Skocz do zawartości

Ściąganie rzeczy z USA


g-Enjoy

Rekomendowane odpowiedzi

eBay? Tylko nie sraj jak zapłacisz dwa razy więcej niż w Polsce, bo wiesz, przesyłki się nie teleportują.

Problem w tym, że matoły z USA nie wysyłają do polski.

 

We actually only ship this item within the United States due to the shipping method we choose to use. I have canceled the order without any penalty as you obviously did not see this.

 

- thumbmonkeygames

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jakby Ci wysłali, to istnieje coś takiego jak cło, dzięki któremu zapłaciłbyś tyle co w Polsce za tego Xboxa. Chyba, że osobiście byś poleciał do stanów i sprowadził go. A jak już się tak upierasz na sprowadzenie, to znajdź jakąś firmę pośredniczącą w wysyłaniu. Był już temat o sprowadzaniu ciuchów z USA, tam masz linki do takich firm (czy link jeden, nie pamiętam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ziomek ma PS2 ze stanów od siostry i o ile pamiętam ze SWAP'em (taki program do ruszania piratów) nawet gry Europejskie PAL mu nie szły, wszystko musiało być w NTSC, ale mogę się mylić :P

Ehm, ja gry na PS2 piracę. Mam jakiegoś modbo chipa, gry NTSC spokojnie mi chodzą (konsola PAL).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadają głupoty.

 

Za ubezpieczoną przesyłkę kurierem - pod drzwi, max 2 tygodnie - nie zapłacisz więcej niż 40zł. Przynajmniej tak było z butami, które gościu wysłał mi z Chicago (koszt - 25zł)... Ale one były chyba w dolnej granicy swojej klasy wagowej, więc można liczyć, że za przesyłkę X360 zapłacisz tyle samo lub niewiele więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Excolo, ale zawsze jest pewne ryzyko, że akurat urząd celny sprawdzi Twoją paczkę i masz cło do zapłacenia. Co prawda, podnieśli wartość, że można bodajże o ile dobrze pamiętam, sprowadzać przedmioty do wartości 120 euro bez cła, ale jaka jest pewność, że innych opłat nie nabiją? ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g-Enjoy, urząd celny wcisnął kit, taaaak. Tobie nauczycielka bajeruje. Cło masz zawsze. Inna sprawa, że jedne przesyłki sprawdzają, inne nie. Dlatego ściągnięcie konsoli ze Stanów drogą pocztową się nie opłaca, bo z cłem to wyjdzie drożej niż w Polsce ;p . Inna sprawa, że żaden sklep nie wysyła elektroniki poza teren USA, musiałbyś pośrednika znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g-Enjoy, urząd celny wcisnął kit, taaaak. Tobie nauczycielka bajeruje. Cło masz zawsze. Inna sprawa, że jedne przesyłki sprawdzają, inne nie. Dlatego ściągnięcie konsoli ze Stanów drogą pocztową się nie opłaca, bo z cłem to wyjdzie drożej niż w Polsce ;p . Inna sprawa, że żaden sklep nie wysyła elektroniki poza teren USA, musiałbyś pośrednika znaleźć.

A takowego pośrednika mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiaki, przesyłać można nawet biżuterię wartą 100 mln € i cła nie płacić. Chodzi o to, że musi to [nadawać] robić prywatna osoba, a i na towarze nie może być pewnych oznaczeń (tj. metek w jakimś tam standardzie). Chociaż - paradoksalnie - w moim przypadku wszystkie metki były w porządku...

 

Tak czy inaczej, cło płaci nadawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiaki, przesyłać można nawet biżuterię wartą 100 mln ? i cła nie płacić. Chodzi o to, że musi to [nadawać] robić prywatna osoba, a i na towarze nie może być pewnych oznaczeń (tj. metek w jakimś tam standardzie). Chociaż - paradoksalnie - w moim przypadku wszystkie metki były w porządku...

 

Tak czy inaczej, cło płaci nadawca.

Dokładnie. Mam znajomych w stanach i w kanadzie :)

Ostatnio chciałem coś z kanady, znajomy wysłał i za przesyłkę zapłaciłem 50 dolarów kanadyjskich (około 1zł za dolar kanadyjski)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Ludzie, żeby było jasne:

- Cło płaci się w zależności od przedmiotu importowanego oraz jej wartości, a nie sposobu wysyłki.

- Istnieje coś takiego jak gift czyli prywatny, mały, niekomercyjny podarunek / prezent. Celnicy takich przesyłek z reguły nie sprawdzają, ale to nie oznacza że nie mogą! Jak napisał Excolo, można przewieźć tak biżuterię za 100mln i nic nie dowalą, ale można i za 100$ a i tak opłaci się cło. Nie wiem jak to jest ze sposobami dostawy towaru, ale czytałem że ponoć statkiem jest bezpieczniej i mniejsza szansa na oclenie.

- W przypadku zakupu towaru przez internet, w USA, to kupujący opłaci cło, ponieważ on sprowadza już SWÓJ towar, za który zapłacił.

- W przypadku sprowadzania nowego x360, mogę się założyć, że numer z prezentem na granicy celnej nie przejdzie, bo to za duży sprzęt elektroniczny opakowany w dużym pudle. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Musiał by Ci ktoś tego xboxa przewieźć w walizce, bez kartonu, jako rzecz używaną.

 

Btw. Xbox360 Arcade kosztuje 200$, co daje 580 złotych... a u nas kosztuje 599. 19 złotych robi aż taką różnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiał by Ci ktoś tego xboxa przewieźć w walizce, bez kartonu, jako rzecz używaną.

 

Btw. Xbox360 Arcade kosztuje 200$, co daje 580 złotych... a u nas kosztuje 599. 19 złotych robi aż taką różnicę?

 

Nie kosztuje 200$

 

Xbox 360 Arcade Holiday Bundle by Microsoft (Oct 8, 2008) (Xbox 360)
Buy new: $199.99
16 Used & new from $180.00


Xbox 360 Arcade by Microsoft (Oct 23, 2007) (Xbox 360)
26 Used & new from $169.99
4.2 out of 5 stars (70)
---^
Ten mnie interesuje.

 

486.24 PLN

Różnica jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...