Skocz do zawartości

Problemy z surface


Jaklub

Rekomendowane odpowiedzi

Być może banalne, być może nie. W każdym razie, mam ogromny problem. Kiedy generuję planszę z kawałków za pomocą surface, nie ma przeźroczystości (w skrajnych przypadkach nie pokazują się niektóre obiekty). Potwierdzić to może większość tych, która grała w demko mojej gry.

failgf6.png

Screen Marmota

Ja nie mogę zrobić screena, ponieważ u mnie błąd nie występuje (ale widziałem go na szkolnym kompie).

 

Czy ktokolwiek wie, co może być tego przyczyną? Jest to bardzo ważne, bez tego nie wznowię projektu (po co robić grę dla niewielkiej grupki osóB).

 

PS. Problem raczej nie polega na braku "draw_clear_cośtam". Po prostu wyświetla się sprite, który ma zostać "zsurfaceowany" (do tego nie ten, który powinien być).

PS2. Zaufanym programistom mogę pokazać plik projektu, ale tylko na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

surfaces sa zalezne od karty graficznej. nie wszystkie maja tyle samo pamieci w karcie, wiec nie wszystkie pomieszcza tyle samo surface'ow. musisz ograniczyc ilosc i rozmiary surface'ow do niezbednego minimum.

PS. Nie wiem tylko czy dobrze zrozumialem ten problem xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

surfaces sa zalezne od karty graficznej. nie wszystkie maja tyle samo pamieci w karcie, wiec nie wszystkie pomieszcza tyle samo surface'ow. musisz ograniczyc ilosc i rozmiary surface'ow do niezbednego minimum.

PS. Nie wiem tylko czy dobrze zrozumialem ten problem xD

Projekt jest już zbyt daleko w robieniu, więc jedynym wyjściem może być wydłużenie ładowania, ale czego się nie robi dla graczy? Spróbuję. Tematu jeszcze nie zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...