Skocz do zawartości

Polski Help - w trakcie tworzenia.


gnysek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administratorzy

Postanowiłem kontynuować pisane polskiego Helpa, ale natknąłem się na duzy problem - tłumacze fragmet mówiacy o czymś takim jak "bitwise operations". Poszukałem na googlach i doszedłem do mnożeń i sum logicznych (OR, XOR i AND znaznych mi z matmy jako Alternatywa i Koniunkcja).

Zatem proszę o sprawdzenie przez kogoś z was (zapewne Ranma zna się na tym najlepiej) o sprawdzenie tej przetłumaczonej przeze mnie części i naniesienie poprawek (tylko na tej jednej stronie).

 

Plik znajduje się w moim uploadzie (najprawdopodobniej tutaj: https://gmclan.org/up23_4_help_pl_wyrazenia.html ).

 

Aha, nie wiem też co oznacza div i jak dokładnie opisac mod.

Edytowane przez gnysek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Ja lepiej? A tam, to Choosen studiował informatykę. :)

Może zmieniłbym opis XOR'a i napisał " "... kiedy bity składowe nie są sobie równe"

 

No i cały początek działu według mnie do wymiany na coś w tym stylu:

 

Wyrażenia są to wartości liczbowe dziesiętne (np. 3, 4), liczby szesnastkowe poprzedzane znakiem $ (np. $00FFAA), zmienne tekstowe ujęte w cudzysłów lub apostrofy (np. 'czesc' i “czesc”), boolowskie true i false, a także inne, bardziej skomplikowane typy i wzorce. Działania na wyrażeniach dokonuje się za pomocą następujących operatorów (w porządku priorytetowym):

 

 

update:

 

BeWuO: Jakie dov? Niczego takiego nie znalazłem. :) Ale rzeczywiście, integer division nie jest przetłumaczone.

 

Edit by BeWuO: A ty jak zwykle czepiasz sie byle czego ;] Pasuje teraz? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...