Skocz do zawartości

W czym najlepiej robić modele 3D za free


Markuz

Rekomendowane odpowiedzi

@UP: Tyle ze w darmowej wersji SketchUpa nie ma eksportowania do roznych przystepnych formatow (OBJ, 3DS, itp.) wiec nic mu to nie da. Blender Ci zostaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz sobie z tych taki, w którym będzie Ci najłatwiej i już:

Blender, K3D, Anim8or, Truespace 3, POV-Ray.

Ja tam mogę powiedzieć tak -> Blender jest całkowicie darmowy i najbardziej zbliżony możliwościami do płatnych programów, ale też najtrudniejszy w obsłudze z powodu durnego interface. K3D ma najprostszy do opanowania interface, też ma dość spore możliwości, ale już ma ich mniej niż Blender. Anim8or to bardziej zabawka dla dzieci niźli poważny program do modelowania, ale na początek w sam raz. Truespace 3 to klasa sama w sobie, klasyczny program do modelowania, z bodajże 1997 roku, który obecnie jego twórcy dają za darmo i wbrew pozorom ma całkiem duże możliwości. A POV-Ray to bajka, zdecydowanie najlepsze ze wszystkiego co dałem, ale modele 3D w nim programujesz, jednak jak mówię, ma zdecydowanie największe możliwości ze wszystkich powyższych programów, no i ładnie renderuje :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najtrudniejszy w obsłudze z powodu durnego interface
Tu się nie zgodzę. Poznałem jako tako kilka innych programów 3D, ale i tak interfejs Blendera mi najbardziej pasuje. Jest trochę "inny", ale i tak większość prac szybciej wykonać klawiaturą... Tylko wymiarowania w Blenderze się czepię. Wiecie, jak długa ta krawędź itp...

 

Że se pozwolę zareklamować Blendera - TUTAJ fajny filmik stworzony przy jego pomocy ;)

Ciekawe, ile się to renderowało ^_^

 

I jeszcze jedno: nie radzę używać polskiego. Większość tutoriali jest opisanych pod angielską wersję, a i tak aby się czegoś więcej nauczyć polskie strony nie wystarczą, a w manualu Blendera niewiele artykułów jest po polsku ^^ Choć i tak kilka jest spolszczonych...

 

@Vianom: Tak, da się robić gry :P Poszukaj se na necie. Daje spore możliwości używając Pythona, tylko trochę niewydajny jest :/ Choć w porównaniu z GM'em i tak dobry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wszyscy - Blender. Inaczej nie zrobisz gry w 3D, bo pozostałe narzędzia są płatne (3DSMax, Maya itp.)

Ehh tuxmanie miałeś chociaż kiedyś blendera i korzystałeś z niego? I czy wogóle modelowałeś kiedyś?...

SketchUp na początek może być, jest prosty, choć jego możliwości nie są zbyt duże. A Blender? Trzeba się do niego przyzwyczaić, a później już tylko z górki ;)

posiada język polski

Tragedia, w sumie nie potrzeby nikomu, w tego typu programach polski przeszkadza tylko (przynajmniej mi ;P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post Tuxmana w tym temacie nabiera jeszcze więcej bezsensu szczególnie jak się spojrzy na 4 posty wyżej od posta Tuxmana, gdzie wymieniłem tylko 4 darmowe programy i nie są to wszystkie :) . Jeszcze mógłbym dopisać np. Canvas3D czy SketchUp, ale po co, wymieniłem te, które uważam za najlepsze i najlepiej sprawdzające się w swoim zadaniu ;p .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...