Skocz do zawartości

Rejestracja


Skovv

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec tak:

 

Musze zrobic rejestracje na stronie od zera i maja byc okienka:

 

Nazwa Nowego Loginu:(I tu ma byc okienko gdz mozna wpisac)

Haslo Nowego Logina:(okienko)

Powtórz Haslo:(Okienko)

Twoj e-mail:(Okienko)

i tu okienko:Rejestroj sie

 

I chodzi o to ze to co on napisze w okienkach: Login,haslo,powtorz haslo,e-mail, ma przyjsc do mnie na e-mail bo tylko ja mu moge konto aktywowac.I jak zrobic zeby go potem wywalalo do np:strony glownej? Z gory dziex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no można:

http://translate.google.pl/translate?hl=pl...cial%26hs%3Dk6D

http://translate.google.pl/translate?hl=pl...cial%26hs%3Dk6D

A czy na polskich stronkach coś znajdziesz ciekawego to wątpię, ale możesz poszukać w googlach pod słowami kluczowymi: "skrypty php login (bądź rejestracja)"

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tworzę aktualnie CMSa i rejestracje i logowanie mam już dawno skończone, jest to banalnie proste jak zna się php. Ja uczę się kilka tygodni.

 

Co musisz zrobić:

 

plik rejestracja.html i dać tam formularz (zwykły formularz z html)

 

plik rejestracja.php (do tego pliku ustaw przekierowywanie w formularzu) i daj tam odbieranie danych i zapis do bazy mysql czy do pliku, zapisz jakoś że nie jest aktywne np. nowa kolumna w bazie i zrób wysyłanie na maila np. funkcją mail()

 

plik aktywuj.php < zabezpiecz żeby nikt niepowołany się nie dostał i daj zmianę na aktywne konto (aktualizacja rekordów)

 

plik logowanie.html < formularz logowania

 

i logowanie.php - sprawdzanie danych i stworzenie sesji

 

jest to bardzo proste

 

jeśli nie umiesz ani php ani mysql to polecam te kursy (sam się z nich uczyłem) po przeczytaniu będziesz umiał to zrobić:

http://webmade.org/kursy-online/kurs-php.php

http://webmade.org/kursy-online/kurs-mysql.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
Ja tworzę aktualnie CMSa i rejestracje i logowanie mam już dawno skończone, jest to banalnie proste jak zna się php. Ja uczę się kilka tygodni.

 

Co musisz zrobić:

 

plik rejestracja.html i dać tam formularz (zwykły formularz z html)

 

plik rejestracja.php (do tego pliku ustaw przekierowywanie w formularzu) i daj tam odbieranie danych i zapis do bazy mysql czy do pliku, zapisz jakoś że nie jest aktywne np. nowa kolumna w bazie i zrób wysyłanie na maila np. funkcją mail()

 

plik aktywuj.php < zabezpiecz żeby nikt niepowołany się nie dostał i daj zmianę na aktywne konto (aktualizacja rekordów)

 

plik logowanie.html < formularz logowania

 

i logowanie.php - sprawdzanie danych i stworzenie sesji

 

jest to bardzo proste

 

jeśli nie umiesz ani php ani mysql to polecam te kursy (sam się z nich uczyłem) po przeczytaniu będziesz umiał to zrobić:

http://webmade.org/kursy-online/kurs-php.php

http://webmade.org/kursy-online/kurs-mysql.php

 

 

patrz, a ja mam do tego jedną stronę... rejestrację, logowanie, zmiany hasła, profil... Po to ktoś wymyślił funkcje, klasy, zmienne i warunki, zeby z tego korzystac, a nie robić 100 róznych stron. Zresztą, przy rejestracji, logowaniu, czy zmianie profilu powtarza się ta sama obórbka danych - warto więc sobie skracać pracę, tylko zmieniać zapytania SQL zależnie od tego co robisz :)

Poza tym, *.html cachuje się w przeglądarce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrz, a ja mam do tego jedną stronę... rejestrację, logowanie, zmiany hasła, profil... Po to ktoś wymyślił funkcje, klasy, zmienne i warunki, zeby z tego korzystac, a nie robić 100 róznych stron. Zresztą, przy rejestracji, logowaniu, czy zmianie profilu powtarza się ta sama obórbka danych - warto więc sobie skracać pracę, tylko zmieniać zapytania SQL zależnie od tego co robisz :)

Poza tym, *.html cachuje się w przeglądarce :)

Ale ja nie robię tak jak napisałem: mam jeden plik index.php do wszystkiego. :]

