Skocz do zawartości

Wtedy, kiedy chcę.


2QL4SQL

Rekomendowane odpowiedzi

Z góry sorry, jeżeli ten temat już był, nie potrafiłem tego sprecyzować w wyszukiwarce. A więc:

Myślę, że czas coś stworzyć, jakąś grę. Zdecydowałem się na vertical shootera - to prosty temat, więc powinno się udać. I teraz tutaj chcę coś takiego: 10 sekund po początu gry stwórz przeciwika tutaj, 20 sekund po rozpoczęciu gry stwórz przeciwnika tam. Tak, bym mógł określić, gdzie i kiedy ma się pojawić przeciwnik (a nie tak, że losowo się pojawia). Teraz, jak by to zrobić? Nie wiem, czy jest w GM wbudowany stoper, a nie trawię tych alarmów (chyba do tego by się nie nadawały, bo potrzeba conajmiej 30 na poziom takich "terminów" pojawiania się samolotu w danym miejscu). Jak by to zrobić, myślałem o jakiejś zmiennej, do której dodaje się co sekunde 1, jeżeli wyniesie ona 10 to utwórz przeciwnika tutaj, jeżeli 20 - utwórz tam itd. Ale jak to teraz zrobić w kodzie, jestem początkujący w GM (ale nie w tworzeniu gier), a szukanie w helpie? Hmmm... mógłbym, ale konkretnie gdzie? Toteż piszę na forum. Od razu mówię, że nie chodzi mi o "utwórz co 10 sekund w losowym miejscu przeciwnika" tylko o kontrolowane w miejscu i czasie tworzenie przeciwników. Rozumiecie? Noo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście musisz jeszcze w czasie gry, za pomocą jakiegoś obiektu ustawić, w jakim momencie TIME LINE ma się uruchomić. Bo jeśli dasz same TIME LINE, to po uruchomieniu gry czas (chodzi o stepy) nie będzie się naliczał! No, i to tyle. W The Games Factory (bo wcześniej tym się zajmowałeś) czas liczysz za pomocą stopera. TIME LINES jest podobne :P Pozdrawiam i życzę udanej gry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...