Skocz do zawartości

Khamar RPG


Paqoo

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Khamar RPG

 

Gatunek: RPG

 

Opis: Tak na prawdę głównym problemem świata ludzi będzie szerzenie się kultu zła i rozrastanie się nekromantów w miejscach życia ludzi (tajemnicze eksperymenty, trupy w domach ludzi, dziwne księgi i zaklęcia). Nekromanci chcą zmienić świat żywych w świat umarłych. Pierwszą osobą, która zaczęła proces niszczenia ludzi stał się nekromanta (człowiek), który zaczął studiować zakazane księgi. Był zły, że tron zajął jego brat obecny król i postanowił się zemścić. Chciał zniszczyć świat, który buduje jego brat. Zaczął interesować się śmiercią i zakazanymi rzeczami (księgi, zaklęcia, eksperymenty). Stworzył magiczny eliksir po wypiciu, którego człowiek staje się pustym zombie, który nic nie czuje i jego jedynym celem jest szerzenie się chaosu i zła. Wypróbował go wcześniej na sobie i dlatego uzyskał niezwykłą potęgę (stał się myślącym, niemal niezniszczalnym zombie).

Nauczył się zaklęć nekromancji i od tej chwili pokonanych wrogów zamieniał w sojusznicze jednostki nieumarłych oraz stwarzał demoniczne szkielety i inne złe istoty, które nie pochodzą ze świata ludzi. Jego imperium zaczęło się rozrastać i potęgą niemal dorównało światowi ludzi. Jednak jego niecne praktyki zostały wykryte i król zaczął szkolić żołnierzy wolnego świata w walce ze złem. Jego celem było zabicie złego brata i uratowanie świata przed zagładą. Tymczasem nekromanci ukrywali się w lochach i opuszczonych wioskach oraz lasach. Wielu bandytów i wyjętych spod prawa osiłków zapełniało szeregi plagi nieumarłych dobrowolnie. Król musiał uważać z kim zadziera. Wrogowie króla stawali się sojuszniczymi jednostkami umarłych. Zdarzało się, że magiczne istoty nie zgadzając się na wyroki władcy stawały się pomocnikami nekromanty. Siły złego brata rosły i ludzie zaczęli tracić wiarę w swoje zwycięstwo. Wtedy w jednej z wiosek zaczęła krążyć legenda o potężnej istocie, która miała stanąć po stronie ludzi i przepędzić zło z krainy. Pewna stara wróżbitka mówiła, że zło da się pokonać tylko dobrem i potęga życia musi zmagać się ze śmiercią znacznie mocniej niż do tej pory. W ludziach zaczęła tlić się nadzieja. Ale nekromanta-psychopata nie próżnował i planował stworzyć armię niemal niezniszczalnych zombie wraz z siłami sojuszników i najechać miasta króla. Król był dobrze poinformowany i zaczął szykować się do wojny. Kryptonim swojej operacji ocalenia ludzkości nazwał Khamar – co oznaczało w pradawnym języku ludzi “Ostatni”. Czy chodziło tutaj o ostatnią walkę ludzi z nieumarłymi, czy o tajemniczego wybrańca – tego nie wiadomo.

 

W momencie, gry siły wroga zaczynają się wzmacniać i planować atak na świat ludzi, pojawia się postać gracza gdzieś w środku księstwa ludzkiego w wiosce. Czy uda mu się pokonać siły nieprzyjaciela? Postać jest niedoświadczona i nie wie nic o wybrańcu. Dopiero wraz z drogą do potęgi dowiaduje się o wybrańcu i w końcu słyszy, że tym wybrańcem jest sam(a). Do końca jednak w to nie wierzy.

 

Autorzy:

Programowanie:
Paqoo

Fabuła:
Paulina G.

Grafika:
Poxipol, WWW, Josh Kirby

Muzyka:
Kevin McLeod

Screeny:

3_1224338956.gif

 

0fcb9871c4.gif

Screen z najnowszej wersji ^

 

3_1224338792.gif

 

 

Link do wersji beta gry: Pobierz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś dziwnego :P Niezrozumiały błąd. Podaj konfigurację sprzętową. I napisz jakie programy działają w tle i czy przypadkiem nie skasowałeś jakiegoś pliku z katalogu gry ^^?