W osobnych plikach napisałem żeby było mu łatwiej zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh :P Ostatnio pisałem post w krytyką na Luksora (m. in. zarzucałem mu, że napisał ten post po to, aby zaszpanować znajomością PHP, bo nei pomógł w ogóle, wręcz opisał najtrudniej jak się dało, na dodatek nie na temat (w temacie chodziło o wysłanie maila, nie logowanie). Teraz mógłbym do tego dorzucić kłamstwa... raczej bez sensu. Jeśli sam robi na modułach to wątpię, aby komu polecał rozpiskę. Zobaczcie nawet teraz. "JA TAK NIE ROBIĘ!!! MAM SAME PLIKI PHP!! SZABLON I MODUŁY!!". Zresztą, jakby robił na modułach, raczej sam by wiedział, ze łatwiej zrozumieć modułowo niż na osobnych plikach. Ale to tylko przypuszczenia... :P)

 

Co do tematu (choć autor chyba go olał :P):

 

Masz jakieś pojęcie o HTML i PHP? Obawiam się, ze nie... (nazywasz inputy "okienkami"...)

Ale przyjmę, że coś tam wiesz.

 

Dane z formularza PHP pobierasz z globalnej $_POST['nazwa_inputa'] (do tak prostego celu można nawet cobie ułatwić życie i skorzystać po prostu z $nazwa_inputa, ale bezpieczniej jest korzystać z pierwszej wersji.)

 

Maila wysyłasz za pomocą funkcji mail('do_kodo', 'temat', 'tresc',

"From: od_kogo");

 

Ciekawostka: PHP można użyć, aby napisać sobie skrypcik podszywający się pod czyjegoś e-maila :P

 

Pod 'tresc' podstawiasz oczywiście swoje zmienne z formularza, czyli np.

 

"Login: $login \nHasło: $haslo \n"

PS: To nieładnie tak podglądać hasła użytkowników ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh :P Ostatnio pisałem post w krytyką na Luksora (m. in. zarzucałem mu, że napisał ten post po to, aby zaszpanować znajomością PHP, bo nei pomógł w ogóle, wręcz opisał najtrudniej jak się dało, na dodatek nie na temat (w temacie chodziło o wysłanie maila, nie logowanie). Teraz mógłbym do tego dorzucić kłamstwa... raczej bez sensu. Jeśli sam robi na modułach to wątpię, aby komu polecał rozpiskę. Zobaczcie nawet teraz. "JA TAK NIE ROBIĘ!!! MAM SAME PLIKI PHP!! SZABLON I MODUŁY!!". Zresztą, jakby robił na modułach, raczej sam by wiedział, ze łatwiej zrozumieć modułowo niż na osobnych plikach. Ale to tylko przypuszczenia... :P)

Buahahaha :lol2: Ja nie szpanuje znajomością php, jak nie zrozumiał to jego sprawa.

Doszłem do wniosku że łatwiej mu będzie zrozumieć na osobnych plikach niż na modułach (zresztą na początku sam się tak uczyłem).

 

w temacie chodziło o wysłanie maila, nie logowanie

Czytanie ze zrozumieniem się kłania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytanie ze zrozumieniem się kłania...
Tia...?

 

I chodzi o to ze to co on napisze w okienkach: Login,haslo,powtorz haslo,e-mail, ma przyjsc do mnie na e-mail bo tylko ja mu moge konto aktywowac.
Widzisz tu fragment piszący o logowaniu, aby uzyskać dostęp do jakieś części strony? Napisał jedynie, że dane z formularza mają mu się wysłać na e-mail.

 

I jeszcze jedno: Tak przeczytałem ten tekst, co zacytowałeś, i zauważyłem, ze nie dokończyłem zdania :P Miało być tak:

 

"ostatnio pisałem pst z krytyką na Luksora ([...]), ale nie wysłałem bo chwile neta nie było nie wiem czemu :P"

 

Ale jak się rozpisałem z tekstem w nawiasie to zapomniałem skończyć to, co miało być za nawiasem :D

 

Buahahaha lol.gif Ja nie szpanuje znajomością php, jak nie zrozumiał to jego sprawa.
Być może, aler zobacz, jak to wygląda. Na początku twojego posta piszesz "ja już mam rejestracje zrobiona, to jest proste, jak się umie PHP, ja się już uczę długo..." :P

 

Ale jeśli chodziło autorowi tematu jeszcze o logowanie, to podpowiem (bardzo wiele....)

Poczytaj o sesjach :P

Tu masz pierwszy lepszy link, chyba wystarczy :): KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok.

To wkoncu jak? lol :boxed:

Lol, żeby takiej prostej rzeczy nie kumać.

 

Mam plik php, który jest szablonem i do niego zależnie od danych z GET wstawiane są moduły (też w plikach php). Wiem że można również zrobić na klasach, ale ja się w to jeszcze nie bawię. Wystarczy mi takie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...