Skocz do zawartości

[LIB] HP (Health)


Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem dla początkujących użytkowników LIB (dodatkowe "klocki") z podstawowymi funkcjami związanymi z życiem gracza i innych obiektów. Link.

 

Funkcje:

Ustaw HP

Ustaw maksymalne HP

Auto-leczenie

Auto-niszczenie

Sprawdzanie ilości HP

Sprawdzanie maksymalnego HP

Rysowanie pasków życia (2 poziome, 2 pionowe) - nie używałem gotowej funkcji draw_healthbar

Rysowanie kolistego wskaźnika życia (chwilowo rysuje od środka, nie jak w Diablo od dołu)

Zapis i odczyt ilości HP obiektu ze zmiennej globalnej (przydatne przy przechodzenie do następnego roomu)

 

Przykład ma być dla początkujących, żeby nie musieli zakładać tematów jak zrobić życie gracza, albo jak zrobić żeby ginął tylko jeden przeciwnik. Piszcie jakie funkcje dorobić (na pewno kolisty wskaźnik życia a'la Diablo), poprawić.

 

PS: Nie wiem czy sprawdzanie HP i maksymalnego HP działa, mam nadzieję, że tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie używałem gotowej funkcji draw_healthbar
A ja nawet nie wiedziałem, że takowa istnieje :P Po co z niej korzystać, skoro mogę sobie zrobić draw_rectangle()...? A nawet będę miał większe możliwości.

 

Dla nowicjuszy - całkiem dobry dodatek. Ale jednak i tak uważma, że nowicjusze powinni się uczyć od podstaw kodu. W ogóle najlepiej, jakby YYG wypieprzyło klocki z GM'a :P

 

4/5. Bo niezbyt to rozbudowane....

 

PS: Kurde :/ Oceniam coś, w czym sam brałem częściowy udział '-.-

Sprawiedliwie, nie oceniam :/

Choć w sumie.... e tam :P Oceniam :P Dałem mu tylko skrypt rysujący healthbar'a :P Choć i tak nie osiągnąłem zamierzonego celu... (bo miałem mu pomóc, i jakby zdążył do wieczoru to mieliśmy jeszcze w szachy przez neta zagrać - ale i tak nie zdążył :D)

 

PS2: Ten pomysł z wywaleniem klocków z GM'a to całkiem dobra inicjatywa :P Choć nowych userów przyciągają do GM'a chyba właśnie te klocki, że w prosty sposób można pisać gry...ale z drugiej strony - czy ktoś korzystający z GM'a kupił kiedyś licencję...? Więc YYG niewiele kas by na tym straciło. Może kilka osób mniej. A dużo wygodniej by się tego używało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...