Skocz do zawartości

Problem z Silnikiem


mariner10

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Jestem początkującym twórcą. Moją broszką jest raczej grafika a nie pisanie kodów (nawet w banalnym w obsłudze programie jakim jest GM). Próbuję zrobić grę z możliwością:

 

*rozmowy z poszczególnymi postaciami (tymi dobrymi)

*kreowania atakujących nas wrógów

*walki z wrogami (strzelania do nich np. z pistoletu)

*przechodzenia do następnych rund,misji

*zbierania punktów, nabijania leveli

*podnoszenia i używania broni (lub kluczy którymi będzie można otwierać drzwi do następnych miejsc)

 

a to wsztstko w przyjaznym duchu RPG

I tu pada moje pytanie: czy jest ktoś chętny zrobienia takiego silnika ewentualnie na tyle cierpliwy żeby mi wszystko ładnie wyjaśnić ?

 

Zdaję sobie sprawę że było od groma luźnych przykładów (jak np. tworzyć rozmowy czy walczyć) ale ja nie mam pojęcia jak je połączyć w sensowną całość, bądź na ich podstawie stworzyć coś własnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ak by było najłatwiej a ja jednak wolałbym się czegoś nauczyć (bo nie zawsze będę miał programisty pod ręką)

Na wszystko potrzeba czasu, w godzinę się nie nauczysz. posiedź trochę nad GM i dokumentacją i będzie lepiej, ewentualnie zrób jak Dziadek napisał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są podstawy. Na wszystkie Twoje pytania znajdziesz odpowiedź w przykładach, ale mimo to nie brałbym się od razu za robienie RPGa. Dobrzy graficy są bardzo poszukiwani, więc napisz w odpowiednim dziale, a pewnie zaraz ktoś się skusi na współpracę z Tobą, jeśli rzeczywiście jesteś niezły.

 

Chyba, że wolisz poświęcić kilka tygodni na naukę GMLa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej no wiadomo

GML
If mariner10.skills >= „good” {

yoda.zainteresowanie = true;

}

else {

yoda.zainteresowanie = false;

}

jak zresztą każdy inny z tych "lepszych", co poszukuje grafika.

 

No to raczej Yoda się nie zgodzi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd wiesz ? nie pokazał jeszcze swoich grafik. Może akurat chłopak dobrym grafikiem jest.

Wedle życzenia

alienot9.th.png

Narysowałem rano w paincie kosmitę. Może i nie zachwyca ale w sumie całkiem sporo czasu spądziłem przy rysowaniu komiksów i spolszczaniu zagranicznych więc sądzę że grafika 2d jest wysoce niedoceniana.

 

Więc jak

mariner10 skills are good or maybe else ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP: Good :)

Jeśli chcesz to ci mogę pomóc podaj GG to postaram ci się wszystko wytłumaczyć czego nie rozumiesz =p

PS: na niewidoku jestem :)

4883439

Moim głównym problemem jest : jak połączyć kilka przykładów bądż enginów w jeden żeby twożyły spójną czałoć i żeby nie wyskakiwał błąd w kodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...