 

Jeśli chodzi o szerszenia to lewym przyciskiem myszki. W kolejnej becie zrobię bardziej sprawny samouczek. Po przejechaniu kursorem wyskoczy ci wiadomość o tym jak się atakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw napisales:

Tak na prawdę głównym problemem świata ludzi będzie szerzenie się kultu zła i rozrastanie się nekromantów w miejscach życia ludzi (tajemnicze eksperymenty, trupy w domach ludzi, dziwne księgi i zaklęcia).

a później o tym złym nekromancie bracie który jest źródłem całego nieszczęscia, a o biednych bratach nekromantach zapomniałemś. zdecyduj sie :sp_ike:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo pewnie Zysio ma jakiegoś zamuła na kompie, albo wykasował jakiś plik z resources lub coś mu się kłóci z konfiguracją.

 

Zysio powinien zechcieć...

 

Propaganja - nie doszukuj się brudu w czystej wodzie :D

Chodzi o to, że ludzie zaczną też praktykować nekromancję razem z tym hiper - złolem. Dlatego powstanie plaga nieumarłych. Prawie w każdej wiosce będzie jakiś człowiek powiązany ze stroną zła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie doszukuj się brudu w czystej wodzie

I takich szczegółów na upartego można się kilka doszukać.

Z takim nastawieniem nie zrobisz dobrej produkcji.

 

Fabuła słaba. Można było wymyślić coś dużo lepszego. No i po co to "RPG" w nazwie - dla szpanu? Screenów nie komentuję, bo one już w ogóle są tragiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie wybieranie screenów do gry to głupia rzecz. Ja wybrałem parę różnych i tyle :D

 

Nie znasz całej fabuły tylko ogólny zarys. Zapowiada się ciekawie. To "RPG" w nazwie mówi komuś kto zobaczy Khamar, że to gra RPG, a nie jakiś wirus. Bo nazwa brzmi złowrogo - prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak narazie bal bym sie oceniac... da sie tu walczyc albo rzucac czary? no i nie powinno sie umieszczac gracza na starcie obok czegos co go moze zabic...

 

I ZROB COS DO CIEZKIEJ ANIELI Z DZWIEKIEM DESZCZU BO ZAMULA KOMPA

 

i zmien kolor napisow w menu glownym bo nie idzie sie doczytac...

 

pozatym nagle ekran sie zaziemił - tzn poznikaly ikony i obiekty a ekran wypelnil sie kostkami brazowej ziemi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się walczyć, a jeden czar jest w fazie eksperymentalnej. Można kliknąć na "Piekielne płomienie" - zaklęcie maga i poruszyć kursorem po mapie. Jak klikniesz pojawi się ogień, który po jakimś czasie zniknie. Ale jest problem taki, że jak szerszeń w to wejdzie to się zatrzyma i zginie... To samo z graczem. Nie potrafię zrobić żeby dało się przez to przechodzić. Stworzyłem temat na forum o tym...

 

To ten dźwięk muli kompa? Nie wiem czemu... Huum - muszę to zobaczyć i ocenić.

Napisy w menu? Masz rację. Ta ziemia to tło do pauzy gry :D Brzydkie? Schodzisz w glebę ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym deszczem już zrobiłem. Grafika też już lepiej z tymi napisami i ustawieniem potworów. Mapping? Przecież to beta! Mapa pewnie będzie zupełnie inaczej wyglądać! Poprawiłem też to, że deszcz jest już poniżej interfejsu, a nie nad. Nie ma też problemu z rozczytaniem napisów i nie pojawiają się szpetne okienka (bez caption są) oraz działa już zapis gry i nie pojawiają się błędne informacje.

 

 

Muszę ograniczyć też ilość znaków w nicku postaci. Ktoś wie jak wykryć ilość znaków w string?

 

string_lenght();

:jezor:

 

Jutro pewnie pojawi się kolejna beta z poprawkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jak na razie zapowiada się tak, że projekt upadnie. Powodem upadku jest ciekawszy pomysł na inną grę.

A chciałoby się umieścić ostatnią wersję Khamar jaką stworzyłem. Jeśli dużo osób wyrazi zainteresowanie to wrzucę na uploadera.

 

Uwaga!

Szykuje się kolejna gra rpg mojego autorstwa, ale dam o niej znać jak będzie więcej wiadomo.

Chętnie przyjmę jakiegoś grafika, bo z tym może być problem. Możliwe, że osoba, która pomoże mi przygotować grafiki do kolejnej gry otrzyma kod Khamar + fabułę i pliki tekstowe do gry oraz prawa autorskie :D Oczywiście udostępnię tej osobie wszystkie materiały zgromadzone przeze mnie, które miały być użyte w grze. Jeśli ktoś byłby chętny proszę pisać na gg/PW! W innym wypadku będę zmuszony wykorzystać swój "talent" lub skorzystać z zasobów www, a Khamar może przepaść na wieki lub zostać sprzedanym :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...