Skocz do zawartości

FRYZ


nikki

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: FRYZ

 

Gatunek: Platformówka

 

Opis: Fryz to niewielki stworek, który ma bzika na punkcie swej fryzury. Jednak jego ulubiony i jedyny żel, którego używa i nadaje się do jego włosów właśnie mu się skończył, a w sklepach nie mógł znaleźć ani kropli. Fryz postanawia wyruszyć na wyprawę po swój ulubiony żel, aby jego włosy wciąż były piękne. :D Podczas przechodzenia gry fryzura Fryza jest bardzo pomocna ponieważ może się zaczepiać o platformy. Bardzo proszę o komentarze i oceny. I odpowiedź czy jest sens robić nową część. W tą włożyłem trochę pracy, a to moja pierwsza gra platformowa. :)

 

Download: https://gmclan.org/up4044_4_THE_FRYZ.html

 

Rozmiar: ok 10 MB. Wiem że dużo :( , ale się starałem urozmaicić grę :)

 

Autorzy:

 

Grafika: Ja

Fabuła: Ja

Programowanie: Ja

Muzyka: z neta

 

Screen: https://gmclan.org/up4044_5_fryz_screen.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, powiedz mi w czym tak urozmaiciłeś swoją grę, że zajmuję 11 MB?

Po drugie, bardzo dziwnie wygląda ta umiejętność bohatera z włosami, powinna być jakaś animacja, chociaż pomysł oryginalny.

Po trzecie, jest bardzo dużo bugów, chociażby ten, że jak naskoczysz na tego strzelającego ludka to się blokujesz i nie da rady nic zrobić.

Po czwarte, bohater ma stanowczo za dużo życia.

Po piąte, Grafika Twoja, ale bardzo słaba (popracuj nad nią w następnej wersji, jeżeli takową wydasz)

 

 

Niby to Twoja pierwsza platformówka, ale nie będę Cię rozleniwiał i dam 2/5.

Musisz jeszcze sporo popracować, żeby ta gra wciągała i była choć troszkę grywalna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, powiedz mi w czym tak urozmaiciłeś swoją grę, że zajmuję 11 MB?

Też się zastanawiam właśnie, bo wydaje mi się, że muzyka tyle zajmuje...

Przeszkadza brak animacji bohatera, grafika średnia, obecnie 2/5.

A czy zrobisz drugą wersję to już zależy wyłącznie od Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11mb. Dlaczego ta gra tyle waży? Pomyślałem: muzyka w mp3. I nie myliłem się... Na szczęście szybki poranny net spowodował, że w ciągu minutki zdołałem pobrać odpalić tą... hmmm... grę. Pierwsze wrażenie negatywno-pozytywne - to nie jest Catch the clown, ale coś innego, choć nie na tyle dobrego, by zdołało wciągnąć. Zaczepianie się fryzem o murki - FATALNY pomysł. Bohater szybciej posuwa się (chyba sama głowa nie potrafi chodzić?) w prawo, niż w lewo - trzymanie strzałkek w obydwie strony jednocześnie skutkuje powolnym przemieszczaniem się w prawo. Mam wątpliwości do tego, czy był to zabieg zamierzony... No i oczywiście ta przeklęta muzyka. Zaleta gry - część grafik zrobiłeś sam. No właśnie - część. To dużo, ale pisanie w autorach "Grafika: Ja" jest bezczelnym kłamstwem. Jakość twoich grafik jest zdecydowanie niższa niż pobranych z internetu. Za plusa można uznać to, że w przeciwieństwie do GM-owych n00bków potrafiłeś użyć animacji (żółte kulki z satelitami to niezbyt oryginalny, ale niespotykany w GMClanowych grach pomysł). Minusem jest natomiast... też animacja. Ludzik nie powinien strzelać w animacji, tylko tworzyć kolejny obiekt naboju, który leciałby w lewo i odejmował hp bohaterowi przy kolizji. No właśnie - kolizje to kolejna wada. W drugim poziomie przypadkowo skoczyłem na stworka i Pan Fryz zaklinował się, bez możliwości skoku. To jest równoznaczne z końcem gry...

