Skocz do zawartości

JavaScript a PHP, co lepsze.


Rewlisz

Rekomendowane odpowiedzi

PHP a JS to co innego. Bierz PHP, będzie ci łatwiej. Jeśli znasz się na HTML i chcesz w prosty sposób tworzyć dynamiczne strony bierz JS ;) . Jednak wiele wcale nie zdziałasz :P . JS + HTML + CSS = DHTML.

 

Chciałbym tylko podkreślić, iż PHP podczas wrzucania na serwer kodu interpretuje cały kod i widać tylko rezultat. Można to uznać jako zaletę :P . W przykładzie:

 

echo "<b>Czarek" . "ma" . "kota</b>";

 

da w rezultacie pogrubiony tekst "Czarek ma kota".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Specjaliści.... Strona internetowa jest tworzona w HTML. Zawsze. Są różne odmiany jak XHTML etc. ale to zawsze jest HTML.

PHP to język skryptowy, który w momencie zażądania strony przez usera po stronie serwera przygotowuje ją, więc też zwraca HTML ale pomaga utworzyć ją wg. tego co zaprogramowano - np. pobrać treść z bazy danych i obrobić ją.

JavaScript pomaga w stworzeniu interaktywności na stronie, aby przestała być statyczna - np. zmiana koloru, kształtu elementów, animacje, czy AJAX do asynchronicznego przesyłania danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Twoje pytanie jest nielogiczne, bo PHP i Javascript to nie substuty. Ten pierwszy jest wykonywany po stronie serwera, a drugi po stronie klienta, więc nie wiem jak chcesz daną technologię zastąpić inną (a mowa o webdevelopingu). Zrozumiałbym jakbyś napisał czy zamiast PHP zastosować ASP.NET, Ruby czy Pythona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Przeczytaj jeszcze raz to co ja napisałem i Ranmus napisał.

PHP i JS to nie są rzeczy które można porównać, bo służą do czego innego.

Poza tym, kto powiedział, że JS nie jest profesjonalne ? W PHP żądań asynchronicznych bez niego nie zrealizujesz (AJAX), a strona pozostanie statyczna jak obraz na ścianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeszcze raz to co ja napisałem i Ranmus napisał.

PHP i JS to nie są rzeczy które można porównać, bo służą do czego innego.

Poza tym, kto powiedział, że JS nie jest profesjonalne ? W PHP żądań asynchronicznych bez niego nie zrealizujesz (AJAX), a strona pozostanie statyczna jak obraz na ścianie.

 

Aha. Zarówno JS, i PHP są dobre. ;). Thx, gnysek za wyjaśnienie :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawszę gdy wchodzę w ten dział, to już jakiś user, co ciągle siedzi na forum, odpowiada. Nic nie poradzę, że jestem za wolny :P Chociaż na niektóre nie znam odpowiedzi, ale człowiek nie jest idealny (Także nie piszę w tym temacie :)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Piczer ma po części rację - jeżeli się na czymś nie znamy absolutnie, to nie powinno sie pisać, a jeżeli swojego stanowiska jesteśmy pewni, no to można się wypowiadać.

Tak czy siak obaj dostajecie ostrzeżenie za offtopic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...