dzień wchodzi mi do sklepu wychodzę ze sklepu uderza jeden meteoryt o planetę i przechodzi do sklepu w 3 i 4 wyszedł po sekundzie, a w 5 zawiesiła się na amen. Nie wiem czy tylko ja tak mam ale jeśli nie to jest to największy bug tej gry.

 

Plusy:

+Zmieniające się grafiki planet

+Fajnie się nawet grało w pierwszym dniu

+Ciekawa fabuła :)

Minusy:

-Ten bug o którym wspomniałem(jeśli nie ma go na innych komputerach to przepraszam autora gry)

 

Grafika 3/5

Klimat 2/5

Grywalność 2/5 Gdybym nie miał tego buga buło by 4/5

Ogólnie 7/15~2+/5 (Wstrzymam się z ocenianiem tematu bo chcę sprawdzić jutro tego buga.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bledy jezykowe:

Nie chciało mi się czekać aż się przewinie

Przewijasz za pomocą strzałki do góry <_<.

No przyznaje, że jak czytałem fabułę to myślałem, że to jakaś ciekawa gra ale myliłem się. Czemu grafiki planet co chwila się zmieniają? W 2 i dalszych dniach gra się zacina i od razu do sklepu wraca i jest następny dzień O_o. Grafika i muzyka okropne. I gra nudna i dużo błędów językowych. :sleep1:. Ogólnie -2/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tako:

Dzięki za te błędy językowe, ten bug z wyjściem ze sklep zaraz poprawie (zapomniałem).

Nie wiem co z tą muzyką, ona jest z Star Wars-ów, myślałem że odda klimat- myliłem się. Znasz jakiegoś zastępce ? Mam też pomysł aby z muzy wogóle zrezygnować. Co do nudów to miałem pomysł aby zrobić więcej niż jedną broń ale jakoś nie miałem zbyt wielu pomysłów (liczę na was). Nie wiem co z tym bugiem że gra się zacina na amen, też tak mam po 3 dniu, ale myślę że coś poradzę. Faktycznie kiedyś grałem w ogame ale niema to nic wspólnego z tym projektem (chyba że podświadomie :]). Historię się przewija strzałkami góra-dół, prawo-lewo przyśpiesza "ładowanie tekstu". Mam nadzieję że nic nie pominąłem i jeśli możecie to powiedzcie jakie byście widzieli tam bronie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym widział takie bronie:

Małe rakietki (coś jak te duże tylko strzelają szybciej i są mniejsze)

Bomba (po wystrzeleniu przyczepia się do metorytu i po 5 sekundach wybucha)

Laser (rozwala metoryt na mniejsze)

Samolot (wypuszczasz samolot, który lata i strzela w metoryty ale po 20 sekundach ma ustawioną samo destrukcję)

To tyle z mojej strony. Zrób takie bronie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wezyr - podstawowa sprawa: Zasoby (zwlaszcza muzyka) do gry - musisz miec pozwolenie od autorow na ich uzywanie jesli chcesz ja umiescic w konkursie, inaczej wogole nie wezma jej pod uwage, dla tego zalatw sobie lepiej muze do gry od jakiegos muzyka (Jakim czy Ludzix) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to możesz byc bardzo roczarowany. Znąjąc życie nie uda Ci się zrobic odpowiedniego dla siebie utworu.

 

Dlaczego nie? Ja zrobiłem fajny kawałek hip-hopu do mojej gierki. Może trochę jakość i nudne sample przeszkadzały, ale muzyka sama była dobra.

 

Żeby spamu nie było:

 

Grafika średnia, może planety wyglądały dosyć fajnie, ale menu i to coś, co miało udawać sklep beznadziejne. Pomysł nawet fajny, ale wykonanie niestety pozostawia wiele do życzenia :/ . Zagrałem tylko raz, gdyż jak przeszedłem do 'sklepu' nie wiedziełem jak wyjść :o i po naciśnięciu esc gra się wyłączyła :angry:

 

PLUSY:

- Pomysł

- Fajne planety

MINUSY:

- Menu i SKLEP!!!

- Błędy

 

Ocena: +2/5 lub -3/5 - nie mogę się zdecydować :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...