Skocz do zawartości

Dark GDK


Marmot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam mały problem z Dark GDK. Robiłem wszystko wg instrukcji instalacji, mam dobrze działającego Visuala 2008 oraz DirectX SDK. Zainstalowałem wszystko, mam w Program Files folder z tym, ale mój Visual C++ 2008 Express Edition nie posiada w New->Project nic związanego z Dark GDK, jak to było pokazane na obrazku na stronie. Próbowałem reinstalacji i nic to nie pomogło. Szukałem też na sieci i żadnego rozwiązania nie znalazłem. Może ktoś wie jak rozwiązać mój problem? Z chęcią bym sobie poprogramował gry, a Dark GDK wydaje się do tego celu najprostszym darmowym rozwiązaniem, a nie działa ;p .

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Problem leży w ścieżkach. Też się nad tym męczyłem sporo czasu. Otóż chodzi o to, że niektóre lokalne ścieżki ( np. moje dokumenty) inaczej nazywają się w różnych wersjach językowych windowsa, a w plikach konfiguracyjnych DARK GDK są wpisane statycznie z wersji angielskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, w ustawieniach Visuala powpisywałem ścieżki do DirectX SDK oraz do Dark GDK tak jak było napisane na forum Microsoftu i wszystko się ładnie kompiluje, tylko chciałbym mieć te wizardy, że odpalę New i mogę tam wybrać sobie np. DARK GDK 2D GAME. Dasz jakieś dokładniejsze wskazówki co do tego ;> ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałem sie kiedyś pobawić z dark GDK ale gówno z tego wyszło bo nie umiałem zainstalować tego dobrze. Pytałem sie na jakimś forum i jesden koleś mi to dość dobrze wytłumaczył tzn. jak zrobić żeby te projekty pojawiły sie w visualu.

 

1. Zrób folder DarkGDK w folderze z visualem i umieść tam Projekty GDK

czyli :Dark GDK - 2D, Game Dark GDK - 3D Game i Dark GDK - Game

2. W \VISUAL\VC\vcprojects daj folder Wizards z zawartością z folderu \The Game Creators\Dark GDK\Wizards\Files

3. Są tam trzy pliki otwierasz je notatnikiem i zmieniasz odpowiednio. Np. dla pliku Dark GDK - 2D Game :

parametr Param="ABSOLUTE_PATH = E:\Program Files\Visual Studio 2008 \Dark GDK\Dark GDK - 2D Game\Dark GDK - 2D Game".

 

Teraz powinny ci się w visualu pokazać te projekty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem. Użerałem się z tym 2 godziny i w końcu mi się udało. Niestety kompletnie nie pamiętam, jak to zrobiłem. Na pewno wiązało się to z ustawieniem prawidłowych ścieżek w kilku plikach konfiguracyjnych. Spróbuję poszperać, to może sobie przypomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@VanGogh:

Tam gdzie się zainstalował.

 

@Will:

Zrobiłem wg tego co tam jest napisane (wg wszystkich wskazówek które tam były), czyli dałem do Moich Dokumentów i się pojawiło, ale teraz wywala, że nie może znaleźć jakiegoś pliku js pod pewną ścieżką - patrzyłem, jest ten plik. Może to jest spowodowane tym, że wyłączyłem hosta skryptów ;p ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

java script..

Inside Wizards\Files for your GDK installation you will see 9 files. They need to be copying into My Documents\Visual Studio 2008\Wizards. Next you will see the project files in Wizards\Projects. What you need to do is link the files you copied into My Documents to these files. To do this open the 3 VSZ files in My Documents and look for the line that say "Param="ABSOLUTE_PATH"". Set this to the location where the solution files are e.g. Param="ABSOLUTE_PATH = C:\Documents and Settings\Mike\My Documents\Visual Studio 2008\Projects\Dark GDK - 2D Game\Dark GDK - 2D Game" You will now be able to use the templates correctly.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Will:

Wiem, czytałem to i ustawiłem zgodnie z tym. Mam ustawione tak:

Param="ABSOLUTE_PATH = D:\Documents and Settings\Tomek\Moje dokumenty\Visual Studio 2008\Dark GDK\Dark GDK - 2D Game\Dark GDK - 2D Game"

i wywala, że nie widzi tego pliku, mimo, że on tam jest. Wątpię, że coś pomoże przeniesienie tego do folderu Projects, ale mogę spróbować.

 

EDIT: Przeniosłem i pomogło o_o . Jak dla mnie to to dziwne, ale cóż. Dzięki za pomoc wszystkim, niech wam to Bóg w dzieciach wynagrodzi ;p .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znam życie to dopiero będziesz zaskoczony jak zaczniej z tym pracować.. Dziwne błędy z kosmosu to norma a jeszcze dziwniejsze ich rozwiązania to kwestia przyzwyczajenia(tu mam na mysli ogólnie programowanie związane gamedevem) ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...