Skocz do zawartości

Wczytywanie i zapisywanie


Mokrad

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Robię grę pt. Gangsta Life, dzięki której możesz stać się gangsterem i stworzyc swoj wlasny gang. Na razie robię menu i chciałbym, żeby w nim się znalazły(po kolej od gory) Nowa gra, Wcyztaj Gre, Opcje, Tworcy, WWW, Wyjscie. Za pomoc dodam pomocnika w dziale ,,Twórcy" gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię grę pt. Gangsta Life, dzięki której możesz stać się gangsterem i stworzyc swoj wlasny gang. Na razie robię menu i chciałbym, żeby w nim się znalazły(po kolej od gory) Nowa gra, Wcyztaj Gre, Opcje, Tworcy, WWW, Wyjscie. Za pomoc dodam pomocnika w dziale ,,Twórcy" gry.
Lol, chodziło mi żebyś podał nam kod jakiego próbowałes uzyć do zpaisywania i wczytywania (jakąś próbkę chociaż), bo piszesz, że rozumiesz, a jakoś tego u Ciebie nie widzę :|
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ini to każdy będzie mógł sobie każdy zmieniać! I co? Ja zrobiłem pliki dat (odczytywanie plików *.dat był kiedyś przykła zrobiony przez most23). Nikt nie mógł odczytać i zmieniać, a ja miałem pełny dostęp. Jak znajdę to dam link. Drugi sposób: pliki tekstowe ze zmienionym rozszerzeniem (a żeby nie było,że ktoś sobie notatnikiem otwiera, to jeszcze zaszyfrowane. W sumie nawet nie wiem, czy pliki ini można tak samo jak txt,że zmienić rozszerzenie i zaszyfrować, ale nie opłaca się robić tylko ini (i tak gracze będą oszukiwać jak się do tego dobiorą <_<).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię grę pt. Gangsta Life, dzięki której możesz stać się gangsterem i stworzyc swoj wlasny gang. Na razie robię menu i chciałbym, żeby w nim się znalazły(po kolej od gory) Nowa gra, Wcyztaj Gre, Opcje, Tworcy, WWW, Wyjscie. Za pomoc dodam pomocnika w dziale ,,Twórcy" gry.

 

Kurcze ludzie gry nie zaczyna tworzyć się od menu. Na początku wymyślasz fabułę, robisz silnik, tworzysz grafikę, tworzysz szczegóły(takie jak menu) i projektujesz poziomy zgodnie z fabułą. My się namęczymy zrobimy Ci kod a za parę dni powiesz że projekt upadł bo nie umiałeś czegoś zrobić. Zrobisz silnik to się czegoś nauczysz i w końcu to zrobisz bez pomocy forum.

 

E. Wydaje mi się że wcale nie trzeba tego robić na plikach .ini można też na zwykłych plikach tych co zapisuje gm, ale trochę ciężko to zapisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...