Robienie nowej części uzależnij od ocen. Ja jestem na tak, pod warunkiem, że FRYZ 2 byłby robiony od nowa (nie na bazie jedynki) i byłby duużo lepszej jakości.

Ja daję trójkę (3/5).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc jak na pierwsza platformówkę to to nie jest tragedia. Grafika średnia, mało dźwięków, a muzyka w tle sporo zajmuje. Fabuła może być. A gdzie jakieś menu, co?

Dam ci 3/5 na zachętę, a Fryza 2 bym chciał zobaczyć ale już bez bugów jakie teraz są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeny, 11 MB. Rzeczywiście, trochę dużo. Jak zassam, to ocenę dam w edicie ;)

 

EDIT: Niezbyt udany klon Mario :(

 

Zalety

[+] Nieźle opracowane lvle

 

Wady

[-] Bugi

[-] Duży rozmiar

[-] Słaba grafika

 

(5+1+1+1)/4=9/4=2.25/5 czyli 2/5 :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeeeeeeeeeeeee... no zwykła platformówka nic więcej, widać że coś tam się starałeś.... postawię ci 2/5 bo jednak jest to gra i da się w to grać.

I ogólniej:nie objaśniłeś sterowania i to duża wada

 

jak chcesz to masz, zagraj sobie w moją 3 grę w GM(używam GM6 czy 6.1... na pewno jes 6...i wogóle to robię cokolwiek od pół roku dopiero)

 

chcesz zagraj nie chcesz nie graj>>>>> http://www.gmclan.org/up4348_3_bloczki.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest taka:

 

Zalety:

 

*fajne lvle

*fajne te animowane punkciki

*ten kolo z pistoletem tez fajny bo pocisk animowany

 

Wady:

 

*twoja ale cienka grafika

*postac szybciej idzie w prawo niz w lewo a w 2 lvlu a tym trawnikocosiu cos sie zbugowalo i w prawo chodzilem baaardzo wolno a lewo jak f1

*BUGI!!

*durna, głupia muzyka

*11mb?

*jakies dziwne skakanie po tym podlozu ze moge jak dotkne bokiem skoczyc tak jakos glupio

 

(5+5+5+1+1+1+1+1+1)/9=3/5 nie zniechecaj sie, jak na 1 gre to i tak nie zle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up-Chyba sie tobie lewa z prawa pomylily

Gra... taka sobie, wyglada ze wiecej pracy wlozyles we wrogow niz w gracza, gracz nie ma zadnej animacji.

w 2 lvl przezroczyste sciany, i tak naprawde jest to niemozliwy lvl. tam gdzie ten stickman stoi probowal em przeskoczyc ale na niego wskoczylem przez przypadek i sie nie moglem ruszyc, z nadzieja ze gdy wszystko health (1000!!1!!!! jak ty to zrobiles??/) sie skonczy to strace zycie i wroce na punkt startowy... ale, ale nieeeeeeeee, nasz bochater stal sie nieumarlym i zamiast spoczac w spokoju postanowil odjac swoje 1 zycie health postawic na minusie1!11!! i tak sie dzieci konczy historyjka. the end. 2/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwszą gre to jest dobrzę

Ale "PoxiPol" ma racje z tym 2 lvlem ja też próbowałem przeskoczyć i nic ...

za to muzyka mnie rozbroiła ;D

Grafika też nie jest "cudem" .

dam ci 2 za wszystko + 1 za muzyke czyli wychodzi 3/5 :)

 

Zrób 2 część tym razem z muzyką ... MIDI ? żeby gra nie ważyła 666 ton xD

Oraz dodaj np. pasek życia na ekranie albo licznik punktów itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...